Zajtrki

Tamči  

član od: 10.4.2006

sporočila: 203

26. jul 2006 10:27

Punce, dobre ste!!! Jaz zjutraj ne morem NIČ. Enostavno mi ne paše. Edino, kar res obožujem je svže iztisnjen grenivkin sok. Mnjami!!! Na to sem pa res nora! Rada bi se navadila na zajtrkovanje, a mi ne uspe. In ker tudi fant ne zajtrkuje (redko, no), nimam kompanjona, s katerim bi delila to radost... Kosilo je ponavadi moj prvi obrok. Tamči

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 10:47

rožanec, sem računala, ja! Da bi prvič jedla ob 2h popoldne! No go! Pa kak čuden urnik maš ti to? A je to tvoj željeni urnik ali te kaj (beri: služba) sili v to nenormalno vstajanje? Da bi zjutraj kuhala kosilo? ne pride v poštev, še zajtrk težko skup spravim, se mi vedno mudi... Kako ti uspe? Tamči, smo kar na istem. Tudi midva s fantom nisva navajena zajtrkovat, zdaj se privajava. Sva bila oba za, da probava, ker naj bi bilo dobro, pa zdaj imava oba istočasno službo, pa da pojeva vedno en obrok skupaj... Prvič, ko sva namensko vstala bolj zgodaj, da bova zajtrkovala, sva se usedla za kuhinjsko mizo in eden drugega spraševala, kaj bi drugi jedel, pa oba odgovarjala, da nama čisto nič ne paše. Potem sva spila vsak en kozarec vode, ki je zdaj dobil ime "zajtrk". tako da ko pridem iz službe na rolerjih, me vpraša, če bom en zajtrk? Potem sva počasi prešaltala na cedevito, pa na sadni sok, potem na sadje, pa na sadje z jogurtom, potem je še kak musli not padel, zdaj pa počasi probavava še kaj več (sladoled in vaflje, recimo, to še gre)... Zato sem tudi začela to temo... Juhe in kaše (razen prosene na mleku) se pa ne bi nikoli spomnila, moram probat kako mrzlo zimsko jutro, sploh če bomo kam šli... Razen čez vikend: takrat lahko dolgo spiva in seveda vmes ratava lačna in potem imava, če je le čas, kraljevske zajtrke:) Tega sem se pa že doma navadila, ko smo za vikende nekaj časa skupaj zajtrkovali. tamči, vprašaj ga, če bi kdaj za vikend probala, ali pa ga preseneti z zajtrkom v posteljo:) za vikend, seveda:) Potem če mu bo všeč, pa lahko probata še med tednom... Ne garantiram uspeha, midva se še kar matrava, včasih nama že ful paše, drugič, recimo danes, pa samo letiva v službo... (Odvisno od tega, kdaj sva šla spat, se mi zdi:) Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. jul 2006 12:30

Veri, ko sem hodila v srednjo šolo, sem bila dopoldne v šoli, popoldne v službi, pa še s fantom sva takrat začela. In če sem hotela imeti v šoli vse "pošlihtano", sem se bila prisiljena učiti ponoči. In od takrat mi je to ostalo. Zdaj končujem fax in se ponoči učim (kadar je pač treba), drugače pa najraje sredi noči sama spijem kavo, sedem za računalnik ali pa pospravljam. Doma so že tako navajeni, da ponoči ropotam po hiši, da me nihče več ne sliši. Uspe pa mi komot, saj ne rabim veliko spanja. 5 ur mi čisto zadostuje. Lep dan in veliko se smejte

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 12:39

rozanec, tudi jaz imam dovolj 5 ur spanja, ampak moj urnik je obrnjen! Vsaj rad bi bil, jaz sem bolj nočni tip... Naraven ritem mi je, da bi šla spat ob 5-6h zjutraj, pa spala do 10h...Ampak žal ne gre:( Da bi pa ob 2h vstala, da grem pospravljat??? jaz pospravim zvečer, ko pridem domu, po raznih športih,... in grem ob 2h spat:) Kaj potem hodiš ob 9h spat? Jaz se takrat ravno dobro zbudim:) No, hec, zbudim se že prej, ampak ne bi pa mogla takrat it spat... Navadno me itak ni doma takrat:) Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. jul 2006 13:07

Ja ob 9ih-10ih grem spat. Ko sem hodila ven, je bilo seveda čisto drugače. Odkar pa imam fanta, sem kot ena nuna- ves čas doma. Raje kuham kot pa letam okrog. Evo me, še ena sestra Vandelina Lep dan in veliko se smejte

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 13:32

hehe, mene bi pa moj pustil, če bi mu zaspala ob 9h, se mi zdi NO, pa da se vrnem k zajtrku: danes sem ga imela v službi: jogurt in musli in veliko čokolade... Veri

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

31. avg 2006 16:15

Ima katere izkušnje s pečenjem palačink oz. šmornov (praženec) z uporabo ovsenih kosmičev (ki pri tem vsaj deloma nadomestijo moko)? Klea

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

31. avg 2006 17:23

No, izkušenj z ovsenimi kosmiči nimam nobenih, vseeno se mi pa zdi tole zelo zanimiva tema. Moji zajtrki so bili letošnje poletje ponavadi taki: - ena vitalinea in dva prepečenca ali - trije prepečenci z marmelado, medom, namazom ali sirom ali - skledica corn flakesa z mrzlim mlekom ali - skledica čokoladnih kroglic z vročim mlekom ali - muesli z navadnim jogurtom ali - čokolino :) ali - dve jabolki, nektarini, grenivki ... in malo oreškov. Do letošnje pomladi pred poukom sploh nisem zajtrkovala in sem jedla šele malico v šoli. Zdaj sem se k sreči navadila na zajtrk, že samo zato, ker odhajam v srednjo šolo. Zajtrk bo najbrž ostal tak kot je, ker lahko te jedi hitro pripravim. Včasih sem ob vikendih obvezno enkrat jedla jajce na oko, včasih palačinke, poslastica je tudi mlečni riž s kakavom, topli sendvič (toast), kakšna omleta ali pa kruh z marmelado, medom ali stopljenim sirom (včasih sem kruh jedla ves čas, zdaj sem se pa navadila na prepečenec). Salame sem pa izključila iz svojega jedilnika, včasih sem pa pojedla tudi veliko sendvičev. Res zanimiva tema! :) Muffsy

Muffsy  

član od: 5.8.2006

sporočila: 330

31. avg 2006 17:29

Aja in - Tamči, popolnoma razumem, kako se počutiš!!! Jaz sem še do konca letošnje pomladi prisegala, da pred deveto uro zjutraj ali pa še slabše, takoj ko vstanem, sploh ne morem jesti. Potem sem pa v učbeniku za biologijo prebrala (pri prebavilih - še najbolj zanimiva tema o človeku), da se skupaj z ostalimi organi zjutraj prebuja tudi želodec, ki nujno potrebuje vsaj nekaj, kar lahko s svojo kislino začne prebavljati, sicer se loti želodčne stene! To me je v veliki meri prepričalo v koristnost zajtrka. Nekajkrat sem se zjutraj prisilila, da sem jedla, in to s takimi jedmi, ki jih imam res rada - takrat je bil to bel kruh (smrt, vem ja) z margarino in medom ... mmm, mnogo bolje kot kakšen čokolino, ki te tako zgodaj zjutraj sili na bruhanje, če nisi vajen zajtrka! Že po nekaj dneh sem ugotovila, da se počutim odlično in da v šoli malice sploh ne potrebujem, da se veliko laže pretolčem skozi šolske ure in skozi pouk, da se laže skoncentriram, da imam za kosilo večji tek, če zjutraj zajtrkujem. Tako da - ne vdaj se in začni zajtrkovati! :) LP! Muffsy

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

31. avg 2006 17:35

Klea je napisal/a:
Ima katere izkušnje s pečenjem palačink oz. šmornov (praženec) z uporabo ovsenih kosmičev (ki pri tem vsaj deloma nadomestijo moko)? Klea
V kavnem mlinčku jih zmelji v moko. Ene stvari znajo priti malo bolj pocaste, zato prvič raje nadomesti le pol moke z mletimi kosmiči, potem pa drugič daj malo več. mufin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti