Konvekcijska pečica : parni kuhalnik

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

tema odprta - 26. jul 2006 19:33 | ogledi: 36.511 | odgovori: 175

Zdravo kuharice in kuharji

Prodajam multipraktik in istočasno iščem nekaj novega. Namreč, odločam se (beri ogledujem si) oboje omenjeno v naslovu tega sporočila. In se ne znam odločiti.

Kaj me pravzaprav zanima

Predvsem vaše dragocene izkušnje tako z eno kot drugo zadevo, kdor jo pač ima in uporablja. vesela bom kakršnega koli nasveta oz. izkušnje.

V naprej HVALA

Neži

Nežinka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jul 2006 20:38

Če misliš tisti parni kuhalnik, v katerem lahko hrano pripravljaš v več plasteh, ti ga lahko samo priporočam. Mi ga imamo (nuja pač, zaradi ljubega zdravja moramo veliko reči kuhat in na pari je to še najbolje) in smo zelo zadovoljni. Na dnu ribe, vmes zelenjava (še predelno steno imajo posamezne plasti), na vrhu krompir...Se sčasoma navadiš in oceniš potreben čas, potem pa sveža zelišča čez hrano in okusen obrok je tu. Za konvekcijsko pečico pa nimam pojma, imaš še kar klasično oziroma poleg običajne še vroč zerak (ki je tudi že klasika...) Mamamia mamamia

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

26. jul 2006 20:43

mamamia, HVALA! Ja, parni kuhalnik, ki so v dveh ali treh plasteh zadeve, pa večina imajo še posodico za riž. Mi lahko zaupaš še, kateri parni kuhalnik imate pri vaši hiši? Jaz gledam Tefal, pa Severin pa še en v Merkurju, pa ne vem firme. Cene so od 10.000 do 23.000 SIT, razlika je predvsem v moči (600W pa do 2000W). Torej, kaj imate pri vas? Neži Dan, ko se nismo smejali, je minil nekoristno :)

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

26. jul 2006 21:22

Jaz imam Kenwooda, moči 900W in je super. Nam je všeč še zlasti riž kuhan na sopari, pa seveda tudi vse ostalo (zelenjava, krompir je tudi zelo, zelo dober), rib pa ne parim, ker ne maramo kuhanih. Krasno pa se obnese tudi za kuhanje štrukljev in cmokov. Julija

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. jul 2006 6:20

Čao, čeprav ne poznam parne pečice, se to, kar opisujete, sliši krasno. no, sama imam konvekcijsko in lahko povem, da mi je super. Pa vendar, pri nas smo velika družina, zato kuhanje/pečenje celega obroka ne pride v poštev. Tako v njej zadnje čase pečemo predvsem krompir, ki pride res enkraten - skoraj popolnoma brez maščobe (lahko bi tudi brez!). Po moje se lahko v njej hrana tudi pari, nisem pa še poskusila, pač predvidevam glede na to, kako je posoda narejena. Se pa enkratno speče tudi meso (piška in pečenka sta preizkušene), maščobe samo toliko, kolikor sem jo dala v marinado. Predvsem mi je pa enkratno to, da se nobena hrana ne prime in ni potrebno mešati. Priporočamo! Lep pozdravček, S.

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

27. jul 2006 8:28

Anonimus, imam vprašanje. Tudi sam aimam konvekcijsko pečico, pa sem nad njo obupala. Ko sem peka kropmpir, se zaboga ni spekel, ravno tako kurje krače. Kam položite krompir - na dno posode ali na povišan nastavek. Koliko krompirja se lahko da naenkrat in kako dolgo se peče. Tudi nad pomivanjem tise velike steklene sklede nisem najbolj navdušena, zato raje pečem krompir kar v ponvi na plinu, tudi tukaj dodam le malo maščobe in je veliko prej pečen kot v konvekcijsi pečici. Vsak nasvet za uporabo konvekcijske pečico bo dobrodošel, saj zdaj skoraj nerabljena počiva v shrambi. Hvala za odgovore in pozdrav Alenka alenka5

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

27. jul 2006 8:50

Čao, alenka5, tudi jaz v začetku nisem nikoli dovolj spekla krompirja. Res rabi malo več časa, ampak se splača, je tako slasten, zlato rumen....kot bi bil ocvrt, samo boljši, ker ni maščobe. Narežem ga na malo manjše kose, kot če se peče v pečici, količina je kar velika, ker nas je dosti, pečem ga na spodnji, torej na nižji rešetki in na 250 stopinjah, ko je skorj pečen, pa znižam na 200. pečico vedno prej dobro segrejem, da zacvrči, ko ga stresem notri. Pečem 45-60 min, odvisno ali je krompir nov ali star, se zgodi, da tudi več, ko gre letina krompirja proti koncu. Ko pečeš kračke - daj jih malo "odpri", da so bolj položne, poskusi na višji rešetki, morda zrak premalo kroži. Glede pomivanja pa- jaz sem včasih notri nalila vodo in detergent, pa vključila program wash, sedaj jo pa kar pomijem, pa je. Je res malo zoprno, ker je težka, pa steklena!, ampak še vedno boljše, kot ribat pekač, kjer se je prijel krompir. V konvekcijski se namreč nič ne "prime", razen seveda če se pred pomivanjem preveč "zasuši". Definitivno lažje, kot očistiti vgradno pečico, vso pošpricano od maščobe. V navodilih je veliko receptov in navodil, kako peči, samo jaz še nisem veliko poskusila. Imam pa prijateljico, ki praktično mesa sploh ne peče več v pečici, ima malo bolj "slabo", pa pravi da je konvekcijska zakon, vse peče notri, tudi prešpikano pečenko sva že spekle za novo leto, ker se v navadni nikakor ni hotla oz. se je vse prijemalo in žgalo. Lep pozdravček, S.

brigitaom  

član od: 16.12.2005

sporočila: 9

27. jul 2006 10:43

Kako pa izgleda konvekcijska pečica? Kolikšna je ta zadeva, ali moraš imeti veliko prostora, da jo postaviš oziroma shraniš. Ali jo imaš lahko na balkonu in če mogoče še veste ceno zanjo. Lapo se vam zahvaljujem za odgovora in vas pozdravljam. brigitaom

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

27. jul 2006 13:20

Tale naša parna reč je stala okoli 19 tisočakov, je pa od Phillipsa. Za moč ne vem, mislim pa, da je okoli 1000 W. Ni tak kot ta Tefalov na linku, je bolj pravokotne oblike in tudi prozoren ni ves, pač pa prevladuje bela masa. Mi smo z njim zelo zadovoljni. Mamamia mamamia

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. jul 2006 18:30

Parilnik največkrat uporabljam za kruhove cmoke in štruklje. Za zelenjavo se mi pa ni najbolj obneslo. Recimo brokoli je spremenil barvo , mi je boljši če gg na kratko pokuham v vreli vodi in hitro ohladim v mrzli vodi. Za meso v parilniku pa drudi družinski člani niso najbolj navdušeni, ker pride kot kuhano.Ga pa zelo malo uporabljam, ker nimam toliko metrov pulta, da bi imel stalno mesto na njem. Tudi konvekcijska nima stalnega mesta na pultu, zato je njegova uporaba tudi manj pogosta ,kot bi sicer bila. Obvezno pa v njej delam sardelice, pridejo res super, brez maščobe, pa kjub temu sočne in slastne.Krompirček se tudi krasno speče, s čudovito skorjico, le da je brez maščobe nesvetleča, kar pa lahko malo popravite ko je že pečen z v olju namočenim čopičem.Odlično se obnese pečeno meso( največkrat sem pekla perutničke), ker ne da samo ni potrebno dodajati maščobe, celo vsa oz. večina maščobe ki jo vsebuje meso odteče .Sem pa tudi že kruh pekla v njej in je bolj narastel, kot v ventilatorski. problem rešetke sem rešila tako, da sem dala na rešetko peki papir, vmes med peko pa kruh še obrnila. Prvo je bolj "kuhano", drugo bolj "pečeno", oboje pa zdravo. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti