Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

27. jul 2006 21:59

Severinov parni kuhalnik stane 11.500 SIT, sem ga videla danes v trgovini pod Pohorjem v Mariboru. Za informacijo, če koga zanima. Lp riba-ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. jul 2006 13:24

Aki, tvoje sardelice so mi dale super idejo - naša dva jih obožujeta in meni je kar slabo, ko jih vidim plavati v olju. Jima lahko kupim tole, da bosta bolj zdravo živela. pa verjetnor atajo tudi druge poharije fajn noter, a ne??? Loni Makaroni

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

28. jul 2006 13:33

hm, vprašanje za imetnike konvekcijskih : kaj bi se dalo v konvekcijski pečici kuhati na paro???? Neži Dan, ko se nismo smejali, je minil nekoristno :)

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

28. jul 2006 13:51

Čao, Nežinka, po moje bi se dalo v konvekcijski kuhati na paro skora vse (riž ravno ne), kar lahko položiš na mrežico in pade skozenj. Nisem še poskusila, toda mislim, da je v receptih tudi takšno poglavje. Bom doma malo pogledala, pa sporočim..... Lep pozdravček, S.

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

28. jul 2006 13:55

Anomis, neskončno ti bom hvaležna (da pogledaš po receptih konvekcijske). No, saj tudi pri parnem kuhalniku rabiš za riž posebno posodico , to bi že rešili. Bolj me vleče ideja kakih štrukljev v pari v konvekcijski. Riž tako tako znamo prav fajn skuhati v posodi na štedilniku Neži Dan, ko se nismo smejali, je minil nekoristno :)

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. jul 2006 17:29

Nežika! Mislim, da sem brala v navodilih "kot kuhanje na paro v konvekcijski pečici", naj bi se živilo zavilo v alufolio in potem se notri ustvari para. Samo jaz tega ne prakticiram ravno zaradi aluminija.Če pa nimaš pomislekov, pa lahko probaš. Če te zanima, bom preletela navodila, da vidim če sem tu to brala.Drugače pa meso, zelenjavo siigurno. Pohanje mislim da smo tudi že delali,samo to pa res že tako dolgo, se mi zdi da je bila meni kar solidna zamenjava za tisto pravo, mojega je pa malo težje premaknit v zdravo smer, zdaj pa že nekaj let ne uživam jajc, tako da pohanja ne prakticiramo več . Loni, tudi druge ribe se da izvrstno pečt v KP. Riž pa mislim, da nebi šlo. Na suho sigurno ne, ker bi ga zapeklo in po mojem bi bil tr. V kaki posodi z vodo pa je vprašanje če bi šlo. Aki

mačka  

član od: 15.3.2003

sporočila: 1

16. sep 2007 13:16

Pozdravljeni, no zdaj obstaja tudi parna konvekcijska pečica (zasledila sem Hyundajevo) .. Mene zanima če ohrani vrednost živilom, prihrani čas, itd? VAše Izkušnje? Lp Mačka IRENA MATJAŠIČ

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

16. sep 2007 16:15

samo vržem vam eno rahlo govejo kost.......proizvajalec konvekcijske pećice ima doma komplet AMC...zakaj? Bila pri njemu....kupil veliko garnituro--...kuhajo vsak dan z AMC!!!! Odgovorite si same. Lep dan še naprej Petra 1 Sporočilo je spremenil(a) Petra 1 dne 16. sep 2007 16:23:53

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. sep 2007 20:27

Pa smo spet naredili en krog do............................. rimljanka

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

18. jan 2008 11:52

Pozdravljene! Mamici je letos dobri Dedek Mraz prinesel konvekcijsko pečico (Perfect PKP 787 M), pa bi potrebovala nekaj nasvetov za njeno uporabo. Zanima jo predvsem, kako v njej pečete krvavice in pa če ima katera izkušnje z odmrzovanjem (predvsem kruha in vnaprej skuhanih jedi - npr. jote) - kakšna temperatura, čas... Hvala za vse nasvete! roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti