Katero fritezo mi priporočate

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

4. avg 2006 13:19

Če lahko kar jaz odgovorim ursi40. Letos sem prvič pekla krofe v fritezi.Testo sem zameseila in vzhajala v kruhomatu, po receptu iz baze (trenutno se ne spomnem, od katerega avtorja, ime recepta je pa Pustni krofi). Spekla sem jih v fritezi, 4min na eni strani, pokrita friteza in 3 min na drugi strani, odkrita friteza. Uspeli so super, nič straha, da bi bili v sredini surovi, okoli pa zažgani!. Če malo pobrskaš po bazi, so zraven recepta tudi slike! Pozdravček! zelvica

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. avg 2006 12:15

no kupili smo to fritezo tefalovo versalio de luxe in ker ste omenile da se da tudi golaž kuhat notr me zanima vaše izkušnje z pripravljanjem hrane podobne golažu v taki fritezi , kako kuhate koliko časa kuhate ... hvala za odgovore

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

7. avg 2006 13:53

tudi jaz bi poizkusila ocveti krofe v fritezi, pa me zanima temperatura?! hvala in lp, cbelca

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

7. avg 2006 15:26

Na 170 stopinj sem imela segreto fritezo in so bili res super, pravijo, da naj čimprej ponovim. Bili so Recini krofi po receptu iz baze, tudi meni je testo zamesil kruhomat. Strojčki delajo zame riba-ribica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. avg 2006 17:21

Draga t-baby NE priporočam ti nobene friteze. V bistvu ti priporočam, da čim manj cvreš, ker je ocvrta hrana težje prebavljiva in skladno s tem tudi manj zdrava, da ne rečem še kaj hujšega. Ocvrta hrana je v bistvu umislek za to, da se skrije tisto, kar naj bi se jedlo, ker je tako grozno, da ni za gledat ali pa tako mastno, da ni, da bi gledal. Zdrave kuhinje zelo malo cvrejo (pri mediteranski vem samo za ocvrte fritule) in več kuhajo in pečejo in še pri tem uporabijo mnogo manj maščob, kot jih gre pri cvrtju. Če ti zapašejo krofi, jih kupi, bo še vedno ceneje, kot če jih delaš sama, na Trojanah jih znajo bolje od tebe. Ocvrta hrana je podlaga za nekvalitetne prehrambene navade pri otrokih, za debelosti in težave s kožo in pri ženskah tudi za celulti. Verjemi mi, z nakupom friteze NE DOBIŠ bona, s katerim uveljavljaš popust pri liposukciji. To isto velja tudi za tretmaje za zniževanje holesterola in okamenele žile.... V resnici ne vem, v čem je fazon posode, v kateri se hrani pregreto olje...razen, če hočeš, da ti hiša smrdi kot kakšna poceni gostilna.. Vendelina jr.

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

7. avg 2006 18:07

Joj joj Vendelina jr.nas misliš vse prestrašit.Zanima me ,a si presnojedka al si pa tko nastrojena toliko proti maščobam. Kot sem na tem forumu že enkrat rekla nobeno pretiravanje ni dobro.Ne v eno ne v drugo stran. Naj pa vsak dela kakor mu paše ,pa tudi če mu kuhinja včasih zasmrdi kot poceni ošatrija. Radi pa lepo se imejte P.s. Ko bi vedeli kaj vse pojemo pa še vemo ne---joj,bolje da ne vemo. ursa40

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. avg 2006 18:17

Moje mnenje je pa tako:pusti človeku,da sam ugotovi ali mu stvar paše ali ne.Doma imam dva najstnika,ki sanjata samo o picah,pomfri,hrenovke,pohanih piškah ,zrezkih,seveda pa jesta tudi segedin golaž,žgance....Odvisno je tudi koliko se človek giblje;če gre moj mož za 5 ur u gmajno metat drva po strmem bregu mu ne morem za kosilo ponudit malo zelenjavne juhce . Imejmo se bolj radi kuharca37

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. avg 2006 23:53

nevem a morem še enkrat povedat da me pridige o zdravi prehrani ne zanimajo ker sem jih slišala že neštetokrat , krofi na trojanah men niso dobri in nemorem niti 1 celga pojest od tam tako da se mi zdijo moji krofi doma pečeni 100x boljši , zanima me pa samo še kako se kuha v fritezi navadno hrano kot je golaž ipd..., in prosim da mi ne odgovarjate naprej kako je olje nezdravo ker mi je to čist jasno! kot beli dan! pa lep pozdrav!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. avg 2006 9:02

Draga ursa40 Nisem presnojedka...s tem, da ne vem, kako bi se dalo koga s presno hrano strašiti...). In tu-pa-tam (mora biti zelo mraz), mi zelo zapašejo kakšne pečenice s kislim zeljem. Če bi imela poriv za ocvrtim, bi jedla tudi ocvrto - ampak zadnjič, ko sem imela tak poriv pred kakimi sedmimi leti, me je fino pekla zgaga in sem si rekla, da lahko tudi preskočim ocvrto...Je pa res, da sem pri 14 letih zavestno črtala pomfrite in panirano iz jedilnika - za razliko od nekaterih sošolk, ki tega niso naredile - in one zdaj 20 years after kar precej denarja puščajo na strojih za zbijanje celulita - jaz pa ne, ker pomaračne kože nimam. Prav tako se ne nameravam čez 20 let tresti ob merjenju holesterola v krvi in temu prilagajam prehrano. Denar, ki ga prihranim zaradi ne-uporabe strojev za zbijanje celulita namenim tudi za nakup kakšne kuharske knjige, posode itd... Draga t-baby Golaž kuham v emajliranem bio-pekaču (kupila sem ga, pred štirimi leti, takrat je bil en Emo še v pogonu, zdaj so šli spet v stečaj....). Ključna beseda je emajl (ne bio). Zadnji dve leti namesto čebule uporabljam posušene paradižnike (nisem imela čebule in je bilo treba dati nekaj v lonec in sem dala prvo, kar se mi je zdelo, da bi morda pa šlo). Posušene paradižnike (tiste v steklenici, namočene v olje in česen), narežem na manjše koščke, dam na nizko temperaturo in dodajam na koščke narezeno meso, ki sem ga prej marinirala v gorčici in kajenskem popru. Potem dušim in po potrebi dolivam refošk. Če imam kremo od tartufov, dodam tudi to. Serviram skupaj z goro njokov. Ko (če) zmanjka njokov, je preostanek golaža pomazan s kruhom. Vendelina jr.

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

8. avg 2006 9:32

Še moje mnenje: proč s fritezo!Okusno se lahko kuha in peče tudi z veliko manj maščobe!!! t-baby in tiste, ki ste se oglasile in pravite, da vas to ne zanima, odgovarjam: vas bom vprašala čez leta po zdravju!(no, tega v resnici ne bom mogla storiti, ko pa sem že sedaj z eno nogo v grobu!)Lahko vam je tako razmišljati sedaj, ko ste še mlade...ampak, dekleta, pride tudi starost in TAKRAT se pokaže, kaj smo dajale v usta, pa ne samo pri nas, tudi kaj smo kuhale našim domačim....Kar se Janezek nauči, to Janezk zna...naše napake ponavljajo naši otroci. Škoda, ampak res škoda, da mene ni v mojih mladih letih nekdo tako dobronamerno poučil! lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti