Panettone

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 30. nov 2001 7:54 | ogledi: 5.709 | odgovori: 9

Ima kdo od vas recept za pripravo Panettone-ja (italijanski bozicni kruh)? Sama imam kar nekaj teh receptov, a se nobenega nisem preizkusila, ker se mi glede na sestavine v njih zdi, da bi nastala bolj neke vrste potica kot pa Panettone...le en recept je nekoliko drugacen; ampak delati po vasih, ze preverjenih receptih, je veliko prijetneje in zlasti uspesnejse, zato se spet obracam na vas.

Lep pozdrav

Marta

Temo je spremenil(a) marta dne 30. nov 2001 07:55:06

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

30. nov 2001 9:22

Ne vem, kakšen je originalni panettone in me zanima izvedeti. Če drugega ne, napišite marta tisti "drugačen" recept. Tisti panetone, ki ga pa navadni smrtniki jemo od decembra do januarja in še kdaj, če ga dobimo v dar, trgovinski, je pa prežet s kemikalijami. Kaj poglejte si rok trajanja! Doma takšnega sintetičnega okusa ne boste dosegli, tudi če bi si ga kdo že želel.

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

1. dec 2001 19:57

Pozdrav vsem skupaj! Rada bi zgolj nekaj pripomnila. Ne vem zakaj vas skrbi, da bi iz recepta za Panettone nastala potica... saj testa vendar ne boste z ničemer namazali in zvili. Ali pač? Pri nas doma mama za božič navadno speče smetanovo potico, ki ima po mojem mnenju rahlo podoben okus kot Panettone - je pa preverjeno iz stvari, ki so O.K. - in zato mi gre zelo v slast... Lep pozdrav in veliko užitkov ob peki! Ana Ana Ledinek

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

2. dec 2001 2:55

Veverica, ali nam lahko zaupas recet za to smetanovopotico. Hvala za recept. LP Peter Peter

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. dec 2001 18:33

Živjo! Seveda se bom potrudila... samo čas mi dajte, da se posvetujem z mamo in nato vam ga napišem. Lep pozdrav, Ana Ana Ledinek

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

2. dec 2001 22:07

Takole sem že nazaj... ...in seveda čisto osramočena!!! Očitno sem nekaj stvari pomešala in "mamino potico" razglasila za smetanovo! Naj se vam opravičim in poskušam popraviti zmešnjavo. Mama omenjeni potici pravi rozinova; res pa je, da ima okus podoben kot panettone! In spoštovani Peter (se mi je zdelo nenavadno, da ne poznate take potice, saj po mojem domnevanju sodeč, se zelo spoznate na slaščičarstvo), če želite vam napišem, kako jo mama pripravi. Upam, da mi boste zamenjavo oprostili. No, vsaj opravičila sem se. Lep pozdrav, Ana Ana Ledinek

neznan uporabnik

3. dec 2001 13:46

PANETTONE- BOŽIČNI KOLAČ Za 6 oseb, priprava 3 ure Sestavine: košček kvasa, 10 dag sladkorja, osminka l belega vina, vanili sladkor, 50 dag moke, 15 dag margarine za peko, 1 limona, 5 rumenjakov, 8 dag kandirano sadje(limone, pomaranče ali drugo), 4 dag sesekljani mandeljni, 10 dag rozin Priprava: Kvas zdrobimo v mlačno vino,dodamo žličko sladkorja, zmešamo, pustimo vzhajati 15 min. Posodo potem pokrijemo. Vzhajanemu kvasu dodamo moko, 12 dag zdrobljene margarine,naribano limonino lupino,preostali sladkor,vanili sladkor in rumenjake. Z mešalnikom zmešamo sestavine.Testo mesimo z rokami. Pokrijemo,vzhajamo 40 min. Vgnetemo kandirano sadje,mandelje. Pečemo v modelu, ki ga za polovico podaljšamo z vencem iz peki papirja. V modelu testo vzhajamo še 30 min. Površino testa križem prerežemo in damo v zarezo preostanek margarine. Ogrejemo pečico na 200 stopinj in pečemo 1 uro. Po 20 min pokrijemo z Alu folijo. darko

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 14:28

Darko, vceraj sem natanko po tem receptu delala Panettone. Moram povedati, da vsaj meni ta recept ne funkcionira. Kvas v vinu nikakor ni vzhajal-niti malo....zato sem vino zamenjala z vodo-tam je seveda vzhajal. Tudi mascobe je za moje pojme v tem receptu malo prevec...pa tudi vina-en del vina mora nujno biti nadomescen z mlekom ali vodo.No, po mukah in tezavah sem potem naredila nekaksen panettone....recept za panettone sem danes poslala na Kul Slo, vendar v taki obliki, da ljudem ne bo tako nagajal kot je meni, pa tudi rahlejsi bo, okusen pa enako. A vseeno-hvala za recept! Marta

elena  

član od: 27.12.2003

sporočila: 68

20. apr 2004 9:49

Še kdo obstaja, ki bi lahko napisal kakšen predlog oz. recept, da to božansko poslastico!? Hvala Nada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti