Mladi sir

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

tema odprta - 25. jul 2006 15:24 | ogledi: 5.696 | odgovori: 8

Prosim za nasvet. Dobila sem večjo količino mladega sira v slanici. Zelo slanega. Verjetno ga je več kot 2kg. Kaj mi svetujete. Ali se da tak sir tudi zmrzniti ( s slanico ali sam). Koliko časa ga imam lahko v hladilniku. Za kakršen koli nasvet hvala. Prijazen dan, pozdrav antonija.

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2006 15:41

Kje si pa ga dobila, če lahko vprašam. Jaz bi ga nemreč rada kupila? Suzi

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jul 2006 16:24

Edino kar mi pade na pamet je, da bi vlozila v oljcno olje (ce ga zelis prisparat); v bazi je tudi recept, ce se ne motim s feto! Sicer pa bi ga porabila v raznih omakah, kot priloga zrezkom, v sobski solati, grski solati, s testeninami... najbrz ne bo slo, da bi ga jedli vsak dan, kajne; se mi zdi, da se ga hitro preobjes! Ana Češnovar

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. jul 2006 16:48

Se pridružujem vevericini ideji, pa hrani ga v hladilniku, čakal bo poljubno dolgo. Če boš dala v oljčno olje, se bo le-to strdilo, če bo le pravo, hladno stiskano. Če ti je preslano, ga, tistega, ki ga boš uporabila, temeljito speri v vodi, morda že narezanega na večje rezine. Vsaj malo soloi bo šlo stran. Je pa sicer sol seveda konzervans, zato se sir v zelo slani tekočini bolje in dalj časa ohranja. rimljanka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

25. jul 2006 17:54

Daj ga v primerno , na preveliko plastično posodo s hermetičnim zapiranjem in naj bo ves potopljen v slanici. Če je ni dovolj, dodaj ohlajeno prekuhano vodo.Potem pa v najbolj hladen del hladilnika, najbolje v nulto cono, če jo imaš. Kar se tiče zmrzovanja pa nisem še probala drugega kot feto.Ta se dobro obnese. Rahlo odtalim, ne do konca, nato naribam na recimo šobsko solato. Upam, da sem kaj pomagala. LP Aki

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 18:24

To je po domače srbski sir. Jaz sem ga lani poleti pripeljala iz srbije za celo kanto in do pred kratkim smo ga imeli. Shranila sem ga v večjo posodo in nanj dala obtežilo, gor pa nalila prekuhano in osoljeno vodo, ter seveda ohlajeno.Pa z to vodo mora biti popolnoma prekrit. Po približno 2-3 tednih je potrebno sir vzeti iz vode, ga pod tekočo mrzlo vodo oprati in oprati seveda še posodo, v kateri je. Nato ga zložiti nazaj in ponovno preliti s svežo skuhano slanico. Soli dodaš toliko, da je po okusu malo preslano. Sol je namreč dober konzervans. Jaz sem ga shranjevala v kleti, ker je bila velika količina, ti pa imaš manj in to lahko daš v hladilnik. Jaz sem lani v Srbiji spraševala, če se lahko zamrzne in so mi to odsvetovali, češ, da potem ima nek čuden okus in se zelo drobi. Upam, da sem ti kaj pomagala. Ko sem mojemu sinu rekla, kaj ti pišem, je rekel, da ga pokliči na malico, sirovo seveda, in potem ne bo problema, kje ga shraniti, heheh Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jul 2006 22:10

Da sir ne bo preslan, ko ga boste jedli, ga kakšno uro preden ga boste jedli namakaj v hladni vodi. To so mi nedavno povedali v Bosni, ko sem kupovala mladi sir v slanici in seveda nisem mogla kupiti manj od treh kg...Mamamia mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

26. jul 2006 8:25

Kyara ti je zelo lepo opisala postopek, kako hraniš slani sir. Pa tudi, kaj pa je 2 kg sira - malo na solato, nareži ga zraven narezka, speči rogljičke, pito in evo, sira ni več. Pozdravček!

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. jul 2006 8:42

Ali pa pokličeš mene na pojedino Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti