Poročni meni na kmečkem turizmu?

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

27. jul 2006 9:32

Jaz se z Binco in Ines zelo strinjam. Gajuška, ti in tvoj bodoči mož sta najbolj pomembna-TO JE VAJINA POROKA, KI BO SAMO ENKRAT V ŽIVLJENJU. In že takoj na začetku morata biti zadovoljna VIDVA in ne ostali.Ostali morajo poskrbeti, da bosta vidva zadovoljna,vesela,srečna in ne se obremenjevat zaradi drugih.Če vidva nočeta nekaj posebnega narediti iz same ohceti-tudi kar se hrane tiče, potem je to v redu, ampak tako mora biti samo zato, ker vidva tako želita, ne neke stare mame pa strici-oni bodo morali ta dan pač biti strpni in prilagodljivi.Če pa ne bodo, je to njihov problem. Mi smo tudi imeli ohcet kar se hrane tiče zelo poseben izbor v obliki HERMAN

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

27. jul 2006 9:39

nadaljujem.....SLOW FOODA , ki je bil res nekaj posebnega in ko sem gledal ko so odnašali krožnike so bili vsi prazni, torej je bilo vsem všeč, zato Gajuška se nič ne boj naročiti kaj posebnega, naj ljudje vidijo, da obstaja še kaj drugega kot pražen krompir in pečenka. Ampak vse je odvisno od vaju.In tudi jaz mislim tako kot Binca, poroke se morata spominjati po vsem tudi po posebni hrani, vse mora biti super.In glede na to, da se poročiš samo enkrat, si pač tudi finančno malo več privoščiš. Gajuška še en namig: Nekdo od tvojih ki ga dobro poznaš naj v drugi polovici poročnega večera proda po koščkih (striše s škarjami) kravato tvojega moža.Npr vsak košček stane 10.000.- sit, tako boš nabrala kar nekaj denarja za posebno večerjo. In lepo se imejte na poroki in VSO SREČO tebi in bodočemu, pa veliko zdravih srečnih otrok. HERMAN

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jul 2006 9:43

No, meni se pa zdi malo mimo določat, koliko košček kravate stane... Naj vsak da toliko, kot hoče. Pa tudi za poročni šopek se mi zdi, da naj bi dal vsak toliko, kot sam hoče. Na koncu se kar nekaj nabere. Pa še hec je...

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jul 2006 11:50

Pri nas pa čevelj prodajamo in pa ples z nevesto. Vsak da koliko hoče in se nekajkrat zavrti z nevesto. Tudi tu kapne kakšen tolarček za mladi par, ki pa z njim naredi, kar hoče. Glede jedilnike, ki je tu v prvem planu pa mislim, da kakšna lahka predjed, 2 vrsti juhe, plošča z mesom, plošča mogoče z ribami in pa za popestritev kaka posebna plošča, ki naj bo specialiteta hiše oziroma kmečkega turizma. Namenoma sem napisala plošča, ker to je najbolj prektično, če na poroki daš jedi na večje in manjše pladnje, pa si vsak postreže, koliko in kaj želi. V soboto grem na poroko. Jedilnik, ki bo tam: Predjed:domača šunka z jajčko in pečenim radičem Juhe:goveja z domačimi rezanci in jetrnimi cmočki, mlečna gobova z ajdovo kašo in hladni gaspačo 1 plošča: kuhana govedina, govedina v zelenjavni omaki, pečenka, priloge pa pire krompir, paradižnikova omaka in smetanov hren. Pavza. 2 plošča: dunajski zrezki, pariški puranji, pečen piščanec, svinjska rolada z zelenjavo, na mali plošči pa ribe in lignji na tržaško, polnjeni lignji in postrvi, pa morski pes, priloge:blitva s krompirjem, pomfri, riž in ajdova kaša, skutni njoki in presenečenje, pa sestavljena solata, kompot 3 plošča: odojek in mešano meso z žara z prilogami, od bučk, melancanov, paprike, čebule... vse v originalnem srbskem stilu, pita zeljanica Proti jutru pa kisla juha i srčkov in želodčka, pečen fazan v vinski omaki in kruhovi njoki. Na mizi pa bo celi čas sadje in domači kruh, pereci in langaš.( prekmurske poslastice), ker je precej gostov od drugot. Vmes pa kava, zavitki ali retaši po domače s sladoledom in torta. Upam, da sem vse napisala, kar je na jedilniku. Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

27. jul 2006 11:51

Če se komu zdi dosti, kaj pa moremo, smo prekmurci, ki radi dobro jemo. Kyara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

27. jul 2006 12:23

Kyara, tole se meni sliši super za ohcet! Pa še prekmurske posebnosti so nevsiljen način vpeljane noter. In vsak bo nekaj našel zase... Lepo se imejte...

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

27. jul 2006 13:10

Hvala vsem za lepe želje in ideje. No pa sem dobila še nekaj hudomušnih, ki niso povezane s hrano. Čeravno z bodočim možem na poroki ne bova pobirala denarja, saj bo denar sam že kot darilo, pa tudi osebno nisem pristaš tega. Všeč mi je ideja z ajdovo kašo, domač kruh pa zagotovo tudi mora biti. Hvala, da ste se tako pridno zavzeli zame. Gajuska

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

30. jul 2006 0:28

Gajuška meni je pa tvoja zamisel o "kmečkem" jedilniku zelo všeč. Če se bodo na kmečkem turizmu potrudili, bo imenitno in sploh ne klasično in tako, kot si večina predstavlja pod kmečko. Izberi izviren in dober domač jedilnik, ki si ga boste ti in tvoji gostje zapomnili. Bi ti kaj predlagala, pa kot Gorenjka nimam pojma o štajerski hrani, na tvojem kmečkem turizmu bodo pa verjetno kuhali ravno to. Aja, pa prosim sporoči, kakšen jedilnik si izbrala. Lahko tudi na ZS. Pa še kratka replika na tiste, ki zagovarjate "klasični" meni s ploščami in tiste, ki hočete le neko "visokoletečo" hrano. Jaz "klasične" hrane ne maram, poleg tega pa na praznovanjih, kjer so v igri plošče s pečenko, pohanjem in tenstanim krompirjem, dobim vtis, da se gostitelju niti finančno niti kako drugače ni dalo potrudit za goste in je šel po liniji najmanjšega odpora. Razni slow foodi se mi pa zdijo primerni le za izbrano družbo, ki uživa v majhnih količinah izbrane in nekoliko drugačne hrane. Stare mame in tete, ki jih običajno povabimo na poroke, pa ponavadi niso za take "afnarije", kot bi temu zagotovo rekel kak moj stric. Tako da je treba najti nek kompromis in si zamisliti jedilnik, ki vsebuje vsakega nekaj, pa ne v preskromnih količinah. In ravno tu bi pomoje lahko "vžgala" Gajuškina zamisel o "kmečki" pojedini, saj te hrane ne jemo (več) vsak dan, je pa ljudem všeč, če je dobro pripravljena. Kar se tiče vina, pa zagovarjam načelo "malo, a vrhunsko". maja

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

30. jul 2006 11:06

Še moje skromno mnenje. Dobro pripravljena domača hrana iz svežih in kakovostnih sestavin je mnogo okusnejša kot pa neka "fensi" hrana iz zmrznjenih in tretjerazrednih sestavih z drugega konca zemeljske oble. Pa nisem bila vzgojena v duhu, kot ga je opisala Binca. Cvrem NIKOLI. Kot je že nekaj ljudi omenilo, je treba imeti v mislih vse stare mame in tete, ki tudi niso bile vzgojene v duhu pečenih pišk, pač pa POMANJKANJA. In imajo zato drugačen pogled na hrano. Kakšna bo ohcet, je odvisno, kaj hočemo. Da bo kulinarično in enološko popotovanje ali zgolj in preprosto zabava, kjer je hrana drugotnega pomena. Druženje in dobra volja sta na prvem mestu. Primer dveh skrajnosti porok. Sodelavkina sestra je imela zabavo v nekem visokoletečem hotelu z izbrano hrano in ansamblom, ki je izvajal mešanico romske in jazz glasbe. Joj, kako so kritizirali. Njena sestra, torej moja sodelavka je imela ohcet v dvorani kulturnega doma nekje v hribih, kjer posluje neka preprosta gostilna. Plošče s pohanjem in tenstanim krompirjem. Zabava z one man bandom na sintisajzerju. Bila je fantastična ohcet, ki se jo vsi spominjajo po odlični zabavi. Odvisno, kaj hočemo. Prepričana sem, da se tudi tradicionalni kmečki hrani da vdihniti duh moderne, zdrave in dobre hrane. mimika

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

30. jul 2006 13:01

Ja,je že tako,da so Slovenci najbolj srečni,če imajo na krožniku govejo juhco z rezanci,pražen krompir,pohano meso al pa pečenko.In tega pač ne sme manjkat na poročnem meniju. Tudi to je res,da je poroka samo njuna,ampak to ne pomeni,da morata misliti samo nase.Če sta torej na poroko povabila goste,želita svoj trenutek sreče deliti z drugimi in torej nikakor ne moreta misliti samo nase. Si predstavljate,da ženin in nevesta obožujeta kitajsko hrano,pa imata kup povabljencev,ki za takšno hrano še slišali niso. Si predstavljate,kako jima bi bilo,če bi se še mesece in mesece govorilo,kakšno čudno hrano so imeli na njuni poroki,da so ostali lačni,da je bila poroka zanič. No,Slovencem je najbolj pomembno,da se na poroki dobro najedo in kaj dobrega popijejo(če kdo najbolj uživa ob steklenici cenenega piva,naj pač pije to ceneno pivo) in da se lahko zavrtijo ob zvokih domače glasbe. Torej,Gajuska,klasika torej na tvojem poročnem meniju ne sme manjkati,seveda pa jo lahko kombiniraš s kulinaričnimi posebnostmi,ki jih pripravljajo na kmečkem turizmu. Mogoče pa bi malo pobrskala po receptih na Kulinariki. Kyara je napisala lepe primerke jedilnikov.Tako se najde za vsakega nekaj in so vsi zadovoljni in srečni. Želim ti veliko sreče,Gajuška! Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti