Stranski učinki fig.

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

4. avg 2006 12:31

Ja saj to je pa res. Zmerom ko smo na morju je fige če jih le dobi. A je možno da ima težave ker niso bile čisto zrele? Drugače me pa nič ne skrbi saj ga mimi crklja. tamalaursa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

4. avg 2006 13:39

Meni so pa dalmatinci rekli, da pri figi lahko pojem vse, samo tisti mleček pri peclju naj odvržem, ker ni priporočljiv, Mogoče pa je tega oči pojedel?. No mama naj gar kar carklja, saj mu bo potem kmalu boljše. Boš videla. So pač moški malo bolj občutljivi, beri carkljivi, hehe Kyara

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

4. avg 2006 13:55

Mogoče so pa fige škodile zato, ker so bile "narabutane" - potem je pa njegova psiha zaradi slabe vesti delovala tako, da ima te težave. muffin

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. avg 2006 13:58

Jaz sem vedno huda, ko kdo hoče kakšno utrgat, tko na šverc na sprehodu. Če jih nimamo doma, jih gremo lahko kupit, ne?

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. avg 2006 14:15

A ne veš Lidka, da so tiste najboljše. Na Pagu konec avgusta se iz njih d... dela, kilometre daleč ob cesti proti Lunu ne raste drugega kot fige, ki jih nihče ne obira. Sicer ne vem, kaj je tvojemu očetu Urša, da bi od fig dobil vročino, no ne vem. Smo jedli že take in take, pa ni bilo problema. Če bi bila samo slabost, potem bi bilo verjetno, temperatura bo pa kaj drugega. LP

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

4. avg 2006 15:46

Ja, če so smokve rastle ob hišah in gledale na pločnik, potem...jih verjetno kdo obdeluje in obira. In tudi meni ni všeč, če kdo tako na šverc trga karkoli na sprehodu. In sem se tudi jaz že pregrešila. Ob vrnitvi z nekega gradu sem utrgala vejico z okrasnega grma. Mimo je iznenada prišel starejši par in gospa me je okarala: "Ja, kaj bi le ostalo od tega grma, če bi vsak, ki pride mimo, utrgal vejico".

tikva  

član od: 5.1.2006

sporočila: 71

4. avg 2006 18:07

Moja hčera je dobila na morju vročino in bolečine v trebuhu.Ko sem jo pripeljala k zdravniku me je najprej vprašala,če je jedla fige.Tako da nekaj je že narobe z njimi,ker mi je zdravnica naročila naj jih ne jemo.Posebej jo nisem spraševala zakaj,ker jih otroci ne jedo. tikva

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

4. avg 2006 20:01

Mogoče so bile sparjene, pa verjetno jih je preveč pojedel, pa še kakšna tekočina za povrh, pa imaš tukaj grizenje po trebuhu. Praviš, da mami ni nič. Saj je velikokrat tako, da ne prenašamo vsi vsega enako, a ne? Očetu bo nekaj škodilo, mami pa mogoče sploh ne. Tako smo pač ljudje ustvarjeni. Očetu želim čim hitrejše okrevanje, pa veliko tekočine mora piti! LP! fakin712

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

4. avg 2006 20:51

tamalaursa kaj si na morju? ostani še malo dol če le imaš lepo vreme,tukaj pada dež že kar nekaj dni.želim ti zdravega očita in veliko užitkov. gajka

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

5. avg 2006 8:57

Na morju sem bila. Domov sem prišla v četrtek. Saj tudi tam ni bilo kaj prida vreme. tamalaursa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti