Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

kimiliza  

član od: 10.1.2008

sporočila: 5

19. jun 2010 10:37

Podravljeni kulinariki! Mi pa smo se za konvekcijsko pečico odločili šele sedaj, pa mi kar nekaj zadev ni jasnih, zato vas prosim za pomoč oz. pojasnila. Pečenje: krompir, meso .... ali je bolje da se dajo sestavine v jena posodo na rešetke, ali se dajo direktno na rešetke. Prav tako mi iz skromnega priloženega navodila ni jasno kako postopati pri samočiščenju pečice, ali naliti vodo pred vljučitvijo ali po vključitvi (malo čudno vprašanje sicer, ampak v navodilih piše da vodo ne dolivaj v vročo pečico?!). Pa še kakšen drug koristen nasvet bi prišel prav! Lp kimiliza

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

22. jun 2010 7:47

- bolje je direktno na rešetke zaradi kroženja zraka. Lahko pa probaš tudi v posodi.- pri čiščenju natočiš vodo in potem vklopiš pečico. Kar se mene tiče je to samo potrata elektrike, ker ni neke koristi. Raje posodo ročno umijem ali pa jo dam v pomivalca.

sonic

špelca 22  

član od: 18.7.2009

sporočila: 8

22. jun 2010 20:51

lep pozdrav prebrala sem vse zanima me nekaj ali kdo pogreje kako stvar naprimer rižoto ali pa kaj drugega da da v stekleno posodo ali krožnik in če kakšen krožnik da. ena je napisala da je dala v steklen pekač pa v konekcijsko. dedi in ima flaverwave in sva oba zelo zadovoljna, samo sedaj se s mojim odločava in me zanima če je to boljše kot mikrovalovna za gretje. ker mikrovalovna vem da ni zdrava samo pri mojem doma jo imajo samo za gretje. jaz navijam za konvekcijsko samo če je tudi za gretje kakšne rižote. špelca 22

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

23. jun 2010 11:41

Poglej. Pečica deluje na enakem principu kot velika pečica, ki jo imamo v kuhinji. Sicer se prej  zagreje, ker je manjša, ampak mi še vseeno ni padlo na pamet, da bi v njej pogreval stvari. Za to še kar uporabljam mikrovalovko. Je dosti hitrejše.  Pravzaprav bi prej pogreval stvari na steklokeramiki, plinu, indukciji..., kot pa v tej pečici. Žal. ;)

sonic

špelca 22  

član od: 18.7.2009

sporočila: 8

23. jun 2010 12:06

saj to me zanima, k midva imava zelo dobro pečico in indukcijo tko da je potem brez veze. jaz ne mislim trpat stvari v kot. sm pa na alterju prebrala za konvecijo +mikrovalovna sam morm šemal pogledat. dedi ima konvekcijo in se hitro stvari naredijo, jaz bi jo kupila če bi vedla ali se lahko tudi pogreva stvari. vem da določeni tega ne počnete samo vseeno. k za mirovalovno mi je škoda denarja da bom potem samo pogrevala z njo stavri. kaj a ti na indukciji pogreješ rižoto al pa kako tako stvar, kaj pa makarone to se ti vse prime.. špelca 22

Helix  

član od: 23.1.2008

sporočila: 41

16. feb 2014 11:12

Dobila sem za rojstni dan konvekcijsko pečico Iskra. Zanima me kako je s pečenjem mrežne pečenke?

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

2. jan 2015 13:04

Pozdravljeni!

 

Božiček mi je podaril tole zadevo http://www.topshop.si/kuhinja_in_ciscenje/vecnamens je zelo malo navodil, pa bi prosila,če ima kdo kaj izkušenj z uporabo  cvrtnika,da se malo razpiše.

Predvsem me zanima kako skuhati zelenjavo, kako ocvreti zrezke ali krompir brez olja.

 

hvala za pomoč in lep dan želim vsem skupaj.

 

jesen

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

2. okt 2019 22:51

Pozdravljeni!

Prebrala sem vse komentarje, nisem pa našla odgovora, ali lahko skuham v njej tudi štruklje ali cmoke na pari. Ravno zaradi teh sem se že skoraj odločila za parni kuhalnik, pa me je ta tema premamila na konvekcijsko pečico. Doslej nisem bila navdušena nad njo, ker sem slišala večinoma slabe komentarje. Zdaj pa vidim, da je potrebno le znati delati z njo, pa je. In tukaj sem našla veliko nasvetov, manjkajo mi samo še štruklji

Lp, tejkica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

3. okt 2019 14:50

Pri nas v parno-konvelcijski pečici kuhamo skoraj vse. Zelenjavo, štruklje, njoke, cmoke zdrobove/kruhove... Res uporabna zadeva. Lp Saša 

LP, Saša

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

3. okt 2019 16:27

Hvala za odgovor, sem prav vesela, da se dajo pripravit tudi takšne jedi. Pa imate to okroglo konvekcijsko pečico, ali pravo, klasično pečico?

 

Lp, tejkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti