Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

3. mar 2010 7:22

Saj klasična pečica in konvekcijska se razlikujeta samo po tem, da je konv. manjša (in se zato takoj zagreje), ter da se pri konv. maščobe lahko stekajo na dno, brez da se ti vse zažge po pečici. Oboje ima grelno špiralo in ventilator in to je to. sonic

JPZ  

član od: 4.3.2010

sporočila: 2

4. mar 2010 14:39

Živjo vsem! Kakšna dva tedna že imam konvekcijsko pečico. Krompir 5+, malo manj navdušenja na nasprotni strani mize za meso. Mogoče res malo presuho. Prosim za nasvete kako kaj pripraviti saj pri pečici ni bilo kakšnih receptov, samo kratka navodila. Torej rabim predvsem ideje! Če pa kaj sama pogruntam bom povedala naprej. JPZ

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. mar 2010 21:50

Rimljanka, nekateri nimajo klasične pečice, zato jim pa pridejo prav izkušnje za konvekcijsko pečico. Sem včeraj naredila to sladico s starim kruhom, ki jo je napisal kajzar. Je zelo dobra, vendar 200 stopinj je previsoka temperatura, ker se zgoraj hitreje zapeče, spodaj pa ne. Torej je potrebno pečt na nižji temeraturi in dalj časa. Osebno pa peciva še vedno rajši pečem v klasični pečici. Za pusta sem spekla nekaj krofov tudi v konvekcijski za osebo, ki ne sme jesti ocvrtih stvari. Pekla sem jih na 160 stopinj približno 20 min. in sem jih enkrat vmes obrnila. Zelo dober pa mi je krompir pečen v konvekcijski, pa piščanec, krvavice in kašnate klobase se izredno hrustljavo spečejo... JPZ, na splošno se ravnaj po tem, da vse pečemo približno enako, kot bi pekli v pečici. Če pa pripravljaš že panirano meso, ga malo z čopičem premaži z oljem, da se ti drobtine ne bojo takoj zažgale. Peči na 160 stopij, enkrat vmes obrni, čas peke je približno enak kot pri cvrenju v olju. Nikdar ne gledam na uro. Ko mislim, da je dovolj pečeno, pač probam. Sonic, klasična pečica ima še spodaj grelnik, kar pa konvekcijska nima. Zato tudi vseh stvari ne moremo spečt v njej. regina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

4. mar 2010 22:07

Saj nimam nič proti, no, ...

rimljanka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

4. mar 2010 22:29

Rimljanka, saj vem da ne. Omenila sem zato, ker eni res nimajo navadnih pečic. Med njimi je tudi moja hči, ki pa poleg kombinirane mikrovalovne in konvekcijske nima več prostora za navadno. No ja, pa tudi jaz jo razvajam s pecivom. regina

JPZ  

član od: 4.3.2010

sporočila: 2

5. mar 2010 13:14

Regina hvala za nasvete. Bom poročala o rezultatih. Imam tudo navadno pečico, ki jo uporabljam predvsem za peko kruha in peciva. Ker sva v gospodinjstvu samo dva pa je konvekcijska pripšravnejša za pripravo obrokov - hitro in v manjših količinah. Če imaš eno še ni nujno, da se odpoveš drugemo. Vsaka stvar ima pluse in minuse. Izkoristimo pluse, da bo minusov čim manj. JPZ

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

9. mar 2010 0:35

JPZ - Glede sočnosti mesa, pečenega v pečici - ponavadi vse predolgo pečemo. Skrajšaj čas pečenja. Naše izkušnje so namreč ravno nasprotne. Meso je zelo sočno in okusno. regina - pri nas tisto slaščico s kruhom in jabolki zapečemo samo zgoraj - zato taka "navodila". Bom pa naslednjič spekel na tvoj način, da bo tudi spodaj zapečena. Se mi zdi, da zna bit tvoj "recept" boljši - bomo videli. Pa še nekaj - a lahko malo bolj detajlno opišeš peko krofov v konvekcijski pečici -hvala! lp! kajzar

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

9. mar 2010 12:02

Vzhajane krofe sem namesto v olje dala na mrežico, ne spodjo, ampak tisto ki ima malo višje nogice, nastavila temperaturo na 160 stopinj C, čas pečenja nastavila na 20 min. in vklopila. Ko so se krofi že lepo zapekli zgoraj, sem jih obrnila in še zapekla na drugi strani. Čas peke uravnavaj po občutku, odvisno kako zapečene hočeš imeti. Potem sem še vroče napolnila z marmelado in to je to. Za osebe, ki ne smejo jesti ocvrih stvari, so zelo okusni, pa tudi prikrajšani niso, ko se mi mastimo s sočnimi, dobrimi krofi. Če jih boš kdaj delal na ta način, poročaj kako so ti uspeli. regina

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

23. apr 2010 15:14

ker sem bolj novinka med vami, bom za enkrat raje čitala vaše recepte in seveda preizkušala tako kot pišete in svetujete. Sem bolj boječe narave in neupam kar sprobati. Po vaših receptih bom pa že preizkusila svojo halogensko konvekcijsko pečico. Lepo se zahvaljujem za poslane nasvete in vas vse prav lepo pozdravljam. TUMAAVGUST

nokica  

član od: 26.4.2010

sporočila: 2

26. apr 2010 10:35

sem nova med vami in doma smo ravno kupili konvekcijsko pečico. Zanima me kje pečete pomfri, zraven sem dobila nizko in visoko rešetko. Ali je katera primerna? Kako pa se kuha zelenjava na sopari, radi jemo brokoli ali ga je potrebno dati v folijo in ali se voda na dnu steklene posode kaj soli? že vnaprej hvala za vse odgovore. nokica nokica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti