Sardelna pasta

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

tema odprta - 2. avg 2006 9:58 | ogledi: 4.738 | odgovori: 6

Verjamem, da mi lahko pomagate. V enem izmed receptov sem zasledila, da je treba dodati sardelno pasto.... Priznati moram, da ne vem, kaj to je. Ne vem niti, ali se jo lahko kupi in kje, ali pa jo lahko narediš sam.

Lep dan vsem.

ez

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. avg 2006 10:18

Kupila sem jo v Evro spinu nekje spomladi, pa tudi enkrat sem jo videla v Hoferju. Kako se naredi, pa ne vem. Kyara

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

2. avg 2006 10:22

Hvala Kyara. Zanima me še, na katerih policah jo je mogoče najti. Ali je to konzerva, kozarček...? ez

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

2. avg 2006 11:36

V Mercatorju se dobi v polici -hladilniku z dimljenim lososom, tartufi in podobnim. Je v tubi, pakirani v škatlici. V mojem hladilniku je vedno prisotna, saj jo dosti rabimo, tudi pri namazih za sendviče. Će je ne želiš kupiti, lahko enostavno kupiš škatlico slanih filetov in jo speštaš v gladko pasto. Lisa

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

2. avg 2006 12:30

Lisa je že vse povedala. Čisto gotovo jo dobiš v Maximarketu v tistem hladilniku na sredi trgovine, vogal, ki gleda proti mesarju. Je precej bolj praktična kot peštanje slanih filetov, saj je navadno ne potrebuješ prav veliko, shranjena v hladilniku pa traja "večno". Pri nas smo vedno imeli zelo radi sardelno maslo kot namaz za kruh (maslo ali Ramo zmešamo s sardelno pasto po okusu - ne preveč, ker je precej slana), dam jo v liptavski sir in polnjena jajca, mislim, da imam nekje recept za lečo, kamor tudi dam malo sardelne paste. teta torta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. avg 2006 12:53

malo sardelne paste v omaki s paradižnikom in tuno iz konzerve da zelo dober okus. Traja pa tuba res večno. rimljanka

ez  

član od: 18.5.2005

sporočila: 65

2. avg 2006 13:13

Hvala vsem za napotke. Popoldne grem v akcijo. ez

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti