Srbska solata

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

tema odprta - 31. jul 2006 16:48 | ogledi: 14.704 | odgovori: 4

Ali ima morda kdo recept za to solato?

Vem da so ji sedaj spremenili ime, pa vendar jo še vsi poznamo pod tem starim imenom. Rada bi jo sama vložila in v bazi ne najdem nobenega recepta. Hvala!!

biba

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

31. jul 2006 19:59

Zelenjavo nareži kot ti paše in kakšna ti paše. Potem v veliko posodo vlij kis: vodo=1:3 razmerje, na 4 litre tekočine dodaj 2 dcl olja, nekaj lovorjevega lista in cel poper. Zelenjavo jaz solim že prej po okusu, ko jo narežem. Kuhaj jo dve do tri minute (da vre) in vroče zloži v kozarce. Lp in upam da si (sta) dobro. gostenn

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

1. avg 2006 8:19

Tole sem ti našla na http://www.pku.si/Publikacije/CeskaKuharica.doc : SRBSKA SOLATA za 1 porcijo 50 g paradižnika 50 g paprike 20 g čebule 50 g kumar 5 g olja sol kis ščepec popra voda po potrebi Očiščeno zelenjavo narežemo na manjše koščke. Dodamo olje, sol, kis, poper, po potrebi vodo in dobro premešamo. Po okusu lahko sladkamo. 1 porcija= 210 g Vsebuje: 64,5 mg fenilalanina 1,7 g beljakovin 5,8 g maščob 12,5 g ogljikovih hidratov 423,4 kJ / 100,8 kcal Staša Sporočilo je spremenil(a) stasafrank dne 01. avg 2006 08:21:43

neznan uporabnik

1. avg 2006 8:54

Jaz vlagam vso zelenjava podobno kot kumarice in sicer: Papriko očistim semenja in narežem na trakove - najboljša je jeseni rdeča paprika. Korenček naribam na tanke kolobarje. Kumare prav tako naribam na tanke kolobarje - če so kumare za vlaganje jih tudi ne lupim. Zelje narežem nekoliko debeleje kot za solato. Paradižnik - bolj zelen kot rdeč - narežem kot za solato. Zelenjavo, ki spusti veliko vode, kot so kumare, zelje in paradižnik tudi nekoliko posolim in pustim da se odteče - kumare tudi malo stisnem. Nato vso zelenjavodobro premešam, solim po okusu in nadevam v čiste kozarce - ne natlačim povsem, pa tudi ne dan preveč na redko. Tako pripravljeno solato zalijem z mešanico 1 l kisa za vlaganje in 3 l vode. V vsak kozarec dodam še čajno žličko sladkorja in čajno žličko mešanice začimb za vlaganje - kot za kumarice. Zaprem in pasteriziram. Ko zelenjava v kozarcih spremeni barvo je kuhana. Kozarce nato za 24 ur položim obrnjene na pokrovček na brisačo na pultu in dobro pokrijem, nato pa shranim v kleti. Solata je primerno "krhka" in zelo dobra. Na ta način sem lansko jesen pripravila solato in niti ena se mi ni pokvarila ali odprla. Komur paše si lahko na solato pred serviranjem doda še malo olja, pri nas jo pojemo brez olja. Uspešno delo in lep pozdrav Tedi tedi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. avg 2006 9:16

Staša, ta recept je pa iz kuharice našega Nejca. Gre za svežo in ne vloženo solato. Pa vse je treba stehtati na gram natančno in nato preračunati. Drugače pri nas delamo podobno kot Tedi. Kombinacija pa je največkrat paradižnik, paprika, zelje, čebula in fižol, pa še kak feferonček zraven. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti