Stranski učinki fig.

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

tema odprta - 4. avg 2006 9:16 | ogledi: 3.969 | odgovori: 24

Zdravo! Moj oče je na morju užival presne fige. Sedaj ima vročino. Tudi v trebuhu mu ni dobro. Prosim če kdo ve ali obstajajo kakšni stranski učinki če jih lahko tako imenujem.

Hvala vam za odgovor.

tamalaursa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. avg 2006 9:18

A so bile slučajno s čim špricane?

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. avg 2006 9:20

Po mojem ne ker so rastle ob hišah in gledale na pločnik. Moj oče jih obožuje in tudi mami in se jim ni mogel upreti. tamalaursa

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

4. avg 2006 9:21

A jih je opral pred uživanjem?Lahko so bile škropljene,ali pa je jedel fige sparjene od sonca.Nisi stvar tako natančno opisala,javi se še kaj.Fige imajo odvajalni učinek,moja mami jih ne sme jesti,pravi da jo potem črviči da je joj. Lep deževen dan kuharca37

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. avg 2006 9:34

Pral jih ni ker jih je jedel kar tam.Možno pa je da so bile sparjene. Mami jih je tudi jedla ampak z njo (moram potrkat)ni nič. Se zahvaljujem za te odgovore in tudi kasnejše. tamalaursa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. avg 2006 10:09

Tamalaursa, najbrž je res to, da so bile fige tople, sparjene, pa prej ali potem ja kaj spil, to pa deluje prav neprijetno na prebavila. Najbrž kaj hujšega ne bo, sploh, ker mami nič ni. Malo diete, s prepečencem, pa grenkim čajem, pa bo najbrž OK. Saj veš, če pa še čez čas ne bo dobro, so pa zdravniki na vrsti. Pa po mojem mnenju jih ne bo treba. Mislim pa, da fige nikakor niso bile škropljene, sploh, ker se mi zdi, da so rasle kar ob cesti, torej tako rekoč nikogaršnja last. Sploh so pa smokve znane po tem (fige so le plodovi, pravzaprav soplodja botanično), da nimajo škodljivcev. Upam, da sem malo pomagala. rimljanka

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

4. avg 2006 10:19

Mogoče je potem pil vodo,slišala sem da to škoduje.Lani ko sem bila na morju je imela ena deklica imela podobne težave,menda da se je po figah napila vode andreja č.

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

4. avg 2006 10:23

Saj mogoče sploh niso fige krive za vročino! LP gordana

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. avg 2006 11:24

Mogoče. Ampak oči se je samo tega domislil. In mi je rekel naj malo pogledm, pa sem se najprej na vas pomislila in sem rekla da bom odprla temo. In res v trenutku sem dobila veliko dobrih odgovorov. Še enkrat hvala. tamalaursa Sporočilo je spremenil(a) tamalaursa dne 04. avg 2006 12:22:46

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. avg 2006 12:23

Sadje v velikih količinah napenja. Saj to vemo, pa da vode ne smeš piti po njem. Še zlasti ne po nekaterih vrstah. Pred dvema letoma sem en dan jedla samo slive. Ko bi vi to doživeli... vonjali?! Trebuh napihnjen kot ne vem kaj in vetrovi. Zelo smrdeče. Ja, pretiravanje v nobeno smer ni pametno. Še nekaj sem se spomnila. Pred leti sem pri tedi jedla maline direktno z grma. V trenutku mi je postalo neznansko slabo, nato sem bruhala. Preostanek dneva pa preležala. Za to nenadno in hudo slabost krivim kakšno žuželko, ki je bila na zaužiti malini. Ne vem, špekuliram. Ni bilo prevroče in maline niso bile sparjene. Sem pa imela težave po sparjenem paradižniku. Kot otrok sem ga jedla kot jabolko, vse do takrat, ko sem imela hude težave. Bil je sparjen. mimika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

4. avg 2006 12:26

Ko sem prebrala temo, sem takoj pomislila na par stvari... potem nižji dol preberem, kaj je napisala Rimljanka . Točno to je: sparjene fige, veliko jih je pojedel, pa še povrhu zalil s kakšno tekočino in rezultat je tu... Tamalaursa, nič se bat... ... očita bo malo šravfalo, potem bo malo driskice dobil in to je to. Drugič naj nima tako "požrešnih oči" (tako so nama rekli, ko smo se nečesa preveč "nažrli"). Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti