Katero fritezo mi priporočate

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

3. avg 2006 18:46

T-baby jaz mam tole od tefala versio de luxa v kateri lahko kuhaš npr .tudi golaž .Se pololnoma razstavi in jo pereš v pomivaču.Jaz sem zadovoljna . Petra1 kar se pa tiče tega da ljudje mečejo friteze stran ,pa mislim da nobeno pretiravanje ni dobro.Saj ne jemo ocvrtega vsak dan ,kajne.Za kdaj pa je čisto v redu tudi ,če ni AMC,kajne Petra1. Lepo pa radi se imejte ursa40

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

3. avg 2006 19:08

Naša zadnja friteza je Philips-ova cucina in sem z njo tudi zelo zadovoljna. Bistveno mi je, da lahko posodo vzamem ven in jo operem v pomivalnem stroju. Zraven je bila priložena tudi dodatna posodica s cedilom, da lahko olje precediš in uporabiš še drugič. Meni to zelo odgovarja, ko cvrem lignje, saj v posodi po cvrenju ostane kar nekaj moke. Si pa ne predstavljam več, da bi lignje cvrla brez friteze! Očitno je nekaterim problem čiščenje friteze, ker posoda ni odstranljiva, zato jo mečejo stran! Sicer pa imam tudi jaz eno takšno fritezo, ki nima odstranljive posode spravljeno v kleti, ker mi je ta, ki jo imam sedaj, pač bolj uporabna. kača

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. avg 2006 19:32

sej je vse OK, nič bat. Nisem nič slabe volje, včasih pač ne morem iz svoje kože. Sej tud jaz včasih naročim v gostilni prav "tiste" pohane piške !!! , ker jih doma ne delam, -----v mojem spominu ....se pa vsake toliko časa obudi spomin na tisti stari masten okus, haha. Lepo se imejte Petra 1

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

3. avg 2006 21:31

Jaz sem fritezo pospravila v klet, ker mi je čiščenje predstavljalo nočno moro- kot drejčku in njegovim:)). Kupila sem litoželezno posodo EMO (visok model) in namensko žično košaro. V posodo nalijem liter olja kot v fritezo in- akcija. Saj v bistvu je friteza pisker z grelcem spodaj (enkrat sem jo namreč v drobno razdrla, da sem jo očistila), le gretje se pri fritezi pa res lažje regulira. Jaz imam svoj pisker pa že naštudiran. Po cvrenju olje precedim in pospravim, posodo pa dam v pomivalni stroj. "Pohani šniceljni" so ravno taki kot iz friteze. LP, LP, V.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

4. avg 2006 7:58

Naj tudi jaz odgovorim na vprašanje "Katero fritezo naj kupim"? Če hočeš poslušat dolgoletne kuharice, jaz ti priporočam... "NOBENE". Nad fritezo si navdušen en mesec, potem pa... Moja stara in hčerina člisto nova (zapakirana) samuje oz. zaseda prostor v kleti. Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. avg 2006 8:41

Se sploh splača kupovat fritezo za 2x mesečno uporabo? Pohanih zrezkov nisva jedla kar nekaj let, pomfri si špogava enkrat ne leto. Doma narejenega, iz krompirja, ne kupljenega. Je pa tako, kot je rekla Petra. Če gremo ven jest, si vsak naroči, kar hoče. Tudi kak pomfri takrat pade na mizo. Pa so želje po mastnem potešene... Ne mislim pa nikomur podajat mnenja, katera hrana je zdrava ipd. Saj vsak sam zase ve... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 04. avg 2006 08:42:16

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

4. avg 2006 8:52

Uf, sem pogledala link in me je skor kap - 30.000 za fritezo - veste koliko zrezkov je to. No, tud moja mami jo je imela že pred 35 leti!! Eh, eno samo pucanje. Jaz je že nočem - v lonec nalijem veliko olja in ko cvrem, posodo pokrijem s pokrovom iz mrežice, da ne šprica okoli, para pa gre vseeno ven. vanjatajnsek

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. avg 2006 8:56

Jaz imam fritezo kupljeno od Nekermana, se cela raztavi, tako da lahko komplet celo pomiješ. N e uporabljam je veliko, a ko si zaželimo pomfrija ali ocvrtih kalamarov, pride zelo pravšnja. LP Teka

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

4. avg 2006 9:48

Imam točno tako fritezo in sem z njo zadovoljna, čeprav ni veliko v uporabi. Praktično je, da lahko posodo vzameš ven in jo pomiješ v pomivalcu. Imela pa sem tudi fritezo z nagnjenim dnom in vrtljivo košaro, pa sem jo vrgla proč. Res je, da gre manj olja, čiščenje pa je nočna mora pa tudi krofov v njej ne moreš cvreti, kar se v TEFALOVI da odlično. Olje vedno po uporabi zavržem, NIKOLI ga ne uoorabim 2x. Res je tudi, da ga vržem v WC, pa me včasih malo vest peče, ampak planet pa najbrž ne bom rešila, če se odpovem cvrtju 1x na dva ali 3 mesece. Zdrava prehrana je sicer res dobrodošla, tu pa tam pa moramo tudi grešiti. Pretiravati pa itak ni priporočljivo z ničemer. lep pozdrav, Alenka alenka5

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

4. avg 2006 12:34

alenka maš to fritezo de luxe od tefala?? Daj mi prosim povej kako creš krofe noter .Jaz jih še nisem in se nekako ne upam da ne bodo po sredini surovi okol pa zažgani . Radi in lepo se imejte ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti