Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

18. jan 2008 19:42

roža je napisal/a:
Pozdravljene! Mamici je letos dobri Dedek Mraz prinesel konvekcijsko pečico (Perfect PKP 787 M), pa bi potrebovala nekaj nasvetov za njeno uporabo. Zanima jo predvsem, kako v njej pečete krvavice in pa če ima katera izkušnje z odmrzovanjem (predvsem kruha in vnaprej skuhanih jedi - npr. jote) - kakšna temperatura, čas... Hvala za vse nasvete! roža
Jaz v konvekcijsi pečici najraje pečem ravno krvavice, dam jih na mrežico, kjer se lepo zapečejo, iz njiha pa se scedi vsa odvečna maščoba. Na samo dno steklene posode pa nalijem malce vode. Pečem nekje na 200 C okoli ene ure, vse je odvisno od velikosti krvavic. Meni je ugodno, ker pečico odnesem v kletne prostore ali pa dam na balkon, tako da v stanovanju nimamo neprijetnih vonjav. V konvekcijski sem svoj čas pekla tudi kruh in pecivo, obvezno na rešetki v malem okroglem pekačku, tako da je zrak lahko krožil okoli. Odmrzovanje bi bilo tudi ena od variant, tam nekje na 50 C, se pa trenutno ne spomnim če ta temperatura obstaja na gumbu. Če je že nuja jaz za odtaljevanje uporabim mikrovele ali pa zamrznjeno jed enostavno zvrnem v posodo, dodam malce tekočine, pokrijem in dam na mali ogenj na štedilnik, tako da se počasi odtali in prevre. lipa1 Sporočilo je spremenil(a) lipa1 dne 18. jan 2008 19:46:32

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

19. jan 2008 9:51

ipa1 hvala za nasvete! Včeraj sva za kosilo spekli svinske zarebrnice in krompir. Meso bova definitivno še pekli, krompir pa le v manjših količinah in ne istočasno z mesom. Sva pa včeraj probali tudi odtajati golaž na najnižji temperaturi. Je kar šlo, čeprav se mi zdi, da je na štedilniku prav tako učinkovito. Za odtajevanje zrezkov je pa super - na najnižji temperaturi dobrih pet minut (debeli zrezki na obeh mrežicah) - kakšni tanjši bi se pa verjetno odtajali v slabih petih minutah. Glede na to, da nimamo mikrovalovke, bo tale konvekcijska v veliko pomoč tudi pri tem. lp roža

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

19. jan 2008 11:53

Zanimiva je tale debata o delu v konvekcijski pečici.

Piška, krača, zajec ali svinske rebre se spečejo čudovito, krompirček narezan na kocke je fantastičen. V okrogli glineni posodi na spodnji rešetki zapečen prebranac je pa nasploh pravljica. Skratka tale pečica dela čudeže celo iz trgovinskega piščanca.

Petra tebe pa ne razumem najbol: proizvajalec konvekcijske pečice ima doma posodo AMC, pa si mislte. Ja pa kaj če jo ima. ''Karikiram stvar - verjetno ima proizvajalec avijonov tudi doma kak avto al pa picikel''. Saj vendar ne moreš celo leto samo iz enega piskra jest. Jaz imam poleg konvekciske pečice tudi kak rosfraj pisker, enih par ponuc, normaln šporhet s pečico, pa šporhet na drva, zidan kamin na vrtu za roštil, prenosni roštil s vsemi mogočimi priključki in še dolgo bi se dalo naštevati. Pa ne zato, da bi eno pečico hvalil, zraven jo pa s tem, ker imam tudi druge pripomočke zaničeval. Če se pogovarjamo o eni pečici, dajmo mnenje o njej, ne pa v vsaki temi iskat samo kako bi napeljale špetir.

Matjaž

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

19. jan 2008 20:18

Res Matjaž pozabila sem napisat, da je konvekcijska uporabna tudi v primeru, ko želiš nekaj tudi gratinirati oziroma prepeči (daš na ful-250C). Tudi jaz sem jo uporabljala v te namene, odtlej ko imam pa Mikrovele Sharp z žarom in vročim zrakom pa je v shrambi v kleti in jo uporabljam le za krvavice ali pa poleti za peč zunaj, da ne grejem stanovanja in hiše (si še nismo umislili klime). lipa1

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

19. jan 2008 21:15

V konvekcijski pečem meso, krompirček, pecivo, kruh. Super je. ham-njam Sporočilo je spremenil(a) ena mš dne 19. jan 2008 21:16:09

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

20. jan 2008 13:46

Živijo! Tudi mene zanima zadevica, o kateri sprašuje jass. Ali res nihče ne ve nič o tem? lp jakička

ovcka  

član od: 30.8.2005

sporočila: 66

24. mar 2008 14:03

Osvežujem temo, ker se odločam za nakup parnega kuhalnika. Naprošam uporabnike le tega za izkušnje, mnenja o uporabi. Zanima me kako in kaj pripravljate v parnem kuhalniku ter kakšen je okus hrane v primerjavi z "običajnim" kuhanjem? Vnaprej hvala za vaše odgovore. ovcka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

23. jul 2008 16:06

V Lidlu bodo imeli od 28. 7. kuhalnlik riža Binefett, cena je 17 evrov, moč 700 W. Ali ga kdo že ima? Izkušnje? riba-ribica

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. jul 2008 18:51

Loni, če svojim še nisi kupila konvekcijske- navadna žar ponev. Jaz sardele s čopičem samo pomažem, fliknem v žar ponev, obrnem in voila. Skoraj brez maščobe. Tudi meni se obrača, če vidim kakšno dragocenost od plave (ali druge ribe, glavonožca, ...) plavati v olju. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti