Jezikovna šola - medn. certifikat

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

tema odprta - 25. jul 2006 20:56 | ogledi: 9.085 | odgovori: 19

Kot je razvidno že iz naslova, me zanima, če je katera/kateri od vas obiskoval jezikovni tečaj angleščine kot pripravo na pridobitev mednarodnega certifikata (CAE). Če je, pri kateri jezikovni šoli in kako ste bili zadovoljni? Pa cena? In koliko časa približno traja, da opraviš tečaj in potem še izpit? Ponudnikov je namreč veliko, vsi obljubljajo največ (kot vedno:), cene so precej visoke in bi rada izbrala čim boljšega.

Hvala... pa lep večer!

Živi

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 21:02

Mi smo pred 3 leti poslali otroka na tečaj v Anglijo. Tečaj je trajal 3 tedne in stal nekje 300 000sit. Po opravljenem tečaju je bil en test in vsi, ki so ga naredili, so dobili mednarodni certifikat. Je pa od prijateljev hčerka šla na mednarodni tečaj angleščine v Ameriko za 3 mesece, samo cene pa ne vem. Kyara

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

25. jul 2006 21:06

Zdravo. Obiskovala sem Sterling za (CPE). Meni je bilo všeč. Vendar je na teh tečajih tako - največ dela opraviš sam- sam se učiš - delati moraš ogromno domačih nalog - tako večino prostega časa posvetiš učenju angleščine, pisanju in branju. Inštruktor ti je zgolj v oporo v tem smislu, da nisi v dilemi: ali je tako ali tako. On ti pove pravo rešitev problema oz.skupaj utrjujeta znanje in ga nadgrajujeta. Tečaj me je stal 15.000 na mesec (mislim da 8. obrokov). Sporočilo je spremenil(a) Lucijica dne 25. jul 2006 21:07:17

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

25. jul 2006 22:19

Hodila sem na CTJ na Vilharjevi v Ljubljani, in sicer na 100 urni tečaj na pripravo na FCE. Bila sem izjemno zadovoljna kot tudi z drugimi tečaji na tej šoli. Pa sem obiskovala kar nekaj jezikovnih šol. Na CTJ sem opravila tudi pripravljalni tečaj za Zentrale Mittelstufenpruefung, ki je bil tudi izjemno kakovostno organiziran. Njihov pristop je klasičen šolski, kar je nekatere v mojih skupinah motilo. Saj veš, miselnost, da si drago plačal in potem te učiteljica krega. Po tistem, ko si prišel utrujen iz službe. Vsako skupino vodita dve učiteljici, tako da spoznaš različne pristope. Opravila sem tudi Certificate in Advanced English, in sicer brez tečaja. Kot je že prej Lucijica omenila, se moraš sam veliko učit. Zdelo se mi je, da sem sposobna za individualno učenje. Filozofijo izpita pa sem poznala od prej. Še to. Če imaš (zelo) dobro srednješolsko znanje, potem moraš osvojiti samo pristop k temu izpitu. V tem primeru lahko izbereš tudi kakšen krajši program, toliko da se naučiš, kako izpit poteka. Zelo pomembno je, da dobiš občutek za dolžino eseja, ker na izpitu pač ne moreš šteti besed. To je mene neslo pri CAE. Bil je daljši esej kot pri FCE in ker nisem hodila na tečaj, mi nihče ni popravljal pisnih izdelkov. Na izpitu sem tako napisala mnogo preveč, kar je pomenilo tudi (pre)več napak. Zelo pripočam dobro jezikovno šolo, tudi če je dražja. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 26. jul 2006 08:00:51

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

26. jul 2006 8:25

Tudi meni je CTJ všeč, predvsem zato ker imajo 2 učitelja. So resna šola z dolgo tradicijio. Je pa že kar nekaj let od mojega opravljanja FCE, tako da je zraslo tudi kar nekaj novih šol za tuje jezike. sissi

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

26. jul 2006 9:24

Olja! Jaz sem se pripravljala na CAE pri Panteonu. So ful zanič. Imela nas je native speaker-ka, ki je bila sicer ok, vendar nismo dobili nič naloge, tako da sem mogla sama veliko delati in iskati naloge po knjižnicah,... Cena je bila okrog 65.000 SIT, ker imajo študenti nekaj popusta (sponzorira ŠOU), vendar, če bi šla še enkrat, bi šla raje na CTJ, dala malo več in za tisti denar dobila res pošten tečaj. Pa mogoče še Sterling, samo njihovega tečaja ne poznam tako dobro kot CTJ. Se pa strinjam z mimiko- če imaš dobro znanje iz sr. šole, si raje najemi individualnega učitelja za nekaj ur in pojdi na British Council, kjer imajo knjižnico in si gradivo sposodi kar tam. Imaš pa na strani od Sterlinga brezplačen test, kjer lahko preveriš svoje znannje in potem ti domov pošljejo rezultate. Upam, da sem kaj pomagala. tamara

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. jul 2006 9:37

Ena redkih dobrih sol v Ljubljani je zagotovo CTJ. Razlog je povsem preprost- imajo kvalificirane ucitelje, ki imajo poleg dobrega znanja jezika tudi znanje didaktike. Problem nativ speakerjev je navadno v tem, da so to ljudje, ki o poucevanju nimajo prav veliko pojma. Ko sem izvedela, kako pri Berlitz-u izbirajo ucitelje, me je skoraj infarkt. Zato toplo priporocam, da se drzis dobrega starega CTJ, kjer za ugodno ceno dobis kvaliteten pouk, kar se ti bo zagotovo obrestovalo. Imajo pa tudi placevanje na obroke, vse cene pa so na njihovi spletni strani. ZMP iz nemscine pa sem opravljala v Mariboru, ze zelo dolga leta nazaj, mislim, da je bil to Andragoski zavod Maribor ali nekaj podobnega. Priprave se bile izjemno kvalitetne in seveda visok uspeh ni izostal. Drugace pa za nemscino toplo priporocam poletne 3 tedenske tecaje na Univerzi na Dunaju. So cenovno zelo ugodni, kvalitetni pa zelo. fresh

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

26. jul 2006 9:47

jaz mam opravljen CAE, pripravljalni tečaj (100 ur) sem obiskoval pri Sterlingu, imeli smo native speaker-ja, je pa res veliko samostojnega dela in domačih nalog. za ceno pojdi pogledat na njihovo spletno stran, ker se je od mojega obiska že spremenila. moje izkušnje s Sterlingom so OK, punca pa je bila z njimi izredno nezadovoljna. je pa tako: bolj ko boš zoprna, več ko boš spraševala, več boš odnesla, ker se bodo ukvarjali s Tabo; če se boš tiho kot miška držala nazaj, pričakuj manj pozornosti in posledično prepuščenost sama sebi. veliko sreče, Drejček

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. jul 2006 10:34

Mene pa zanima ali za to ceno, npr. pri Sterlingu, res kaj odneseš. Ker nazadnje je bilo za neštudente okoli 100k za tečaj. Meni se zdi to kar veliko, glede na to, da so to pripravljalni tečaji, kjer moraš že kar nekaj znat. Ali je razmerje med ceno in tistim kar dobiš uredu? lp, Marija

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

26. jul 2006 10:44

Razmerje med cemo in kvaliteto je odvisno od šole. Ne splača se ti dati 60.000, če potem nič ne odneseš. Mislim, da da vsak rajši več in ve, da bo za to ceno dobil kakovostno izobraževanje. Mislim, da se na teh tečajih zelo veliko naučiš- vendar pa je odvisno od tebe. Na Sterlingu to včasih vrnilii 1/3 denarja, če potem nisi opravil izpita, ne vem kako je s tem sedaj. Po moje je pa CTJ vseeno boljši. tamara

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

26. jul 2006 16:14

Lepa hvala za informacije! Imam še nekaj časa (beri: še nekaj izpitov na faksu), da se pozanimam o možnih variantah in se odločim. Vsekakor bom upoštevala pozitivna mnenja glede CTJ! Je kdo opravljal tudi izpit za nemški jezik pri njih? Kyara, v Angliji sem bila dvakrat po tri tedne (Windsor in Oxford) pred nekaj leti in lahko le priporočam vsem staršem, da to omogočijo svojim otrokom, če lahko. Izkušnja je nepozabna in edinstvena! Obakrat sem jokala ko dež, ko sem morala nazaj (čeprav je bil občutek vrniti se domov prav tako lep:). Takrat z angleščino nisem imela nobenih težav, žal pa mednarodno veljavnega certifikata nismo imeli možnosti pridobiti. Od takrat je minilo precej časa, med študijem pa sem tuje jezike kar malo zanemarila, zato je skrajni čas, da obnovim in dopolnim svoje znanje. Uživajte v sončku! Živi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti