Mlinček za žito (ga zmelje v moko)

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

29. apr 2011 15:03

Lepo prosim za nasvete pri nakupu mlinčka za žito, ki bi mlel tudi koruzo. Kateri so najboljši in kje se nabavijo. Ima kdo kakšne izkušnje? Rabila bi za darilo in to že naslednji teden, zato prosim za hitro pomoč. Hvala in lep pozdrav. oliva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. apr 2011 15:30

Stopi v trgovino v tržnici Koseze, imena ne vem, imajo pa mlinčke, boš vsaj nekaj izvedela.

rimljanka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

1. maj 2011 3:41

Jaz imam Hawo Billy mlin na kamen, predvsem za mletje koruze. Je zelo fajn, kupila sem ga direktno pri proizvajalcu preko interneta, ker je dosti cenejši kot pri nas. Mateja

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

1. maj 2011 15:48

Sem bila v Kosezah in jih že nekaj časa nimajo. Maksimarket tudi nima nič na zalogi, na Trubarjevi so imeli dva, vendar občutno dražja. Vita Care Plus v Kranju je imel na zalogi edinega Fidibus 21 za ceno 239 €. Drugam pa nisem šla.

Po brskljanju po internetu in obisk teh trgovin sem se nekje odločila med Fidibus 21 in za Urban-Mk podjetja MK LES iz Ribnice. Vendar jih nimajo na zalogi, obljubili so za naslednji teden. Cena le-tega je s 10 % popustom je 248,40 €.

Poročam naslednji teden odločitev oz. kasneje, kako ta reč služi svojemu namenu.

lp

 



oliva

Sporočilo je spremenil(a) oliva dne 01. 2011 19:10

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

3. maj 2011 8:41

Jaz imam mlin Urban že skoraj 4 leta, cena je bila takrat okrog 60.000 sit. Zelo lepo in pogosto mi služi, pšenico in piro kupim na eko kmetiji, tako da vsa ta leta jemo polnozrnat kruh iz sveže zmlete moke. Zmelje tudi koruzo, ki jo potem preseješ in dobiš moko ter zdrob za polento.

Sama sem takrat tudi naredila skoraj doktorat iz žitnih mlinov, spomnim se tudi tega imena Fidibus, vendar je zmagal Urban, čeprav je bil malo dražji.

tigris

Jana2222  

član od: 17.5.2015

sporočila: 1

17. maj 2015 0:42

Fidibus je manj primeren za čičeriko in koruzo, ker ima 250 W, večina ostalih mlinov KoMo pa se ponaša s tem, da melje vsa žita, pa tudi koruzo, riž in čičeriko.

Zmelje najbolj fino moko iz vseh žit. Med gospodinjskimi mlini dosegajo mlini KoMo na testih najboljše rezultate.

Imela sem dolga leta mlin HaWo's, pa sem ga zamenjala za KoMo Classic. Podoben je KoMo Medium in Sana (isti proizvajalec. Prijateljica ima celijakijo in ga ne more prehvalit. Zmelje ji koruzo, riž, kvinojo bistveno bolje kot prejšnji mlin, tako da lahko dela odlične kruhe in peciva.

 

J

Jana2222

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti