Vlaganje rdeče pese

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 26. jul 2006 8:22 | ogledi: 37.298 | odgovori: 14

Zanima me, kako vlagate rdečo peso. Jaz jo ponavadi v kis v kosih, ampak mi nekako ni preveč okusna. Nasploh mi rdeča pesa ne paše preveč, bi jo pa rada jedla, ker je zdrava. Tako da moram nekako malo zakamuflirat okus... Imate še kakšen drug recept?

LP,

Staša

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. jul 2006 8:55

Moja tašča jo enostavno zamrzne, skuhano in narezano. Ko jo rabi za solato, jo preprosto odtaja. Jaz je ne maram, enkrat sem pa pila sok, ki sploh ni imel okusa po pesi, sem mislila, da je malinovec. Atina

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

26. jul 2006 9:20

Jaz peso skuham, naložim v kozarce in prelijem s kisovo mešanico, ne dodajam olja,ampak jo malo bolj sladkam kot svetujejo recepti. Je pa okus zelo odvisen od sorte in kakovosti rdeče pese. Za moj okus je najboljša podolgovata in pesa temno rdeče barve. Pomembno je tudi , če raste v sušnem ali bolj vlažnem predelu. Tako, da ni vse odvisno od vlaganja. Je pa pomembno pravilo, da je v kozarce ne strpaš preveliko, ker se v tem primeru rada pokvari. LP Pekarica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jul 2006 9:37

jaz jo zamrznem kot pri Atini, tako da jo potem lahko uporabim tudi za omako, juho ali rižoto. Nad solato namreč nisem ravno navdušena. Lisa

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. jul 2006 10:34

Hja, jaz sadim bikor, ker jo ima rada sestra, ki nima vrta. Če mi katera predlaga še kakšno drugo sorto, prosim - prostora je za tri. Kaj pa kakšna mešana solata mogoče - z rdečo peso? Kdo kaj poizkusil? Staša

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

26. jul 2006 15:18

Delam enako kot Pekarica, le da dodam še v vsak kozarec malo kumine. balu

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

26. jul 2006 15:39

Jaz jo vlagam standardno vvinski kis z vodo in kumino, soljo in malo sladkorja. Toda ko jo postrežem, dodam še malo olja, popra in obvezno hrena, meni je dobro še par žlic fižola. Lakho pa naredimo tudi jogurtovo polivko, ali pa jo mešamo z zelenjavo katero imamo radi. Pozdrav antonija

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

26. jul 2006 17:42

Rdečo peso sem začela jesti v Angliji, ko sem bila au pair. Gospa jo je zmešala z na kocke narezanim krompirjem in povrh dala kuhano jajce. Vlagam jo v kisovo mešanico (1 l vode, 2 dl vinskega kisa, žlica soli, žlica sladkorja). Letos sem jo zelo veliko stlačila v kozarce. Upam, da se mi ne bo pokvarila. mimika

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jul 2006 17:54

Tudi jaz vlagam peso v kisovo mešanico s sladkorjem, soljo in kumino. Drudih jedi ne poznam z rdečo peso, razen pireja. To pa naredim krompirjev pire in dodam vmes spasirano rdečo peso, začinim pa po okusu. Pa sin je enkrat delal rezance z rdečo peso, samo mi niso bili všeč. V moko je dodaj jajce, olje in pasirano peso, ter naredil široke rezance. Kyara

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

26. jul 2006 18:57

Jaz sem jo lani res pošteno natlačila v kozarce, pa mi je vsa zavrela. Ni mi bilo jasno zakaj, ker sem jo vlagala tako kot druga leta. Vedno dam kozarce za 1/2 ure v pečico na 150 stopinj, potem pa ven in jih srijem pod odejo, da se počasi ohlajajo. HelenaB

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jul 2006 19:11

Tudi jaz sem imela vedno težave pri vlaganju rdeče pese, dokler mi ni dala sodelavka tega recepta:Skuhaj peso, še vročo olupi in nareži ter jo daj v večjo posodo. To peso zalij z mešanico, katera naj že pred tem vre 5 minut: 3 dcl kisa, 7 dcl vode, 1 žlica soli in 1 1/2 žlice sladkorja. Prižgi ogenj in mešaj, da je vse zelo vroče. 2-3 minute- ne predolgo, da se ne razkuha. Nato daj peso v kozarce, jih zapri in zavij v deko. Pusti do naslednjega dne, da se lepo ohladi. Še nikoli mi ni nič zavrelo. ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti