Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

njofra  

član od: 6.11.2006

sporočila: 70

2. feb 2010 19:27

sama jo tudi imam že 14 dni,sicer dosti cenejšo-58€-12l posoda.sem zelo zadovoljna z njo.tako da priporočam. njofra

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

2. feb 2010 20:09

Danes sem pekla krvavice v njej in povem spet je ratal super. zaja

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

3. feb 2010 7:59

Jasminy je napisal/a:
Ne, pečica se mi sploh ne zdi predraga. Ponavadi za takšne dolgotrajnejše "investicije" vedno raje odštejem nekoliko več, saj sem se že večkrat prepričala da je za kvaliteto potrebno odšteti malo več. In tudi tokrat se nisem zmotila :) Lp, Jasmina Jasminy
Vidiš to je pa zmotno prepričanje, ki ga prodajalci radi večkrat izkoristimo in nekatere stvari podražamo samo zato, ker nekateri ljudje mislijo, da so potem boljše. Pri tej pečici je takole. Kar se tiče prostornine in grelnih lastnosti, so vse, ki se pri nas prodajajo, popolnoma enake (tudi pokrovi pašejo križom, kražom). Tvoja pa res izstopa po tem, da se da pokrov lepo dvigniti in ga ni treba držati v roki (oziroma odložit v stojalo), ko kaj brskamo po pečici. Ima pa zato recimo manj dodatkov, kot jih ima moja za 45€. Jaz te pečice obožujem in me je zato zelo firbec matral, če je v njih kaka razlika. Zato sem si jih ene par sposodil in dobro stestiral. Rezultat pečene hrane je bil vsepovsod popolnoma enak (tudi po času pečenja). Uf sem se raztipkal. Vsekakor se ti je bo nakup izplačal, saj je pečica fenomenalna. sonic

muši13  

član od: 14.2.2009

sporočila: 54

9. feb 2010 21:23

v novem letaku za spar je v akciji halogenska konvekcijska digitalna pečica montiss za 59.90 ali se nakup izplača?? muši13

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. feb 2010 3:15

muši13 je napisal/a:
v novem letaku za spar je v akciji halogenska konvekcijska digitalna pečica montissza 59.90 ali se nakup izplača??muši13

 

Pri vsem tem je takole: Če boš redno porabljala, jo potrebuješ in si jo želiš, potem se nakup sigurno izplača.

Vanja

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

10. feb 2010 13:18

Če jo boš uporabljala, definitivno se izplača. Še posebej, ker ima 2 leti garancije in 7 let dobavljivosti rezervnih delov (kar redko pri večinii teh pečic pri nas). sonic

kajzar  

član od: 28.2.2010

sporočila: 39

28. feb 2010 15:01

Lep pozdrav vsem na forumu! Pred približno petnajstimi leti smo imeli pri hiši prvo konvekcijsko pečico in uživali v hrustljavo pečenem piščancu, krompirju,...dokler nismo po nekaj letih razbili steklene posode. Od takrat do danes, se osnovna izvedba pečice ni popolnoma nič spremenila. Pred nekaj dnevi pa smo se ponovno odločili za nakup. Spet veselo pečemo,... Bi vas pa rad opozoril, da pred nakupom pečice preverite naleganje pokrova na posodo. Preden sem se odločil za nakup, sem namreč naletel na dve pečici, pri katerih je bila steklena posoda ovalna in se pokrov ni prilegal. In zaradi tega pride do uhajanja vročega zraka iz pečice. En nasvet za ljubitelje pohanega mesa (piščanec,…): če pred pečenjem vsak kos pomočite v maščobo (olje, mast), bo okus enak kot pri klasičnem pohanju, s tem, da bo vsa odvečna maščoba ostala na dnu posode. Pa še ena preprosta slaščica: kruh (svež, star, žemlje,…) narežemo na kocke. Jabolka olupimo in narežemo na kocke. Oboje zmešamo, sladkamo po okusu, začinimo s cimetom in stresemo v nizek okrogel pekač, prelijemo s sladko smetano (če je kruh suh, smetano lahko razredčimo z mlekom), malo potlačimo ter damo pečt v konvekcijsko pečico na 200 stopinj, dokler se zlatorjavo ne zapeče. lp! Rajko

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

2. mar 2010 7:52

Tista fora s pohanjem je fantastična. sonic

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

2. mar 2010 12:30

Pa tudi sladica s kruhom je zanimiva - porabimo star kruh. regina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. mar 2010 12:46

Oboje, tako "pohanje" in kruhov narastek se povsem brez problema naredita tudi v klasični pečici.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti