Mlinček za žito (ga zmelje v moko)

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 26. jul 2006 11:30 | ogledi: 24.933 | odgovori: 18

Prosim za mnenje vse, ki imate te mlinčke, tiste klasične na kamne, ne nastavkov za na ronica (ker ronica nimam), kakšne izkušnje imate? Kateri so dobri in kateri zanič in na kaj moram pazit? Dobila sva neke bone, zato bi ga kupila kar zdaj:) Vem, da moram pazit, da melje tudi čičeriko in koruzo, pa da nekateri tudi kosmičijo, nekateri pa ne... Kateri so to in kateri ne? Ima mogoče kdo kak link?

najlepša hvala za pomoč!

Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. jul 2006 16:14

http://www.marino.si/novo/bio_mlini.htm A ima ronic res natavek za moko mlet? To me pa zanima, če lahko mimogrede napišete kaj in kako.LP Aki Sporočilo je spremenil(a) aki dne 26. jul 2006 16:15:41

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 16:27

ja, mislim, da ga ima Loni, nisem prepričana, ali pa ligojna? Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

26. jul 2006 17:07

Če se ne motim so enkrat govorili o nekem nastavku za moko mlet, ampaktisto kar sem jazzasledila ni bil ronic.Če pa kdo sigurno ve da obstaja, pa se priporočam za informacijo. Čeprav veliko boljša je ta varianta od Veri, sem tudi jaz razmišljala (zelo re sno) o njej, ampak sem imela lani take probleme z molji, da me je minilo. Razmišljala sem, da za vsako kilco zmlete moke ( ker njboljša je sveže zmleta), bi morala očistit mlin, sicer bi se mi molji naselili vanj. Ali pa je morda čiščenje tako enostavno, da to ni problem? Si ga še nisem čisto izbila iz glave. Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jul 2006 8:56

aki, sem si sposodila navodila v Maxiju in tam piše, da na hitro očistiš tako, da na grobo zmelješ malo riža, temeljito pa kar s sesalcem... Ne zgleda prav komplicirano... Mi pa ni všeč to, da ne smeš dat nič mokrega not... Ker jaz bi delala rada prave tortilje s tem... Tiste, kjer suho koruzo, tako kot je za kokoši, najprej namakaš v apneni vodi,... pa potem melješ na kamnih... Samo zdaj se mi pa zdi, da bi ta mlin s tem zapacala:( ker tudi preveč oljnatih zadev ne smeš mlet (moke in orehov, recimo). Upam, da sladkor se pa da, ker to bi mi pa res prav prišlo... Rada se igram z okraševanjem tort in tam se porabi kar precej sladkorja v prahu... Pa bi bilo precej ceneje... Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

27. jul 2006 9:44

Jaz meljem sladkor kar na robota in pol še vanilijevo palčko not nastrižem in imam mleti sladkor(cenejši) in tudi vanilijev sladkor (pravi in cenejši).Isto naredim s fruktozo. In en lep dan vsem skupaj Pa tudi orehe mi robot lepo zmelje.Različne gradacije.Tiste kamne bi pa z mastnim in mokrim verjetno res zapacala. Ampak mogoče pa lahko tisto namočeno koruzo zmelješ na multipraktik.Mislim da bi lahko primerjala s kuhano celo piro ,ki jo mokro, odcejemo zmiksam z dodatki javorjevega sirupa in suhega sadja in orehi.To so tiste moje pirine kroglice.Jaz imam rada bolj na grobo, ker mi je všeč, da čutim pod zobmi različne sestavine, lahko bi pa zmlela v nulo se mi zdi.Probaj. Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jul 2006 9:57

Hja, bi probala, aki, samo jaz nimam robotka... Orehe meljem na mlinček na roke, če ravno moram, sicer pa kupim kar mlete, pa je:) Za manjše količine sladkorja sem uporabljala kavni mlinček, samo par kil pa tako ne gre zmlet:) Imam sicer multipraktik, tisti, ki samo reže, ima rezilo in ploščo za sekljanje, ampak v kašo pa ta ne zmelje, mogoče pa bo šlo s shakerjem:) Ker za tele tortilje mora pa bit v nulo zmleto, sicer imam tudi jaz rada teksturo, samo za tole pa ne gre, ker sicer ne bi mogla tako na tanko zvaljat... Bom se jeseni lotila, ko bo kje koruza za dobit (mimogrede, kje jo kupite?) Veri

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. jul 2006 22:37

Veri, pred časom je bila v Planetu Tuš predstavitev enih fajn mlinčkov, vsaj mene so ful navdušili, samo cena je bila malo huda, mislim da okoli 50.000, sam ne me za besedo držat, lahko da je manj. In sem doma našla knjižico, ki sem jo kupila na stojnici: vodnik po ponudbi za eko in zdravo življenje. Notri je oglas za tele mlinčke in med drugim piše tudi tole: Na mline s kamni, ki so narejeni iz korunda, vlitega v keramiko, lahko meljemo samo suha žitna semena, na kovinskih mlinih pa začimbe, posušena zelišča in podobno, pa tudi semena, ki vsebujejo velike količine maščob (lan, mak, gorčica). In kot novost predstavljajo mlin, ki je odličen tudi za čičeriko, koruzo, zelišča in sol. Nudijo tudi veliko izbiro pražit (kamut, amarant, kvinoja, pira). Tako da lahko da imajo tudi koruzo, je za vprašat. Tel: 03 817 11 72, e mail: mediacor.celje@siol.net Upam, da boš našla kaj pametnega in da boš dopolnila svojo zbirko "mašinc"! jasna

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. jul 2006 0:28

Veri, probaj na nož, na tisteja na katerega miksaš zmrznjene borovnice. Moj robot mi vse to naredi na nož.In ravno danes sem naredila tiste pirine kroglice(sem se spomnila, da imam eno porcijo kuhane pire v zmrzovalniku, ko sem ti pisala prejšnji post) in sem za probo zmlela na fino in je šlo.Probaj, mogoče bo šlo tudi na tvojega. Notri sem pa dala še rozine, orehe in javorjev sirup.Sem mogla dodat še malo kokosove moke, da je popivnalo( bolj ko zmiksaš, bolj je redko) in kroglice še povaljala v kokosovi moki.Sem pocrkljala mojo sladkosnedo prijateljico, ki ne sme sladkorja, pa seveda tudi sebe. Aki

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

28. jul 2006 7:46

Tudi mene zanimajo mlini za žita (samostojen mlin). Vem, da so cene okoli 50 tisoč oziroma še več, rada pa bi nasvet, kateri mlin se dobro obnese, in kot je že napisala Veri, na kaj je treba pazit pri nakupu. Mi je pa vseeno, če ne melje koruze in čičerike. Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti