Katero fritezo mi priporočate

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

tema odprta - 2. avg 2006 20:18 | ogledi: 6.048 | odgovori: 44

pri nas se odločamo za nakup nove friteze ker nam je stara crknla. prej smo imeli tako z ledenimi kockami ki je vsrkavala paro vendar je bila to živa packarija. malo smo si že ogledovali eno fritezo in me zanima če ma kdo izkušnje z versalio de luxe od tefala.

zanima me pa tudi če zna kdo priporočit kako drugo dobo fritezo ki ima dokaj veliko posodo za cvrtje in da je cenovno dokaj ugodna

ZZVONE  

član od: 29.8.2005

sporočila: 76

3. avg 2006 7:11

Tole sicer ni odgovor na vprašanje, ampak zastavlja se mi vprašanje-zakaj sploh friteza? Če daš malo na svoje zdravje-proč z njo! lp ZVONE

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

3. avg 2006 7:36

Jest mam tud eno od Tefala, se zdaj ne spomnim, točno katero, ker nisem doma, vendar je fino, ker je posoda za olje ločljiva in jo lahko kadarkoli pomiješ. Meni se zdi ta friteza dobra. Zvone, tudi poskušamo zdravo živet, uporabljamo kar se da malo maščobe, tudi pommes frites že pečemo na suhov v pečici, a tiste enkrat na tri mesece, kar pri nas jemo ocvrto meso, nas ne bo rešilo. Včasih se je pa tud treba pregrešit in pojest kaj holesterolno močnega.

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

3. avg 2006 8:32

T-baby, jaz sem letos za rojstni dan od mami dobila to fritezo, sicer je bila za 10.000 sit cenejša, ampak sem si jo zaželela, ker imam novo kuhinjo in se mi zdi zelo praktična. Je super zadeva, ker jo lahko popolnoma razstaviš in pereš tudi v pomivalnem stroju. Jaz sem z njo zadovoljna in ti jo zelo priporočam. alexis

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

3. avg 2006 12:59

Žal mi je ...ampak večina ljudi meče friteze stran. Pregrevanje olja ni zdravo, ker se tvorijo karcenogene substance, ko zliješ en ali dva litra olja v fritezo... ga imaš sigurno za večkratno uporabo.....potem si na isti stopnji gostilniške hrane. Če želiš sebi in družini zdravje, proč s fritezo. Kam pa potem zlivaš staro olje iz friteze ? V odtok ? Po Evropi imajo že kontejnerje za zbiranje odpadnega olja, pri nas pa na žalost ne znamo skrbeti za našo naravo. Oprosti, ker sem takole padla noter, vendar premisli glede zdravja . Na prvem mestu umrljivosti v Sloveniji je bolezen srca in ožilja.....PREVEČ MAŠČOBE ! Bodi dobro Petra 1

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

3. avg 2006 13:04

razglablanja o tem kako je olje "zdravo" sem brala ze na dosti forumih in tega res nerabite razlagat , pač nekateri se vedno prisegamo na pravi pomfri in v olju ocvrte dunajske , tisti ki so jim pa všeč pečen pomfri in pečeni dunajski pač naj jejo tako kot jim paše .... renatani in pa alexis pa najlepša hvala za odgovor , še vedno pa pričakujem še kak drug odgovor od koga ki ima prav tako rad nezdravo hrano in uporablja fritezo s katero je zadvoln da mi pove katere znamke je da se bom lažje odločila kaj kupiti

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. avg 2006 13:10

Mi imamo doma od DeLonghija fritezo že velikoooo let. Kasneje je Gorenje začelo delati take po njihovi licenci. Izredno smo zadovoljni z njo, ker se košara vrti in ker se porabi manj olja. Novejše imajo sedaj že narejen tisti izliv olja, da gre ven čez cevko, je pa res da za pranje ni najbolj priročna, ker ne moreš dat posode za olje ven. Košaro pa veselo peremo v pomivalnem stroju. Aja, pa olja ne zlivamo v odtok... lp, Marija Sporočilo je spremenil(a) galyka dne 03. avg 2006 13:12:04

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

3. avg 2006 13:36

Mi imamo Philipsovo in smo tudi zelo zadovoljni. Glede nezdrave prehrane pa mislim, da ni potrebno razlagat kaj je zdravo in kaj ne.Vsak zase ve kaj dela. Mi jemo dunajske iz friteze tam nekje na dva ali tri mesece. Saj jih ne ješ vsak dan. Malce je treba popestrit jedilnik in čeprav sem bila že enkrat na 3MD, sem vseeno pojedla kdaj kaj nezdravega, pa me zato ni konec. Bil pa bi strašen "dolgčas", če bi vsi jedli vseskozi samo zdravo hrano. LP! fakin712

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

3. avg 2006 14:27

proč s fritezo, pa cvri na štedilniku v olju... pri nas smo imeli fritezo, pa je sčasoma ni hotel noben več pucat, pa je šla v reciklažo in po novem cvremo kar na štedilniku... če pa slučajno kdo najde tako fritezo, da se da ven vzet posodo, v kateri se cvre, se priporočam za info. LP Drejček

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. avg 2006 14:44

drejcek je napisal/a:
slučajno kdo najde tako fritezo, da se da ven vzet posodo, v kateri se cvre, se priporočam za info. LP Drejček
Tale je samo ena izmed takih: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=37CE9AED- Na net pa malo pobrskaj lp, Marija

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

3. avg 2006 15:20

drejcek je napisal/a:
če pa slučajno kdo najde tako fritezo, da se da ven vzet posodo, v kateri se cvre, se priporočam za info. LP Drejček
Tefal versalio de luxe, za katero sprašuje t-baby je ravno taka: http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=69F06766- V Merkurju je za 5.000 sit cenejša kot v bofu. lp alexis

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti