Zajtrki

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jul 2006 16:55

Ne Veri ne jemo ga in mislim da ga ne bomo. To je bil samo predlog. lp Vesna

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2006 17:00

Suzana, recept ti bom poslala na ZP, ker ne vem, ce ga lahko prepisem iz knjige in kar tako objavim. Se ne bi rada znasla med kaksnimi tatovi avtorskih pravic. fresh

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

25. jul 2006 19:44

Moj mož ima najraje čokolino, HA, HA, HA! fakin712

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

25. jul 2006 23:57

Moj najljubši zajtrk pa je mešanica kosmičev s suhim sadjem in oreški (ki jih predhodno zalijem z malo tekočega jogurta, da se zmehčajo) ter zmiksanega sadja (obvezno banana - namesto sladkorja, jabolko, kakšna nektarina, breskev, limona... karkoli je pač doma) in cimeta. Včasih vmešam tudi skuto, kar naredi zajtrk še bogatejši in slastnejši. Gotovo v par minutah! Sicer pa si rada privoščim sveže pecivo iz pekarn (čokoladni rogljič, orehov polžek...) ob obvezni beli kavici. Občasno si skuham tudi mlečni riž (lahko tudi že zvečer, ker se dlje kuha), mlečni zdrob, proseno kašo ali pa popraženo polento (spet od prejšnjega dne) zalijem z vročim mlekom. Ja, pa čokolino občasno tudi paše. Sem pa ena tistih, ki brez zajtrka ne more normalno začeti dneva. Živi

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jul 2006 8:07

Jaz pa za zajtrk obvezno samo kefir. Domač seveda...

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. jul 2006 8:39

Razen na morju, nikoli niti ne pomislim na zajtrk. Vsak dan najprej spijem skodelico vode z jabolčnim kisom, skodelico kave, čez nekaj časa pa še skodelico vode s kalcijevo šumečo tableto. Čeprav vstanem že ob 2eh,3eh zjutraj, nisem lačna vsaj do 9ih (pa še to je kmalu). Če pa že zajtrkujem, je tako (kot pri tebi Veri) sladoled ali pa sadje. Drugo sploh ne spravim dol (razen, kot sem že rekla, na morju. Druga klima in tam sem strašno lačna.) Lep dan in veliko se smejte

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

26. jul 2006 9:27

Pri nas med tednom jemo kosmiče prelite s kefirjem, razno sadje, kompote, mlečni riž, mlečni zdrob, tudi mlečno juho ali pa žgance z mlekom. Preko vikenda pa si privoščimo angleške zajtrke. Razni mlečni, skutini namazi, pa paštete, kajmak na kruhu, salame, vmešana jajca s šunko, tople sendviče... Poleti jemo na terasi in ker je pravo vzdušje, kar preveč poješ, ko pozabiš, da brez kontrole nosiš v usta. Ampak paše. Pekarica

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

26. jul 2006 9:28

V Leclercu imajo akcijo grških jogurtov, sem ravno včeraj kupila. 4 lončki okoli 400,00 SIT. Suzi

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jul 2006 10:03

Hvala za vse ideje! fresh, lahko objavis recept tu, samo da ni DOBESEDNO prepisan, postopek opisi s svojimi besedami, pa je, tako so meni rekli (čeprav navadno že ko delam spremenim še vsej eno stvar čisto zaradi sebe;)). sicer se pa tudi jaz priporočam za recept! rozanec, zdaj mi je pa jasno, zakaj pravis, da ti grejo kile prej dol ko gor... Vstanes ob 2h, jes sele ob 9h!!!! pa to je šele čez 7 ur! Mene bi pobralo do takrat! Ja, na morju se je moj bivši prav križal, ker sem bila sposobna zmazat celo štruco in pol (to je kila pa pol kruha) sama samo za zajtrk - pa sem imel 52 kg, hehe:) Zdaj toliko mislim, da ne pojem več, pol do tričert štruce bi pa po moje še vedno šlo:) če je kruh topel, dober, svež... Ampak zdaj se tistega kruha (majo samo belega) prehitro preobjem, pa si rajši pečem svoje... Veri

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

26. jul 2006 10:23

Veri je napisal/a:
rozanec, zdaj mi je pa jasno, zakaj pravis, da ti grejo kile prej dol ko gor... Vstanes ob 2h, jes sele ob 9h!!!! pa to je šele čez 7 ur! Veri
Si predstavljaš, da bi vstajala normalno, tako kot moje sovrstnice (ob 7ih recimo). Prvič bi bila lačna šele ob 2eh popoldne Če mi pa res prej sploh ne paše jest. In ker ponavadi kuham zjutraj (kar je tisti dan za kosilo), se že vonjav iz piskrov kar preobjem, tako, da mi še na misel ne pride, da bi kaj dala v usta. Lep dan in veliko se smejte

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti