Katero fritezo mi priporočate

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. avg 2006 9:44

Saj to je tisto, z zdravo prehrano skrbimo zase in kvaliteto svoje starosti... Čeprav je še veliko drugih stvari, ki jih ljudje bašejo vase. Potem je pa jok in stok. Po moje je tako ali tako brezveze nadaljevat temo v to smer, ker punce pravijo, da vse vedo. Ko bo kaj narobe, pa hopla k zdravniku po čudežno zdravilo, ne?

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

8. avg 2006 10:01

Moram se oglasit... Povejte vi meni kje se sedaj skrivajo vsi ti ljudje, ki se bašejo v McDonaldsih, ki naročajo pomfri in dunajski. In teh je ogromno (vsaj sodeč po prizorih iz gostiln). Kot vedno se oglašajo samo tisti, ki se kao zdravo prehranjujejo. Torej nihče ne uporablja fritez, nihče nič ne ocvre... Larifari! Ogromno nas je takih, ki jemo tudi ocvrto hrano. Priznam, sem med njimi in tudi priznam, da sem včasih pojedla ogromno več ocvrte hrane. Sedaj se trudim, da cvrem čim manj (stara sem šele 23 let tako, da še obstaja upanje zame :) Ampak kaj ko npr. moj dragi obožuje pohanega piščanca, jaz imam blazno rada pohane bučke in obema se včasih zalušta pomfri. Nimava friteze vendar, če že cvremo je po mojem bolje v fritezi, ker tam lepo nastaviš temperaturo in se zato olje ne zažge. To pa se hitreje zgodi na plinskem štedilniku kjer ne moremo tako kontrolirati temperature. Marjetka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

8. avg 2006 10:17

Kot da se bo kdo hvalil s tem, da parkrat na teden ocvrto je? Pa jih jaz kar nekaj poznam... Pri nas tega ni. Ni in pika. Kot sem že rekla, enkrat na leto si špogava pomfri. Doma narejen, tko kot ga je delala moja stara mama. Mesa jaz ne jem, mož kdaj pa kdaj, da bi ga zanj pohala mi na kraj pameti ne pade. Si ga naroči, če gremo ven jest, če se mu že lušta... Sluga, jaz sem pa 4 leta starejša od tebe. Izbira prehranjevanja je stvar osebne odločitve, ali sporazum večih oseb, če gre za družino... In ozaveščenosti. Če pa uporabljaš fritezo, ješ klobase, jajca, meso, cvrto meso. Hiro hrano. Pripravljeno hrano. Tu se pa že lahko kdo zamisli. Vem, kako se prehranjujejo v mojem širšem družinskem krogu. Pa jim ne pametujem, jih ne učim. Ker vse vejo. Ampak brez pomfrija ne morejo živet, krvavic, klobas. Solata ni dobra, bučke niso dobre... Pa vsi s pritiskom, holesterolom, s tablico tabletk v roki...

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

8. avg 2006 10:34

Saj jaz se trudim. Pojeva veliko solate, sadja...Pri mojih starših doma mora biti obvezno meso za kosilo ali pa vsaj kakšna domača klobasa poleg zelenjavne juhe. Oče ima holesterol in pravi, da to ima itak vsak. Mama pa kuha kar on želi. Zaenkrat še nima kakih večjih zdravstvenih težav vendar enkrat se bo nekaj zgodilo in bo jok in stok in dieta. Torej dobrega vzgleda sama nisem imela. Bila sem strašno izbirčna in jedla sem večinoma nezdravo. Sedaj ne živim več doma in sem se naučila jesti in kuhati nove stvari. Zelenjavna mineštra mi je včasih šla na bruhanje. Sedaj si jo sama pripravim in tudi pojem. Seveda je vse odvisno kako se naučimo živeti in jaz si želim, da moja najljubša hrana ne bi bila ocvrta. Na temu bo treba še delati. Marjetka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. avg 2006 10:55

Imam kondenzacijsko fritezo. V poseben predal daš dva zmrznjena hladilna vložka, ki vsrkavata vonjave in paro. Meni je ta najboljša. Je pa res, da jo malo uporabljamo, saj zelo malo jemo ocvrtih jedi. Je pa praktična, ker ni nič umazanije od pare. Mislim, da je Moulinexova.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

8. avg 2006 11:02

Res, da ne bomo preveč zašli s to temo...uboga t-baby je samo spraševala za znamko friteze... Samo še to vam napišem: poglejte si razliko med američani in mediteranci.Jo vidite??? Bolj nezdravo se boste prehranjevali, bolj bo cvetela farmacevtska industrija...na koncu koncev se gre vse samo za business[! V naši kulinariki imate 6.000 receptov....več kot polovico jih lahko štejete za zdrave (koliko je pač to mogoče, v današnjem času, ko je že zrak onesnažen) Poslužujte se jih! Nena Nena-morje

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

8. avg 2006 11:04

Ampak ste se pa razpisale... T-baby je spraševala katero fritezo naj kupi, ne pa o tem kaj je zdrava prehrana. Zaradi mene se lahko vsak dan baše z dunajskimi zrezki, pa kaj?! V svetu vsem dostopnih informacij res nima smisla komu razlagati, da friteza ni zdrava, to že sama ve. Lahko pa tudi, da bo fritezo uporabljala samo 2x na leto.... vsekakor njena stvar. Zaboga, upam, da ste tudi do sebe tako dosledne pri VSAKI stvari - nobenega piškota, čokolade, tortice, pomfrija, belega kruha, alkohola, cigaret, itd... a ste? Tudi redno telovadite? Mimogrede, jaz jem vse, tudi ocvrto, tudi čokolade, pa tudi solate in bučke. Pri 24 letih imam idealno postavo - ker se ne prenajedam. U glavnem - live and let live - najprej je treba ornk pomest pred svojim pragom, pametuje pa lahko vsak. Scorpy

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

8. avg 2006 13:25

Kaj nobena nikoli ne je v kakšni restavraciji ,pomoje vse in kako znajo nekatere stvari dobro pripraviti ,ribe ,ki so tako zdrave se morjo trikrat kopat ,najprej v morju nato v OLJU ,in nazadnje še v vinu! Po mneneju nekatirih ni nič (razen rib) zdravo!Ampak vseeno je zelo dobro! Naj kuha in je , vsak kakor mu paše in je navajen ,mora vedno nekdo nekomu na forumih solit pamet! Po moje, pa že to presega vse meje ,če je ženska uprašla za vrsto fruteze ,ji ni treba pridgat kaj nej je. Upam da nebo katera lkaj zamerila ,ampak tako res ne gre! Jaz imam dve fritezi ,eno malo bolj staro ,ki jo uporabljam za pečenje krompirčka ,drugo ,štirioglato pa za zrezke al pa pohane piške pa še veliko drugih stvari cvrem ! Saj so posebaj olja namenjna za cvreneju ,ki si ne razkrajajo po nizkih temperaturah ,pa se tisti za take nemene uporablaja.Tud golaž pa segedin sem že not kuhala,pa je blo čist oK.Za krofe je pa sploh krasna!Llep pozdrav in veliko kuharskih užitkov ,pa najboido še tako zdravi al pa nezdravi,vsak kakor mu paše! val Sporočilo je spremenil(a) val dne 08. avg 2006 14:26:30

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. avg 2006 13:38

Emo Celje čisto živahno funkcionira. rimljanka

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

8. avg 2006 16:31

val, poslala sem ti zasebno pošto, ko boš mela čas, te prosim za odgovor hvala uživajte na sončku cbelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti