Grška ledena kava ali frape

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

tema odprta - 31. jul 2006 9:43 | ogledi: 11.303 | odgovori: 8

Pravkar sem se vrnila iz Grčije, kjer sem se navdušila nad njihovo ledeno kavo, ki ji oni rečejo frape. Zanima me, kako jo pripraviti - tiste, ki ste bile v Grčiji, se najbrž dobro spomnite, kakšen užitek (na žalost kar drag) je sedeti ob morju in po slamici srkati mrzlo pijačo v visokem kozarcu z okusom kave.:)))

ZOHA  

član od: 25.5.2006

sporočila: 119

31. jul 2006 10:32

Mi smi bili lani na Zakintosu in vse kar mi je ostalo v spominu od pijač je UZO.Vem da so kar dobri v pripravi takšnih napitkov. ZOHA

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

31. jul 2006 11:07

Jaz jo delam takole: V lonček za penjenje mleka dam do 1/3 lončka zelo hladno vodo in 1,5 žličke Nescafeja. Potem to fajn zmešam (kot mleko za kapučino) in malce počakam. Peno nato prelijem v kozarec, sladkam, dodam mleko in led. Čisto originalno! Janina

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

31. jul 2006 12:53

Janina, to je to! Najlepša hvala!

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

31. jul 2006 14:40

Jaz imam aparat Ronic in dam vanj malo mleka, nekaj kock ledu, malo sladkorja in Nescafe. Ako želim bolj tekočo zadevo vklopim hitrost 2 potem, ko zdrobim led, če pa želim bolj penasto zadevo pa na hitrost 4. Čudovita osvežilna pijača. Pekarica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

1. avg 2006 14:50

Škoda da nisi opazila - dol imajo te mini mikserčke (v bistvu so podobni tisti zadevi za delat testo za palačinke od Tuperware) kar po vseh trafikah - pakirane za enkratno uporabo skupaj z vrečkico nescafeja za frappe. Pri nas pa te zadeve še nisem videla - je pa to res ena taka fina pijača, osvežilna ko le kaj. Pred leti sem jo poizkusila naredit v zgoraj omenjenem mikserju za palačinke in iz praška za nescafe capuccino. Nikar ne poizkušajte tega sami doma!!!! Se še zdaj pozna na stropu. :( Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

mizica  

član od: 13.4.2005

sporočila: 24

2. apr 2015 23:46

  Grška kava , ja nepogrešljiva na vročem pesku. Na Karpatosu niti ni bila draga. Vsak dan sem se zapeljal v neki zaliv , ne spomnim se imena. Visoke stene z obeh strani Do plaže pa prideš po vijugasti cesti . Ležalnikov ravno prav in okoli trideset ljudi se leno valja po grobem pesku, ležalnikih ali ob skalni peščini. Manjši lokal zbit iz desk , ustvarja prvovrstno kuhinjo , ki ob času kosila z zvoncem pokliče vse h kosilu. Sprejeto jih je polovico , ostali lenarijo naprej , ko se drugi vrnejo nazaj na meditacijo ostali jemo. Neviđeno, hobotnica na žaru , ribe , kalamari solate. Vse diši in polni prazne želodce.  

    V kosilo je všteta tudi njihova ledena kava. Firbec me matra in ponudim se , da nardim trideset kav , če me naučijo kako se dela. 

     V hladilniku držijo skuhano kavo , primerno ohlajeno. V kozarec jo dajo približno deciliter. Čez streseš Neskafe instant, vendar mora biti pravi za ledeno kavo. Tudi čez mejo na poti v Trst jo dobiš v trgovini. Lahko daš dve žlički in pričneš mešati. Dodaš sladkor po potrebi in če je možno doliješ nekaj cremastega mleka. Z mikserčki na baterije vse miksaš in rata lepa gosta osvežujoča zmes , v katero streseš ledene kocke . Še malo pomešaš in kava je nared. Poln pladenj sem jih raznesel po plaži in vsi so me pohvalili. Drugi dan sem operacijo na veselje vseh ponovil. 

mizica

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

3. apr 2015 9:33

Če prav razumem, k že skuhani in primerno ohlajeni kavi dodamo Nescafe instant. Zakaj? A ni že skuhana in ohlajena kava dovolj?

Miroslav Vulović

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

3. apr 2015 14:36

Na zadnjem dopustu v Grčiji so prodajali espresso freddo in nespresso fredo. V obeh primerih so kavo (espresso oz instant kavo) zmešali z ledom, po želji dodali mleko in sladkor in vse skupaj zmiksali oz spenili v posebnem inox mikserju.

Zame je bila to ena boljsih zadevščin, tudi jaz sem že razmišljala kako to narediti doma.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti