Zajtrki

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2006 12:44

joj, Veri, si me pa prav naprovocirala s temi zajtrki, pa sem sla se malo pobrskat in nasla se tole- 400 receptov za zajtrke. in to je link http://www.mrbreakfast.com/super.asp fresh

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 12:45

misslady, sadne zajtrke sva jedla nekaj časa ves čas, saj zjutraj nisva mogla spravit nič bolj konkretnega vase... Zdaj je že boljše... Je pa sadje še vedno na vrhu lestvice:) samo lačen si hitro po njem, vsaj jaz... sicer je pa ena najboljših hran sploh! Edini problem poleg tega, da si hitro spet lačen, je to, da si je za sadno solato pripravit treba vzet kar nekaj časa... če hočeš svežo, seveda:) kyara, juha za zajtrk? no, to je pa res ideja, ki se je ne bi sama spomnila! Jo bom spravila za kake zimska jutra, ko zebe in bi se s čim pogrel... zdaj so bolj aktualni lažji, recimo sadni zajtrki:) fersh, jabolčna omleta s sirom, tega tudi še nisem probala! Kaj pa to špinačo, pripraviš že prejšnji dan ali si zjutraj vzameš 1 uro za zajtrk? Se mi zdi, da se tole kar zavleče... Si že poizkusila, kako to narediš na hitro? pa za tiste namaze se priporočem, pirin in porov, saj nekaj bi že skombinirala, ampak če imaš kak dober recept, se priporočam:) Skutine namaze pa obožujeva, so tak sveži:) na kašo se sploh nisem spomnila, bom definitivno poizkusila! smoothie imava zeloooo rada in sva jih tudi na veliko jedla, ko sva začenjala z zajtrki, sadje z jogurtom, rogljičke in francoski toast sva tudi jedla, sladko in slano varianto, ugani, katera je bila komu bolj všeč:) Vse je fajn, pa hitro gotovo:) Grškega jogurta pa še nisem poizkusila, ker so mi na splošno bolj všeč manj mastni jogurti, moram se enkrat spravit, da bo cena hitreje padla:) sadne sokove imam rada, vendar sadje navadno pojem kar tako, razen pomarančni sok si še kdaj stisnem, pozimi mi ga je fant delal vsako jutro:) C vitaminova preventiva :) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 12:46

hehe, fresh, sem prav vesela, da še koga tole zanima! Sem malo brskala par dni nazaj, ampak tegale linka pa nisem našla! hvala, je super! tole bo zadostovalo za več kot eno leto, če vsak dan naredim enega, hehe:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jul 2006 12:49

Med tednom pojem za zajtrk kakšno skuto s sadjem, sadni jogurt, kakšen dan v tednu pa tudi kos kruha s kakšno perutninsko salamo. Samo sadje mi je zjutraj premalo, kot da mi "pade skozi" in sem že čez pol ure lačna. Ob sobotah in nedeljah je za zajtrk kakšen sendvič, pečena jajca, svež burek, obvezno skuta in potem velika skodelica kave ob branju časopisov...na morju pa obvezno savor ali kakšna druga oblika marinirane ribe. V časih, ko sem še smela, pa ga ni bilo čez zajtrk z nečim sladkim - kos torte, sveži krof, zavitek, baklava, kar se je pač našlo.... Zjutraj mi je še prezgodaj za kulinarično ustvarjanje..Mamamia mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2006 13:06

Posirana jajca na spinaci pripravis tako, da liste sveze spinace samo blansiras (zvecer jih lepo operi, zjutraj pa samo hop v vrelo vodo- jaz jo zjutraj zavrem kar v kettlu), potem pa jo zelo dobro odcedis. V vreli rahlo okisani vodi in osoljeni vodi posiras jajca in jih s penovko poberes ven in malo pocakas, da se ti odcedi. Polozis jih na posteljico iz spinace (pod njo lahko das se popecen toast), potreses s sirom in porines v pecico, da se razpusti sir. V originalu so to jajca po florentinsko, vendar se ta pripravijo malo drugace, kar pa je ze bolj zamudno. Ce se dobro organiziras (kettle, toaster) bi ti moralo uspeti zelo hitro. 15- 20 minut bi moralo biti dovolj. Omleta z jabolki in sirom se je tudi meni zdela zelo nenavadna, vendar je zelo okusna. Jaz si namaz iz pire navadno kar kupim, vendar ga drugace pripravis zelo preprosto in sicer skuhas pirina zrna, proti koncu dodas se narezan korencek in na trakove narezan por in kuhas toliko casa, da se vse fino zmehca. Odcedis, nekaj malega tekocine lahko prihranis za zalivanje. Vse vrzes v, najbolje, multipraktik in meljes toliko casa, da dobis pasto. Po okusu lahko dosolis, dobro pa je tudi z dodatkom olivnega olja, kaksno kapljico limoninega soka, malo petersilja, itd. Zelenjavo dodajaj po okusu. Za namaz iz cicerke pa je nekje na forumu recept, vendar si ga nisem spravila. Pripravis pa priblizno enako kot pirinega, jaz cicerko kar razkuham, da se lazje melje, dodam malo olivnega olja, petersilj, nekaj limoninega soka, sol, vcasih vrzem zraven se kaksno zelenjavo in ze imas okusen namaz. Enako lahko delas tudi z leco, vendar meni osebno lecin namaz ni dober. Zdajle se mi sicer malo mudi, bom pa se malo pobrskala za recepti za taksne namaze. fresh

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 13:33

freš, hvala! Humus (namaz iz čičerike) sem že delala, samo malo preveliko količino za naju dva:) Sva ga komaj zmazala... Iz pire pa še nisem probala... bom ob prvi priliki! Hvala, se priporočam! Veri

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2006 13:45

Kroglice? Bolj podrobno prosim. Suzi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jul 2006 13:54

Na polento in kuskus ste čisto pozabile. Z jogurtom ali mlekom. lp Vesna

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 14:19

madona, pa jeste res ornk zajtrke! Meni je zgodaj zjutraj težko jest kaj bolj močnega, ampak se počasi privajam... Res pa je, da sem potem, ko pridem v službo takoj grozno lačna... In potem moram takoj jest malico, na srečo jo lahko kar med delom:) Reca, kaj pri vas po novem jeste mleko? Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 14:46

Veri, seveda juha za bolj pozen zajtrk, zakaj pa ne. Lahka je in nasitljiva, pa še njami. Tako juho je moja babica rada skuhala in odšla na njivo, ko je prišla domov, pa jedla, da v vročini ni zunaj delala.Seveda smo ji mi pomagali jesti, heheh Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti