Poročni meni na kmečkem turizmu?

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

26. jul 2006 11:08

Pri tej zadevi pa se moram strinjat z lidko. Tudi mi se pri praznovanjih v širšem družinskem in prijateljskem krogu raje odločimo za klasiko, kot je opisala lidka. Osebno menim, da pri tem ne gre le za "moje" praznovanje - če sem povabila tudi tete, strice, botrce, družinske prijatelje, itd. ... potem to pomeni, da sem ŽELELA da so tudi oni tam, in moram misliti tudi na njih. In za tako mešano družbo menim, da je najboljši klasični meni. In tudi praznovanje s take vrste hrano je bilo še vsakič na kulturnem nivoju, prav tako smo pili prijetno ohlajena vrhunska vina v kozarcih, ki sodijo zraven. Če pa že želim praznovati ob kaki posebni hrani (ki je sicer meni osebno bolj pri srcu), pa povabim ožji krog ljudi, za katerega vem, da bodo ob tej hrani uživali tudi oni. Nežinka je lepo napisala: izberi po svojem okusu, a z mislijo tudi na druge, ki si jih povabila. Lep dan Anja

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

26. jul 2006 11:17

Jojojojojojojojoj! Jaz nisem želela nobenega prepiranja, zbiram le ideje, s katerimi si bom lahko pomagala. In ker bo poročno slavje zagotovo na kmečkem turizmu, ki je že rezerviran, me zanima, kaj bi lahko ponujali tam. Seveda se bomo z njimi dokončno dogovorili, nekaj idej so že nanizali, hotela sem le še kakšno svežo idejo kot predlog. Kmečki turizem sem izrbrala predvsem iz razloga, ker se nahaja v prečudovitem okolju, obkroženem z vinogradi in pogledom na mesto Maribor. Gospod, ki vodi kmečki turizem ima svojo vinoteko in več vrst vina, za katera je prejel tud mnoga priznanja. Sama sem velik ljubitelj "drugačne" hrane od kitajske, mehiške, morske na 101 način, vendar želim da se imajo dobro na poroki tudi moji gostje, zato želim poskrbeti, da so njihovi trebuščki polni in zadovolji. Pri neki klasiki s kakšno posebnostjo, pa zagotovo ne bom zgrešila in želim da je poleg mesa tudi veliko zelenjave in lažjih prilog. Navsezadnje se na poroko tudi ne pride sami pit in jest, temveč tudi plesati in veseliti. Tako, da punce hvala za vs epredloge in če se najde še kakšen, bom zelo vesela. Gajuska

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jul 2006 11:51

Binca2 ne bi škodilo, da se v teh "fensi" restavracijah naučiš tudi "fensi" obnašanja in ne žališ vsepovprek, ker glede na prispevane recepte na kulinariki pa verjetno večina slovenskih družin ne je samo pohanja, tenstanega (praženega) kropirja in pomfrija ter pizz. Pa tudi tvoje žaljenje "kmečke hrane" se mi zdi malo pod nivojem. Verjetno pa je ta posebna hrana tudi zeloooo draga in verjetno si tega ne moremo vsi privoščiti, plus razna buteljčna vina. Potem pa še, da ljudje ne jejo in gre vsa ta hrana v smeti... Aja pa ni treba prebrati tega, ker te naša mnenja ne zanimajo. Mislim, da je treba, če nekoga vabiš na poroko poskrbeti za to, da ne bo lačen ne pa, da te ne briga, če bodo šli lačni domov ali ne. Če bi na moji poroki stregli z rukolo, rakci in kaj vem še kakšno nobel hrano (se opravičujem ,ker je ne poznam, ker sem očitno vzgojena v smeti tenstanega krompirja, pizze in raznih plat) bi šli gostje verjetno že ob 11h domov. Mi smo imeli klasično beri "kmečko" hrano imeli smo se super, vince je bilo v litrih ampak nihče ni bil "pijan" zabavali pa smo se do 8h zjutraj. Gajuška jaz bi se zmenila za klasično hrano na pladnjih pa si vsak postreže kar mu paše. Pri nas smo imeli jedlinik kot pri lidiki, vsi smo bili siti in zadovoljni. Ob 2h zjutraj smo imeli še pečenega odojka in ne moreš verjet, kako hitro ga je zmanjkalo (imela sva 120 gostov). jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jul 2006 12:02

Ja, se pridružujem Jade. Odvisno tudi od tega, koliko gostov bo. Pri 20 osebah že veš, kaj marajo in kaj ne, če jih je 60, 80 ali več, pa je treba pomisliti na to, da bo za vse v redu. Binca2 pa; Tvoj ego jaz, jaz jaz... Mogoče ti kdo sploh ni upal povedati, da mu ni bilo v redu, ko si tako napadalna... In upam, da tvoj zakon krasno funkcionira v takem režimu. Pa mož verjetno ni kmetavzar, kar je !!! Uh... Jade, da nisva imeli ohceti v isti gostilni? Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. jul 2006 12:02:34 Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. jul 2006 12:05:36 Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 26. jul 2006 12:16:33

neznan uporabnik

26. jul 2006 13:05

joooooooooooj, uboga Gajuška !!! Vpraša za nasvet, pol se pa usuje plaz žaljivk itd. Mimogred se moram strinjati z Binco2 in jaz res ne vidim, kje je ona kakšnega žalila.Povedala je samo svojo izkušnjo in od Gajuške je odvisno, ali bo kaj od tega uporabila.No nenazadnje je Binca tudi napisala, da ne želi komentarjev na njen post. Gajuška, tudi jaz ti želim veliko veliko sreče v zakonu, pa tudi če boš imela tenstan krompir na poroki !!!!...................;-) joze2

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. jul 2006 14:06

binca2 je napisal/a:
Najlažje je nabutat na mizo pečenke pa krompir, pa ostruženo zamrznjeno korenje, pa litrce z vinom, pa hopla po jedači in pijači.....no ja, kakor kdo želi, ohcet je tvoja-vaša...jaz sem dala samo primer, kako je lahko tudi drugače, lepo-predvsem pa na kulturnem nivoju. binca2
A praznovanje v kmečkem turizmu pa ne more biti "na kulturnem nivoju"?Mislim.... Binca ostala sem brez besed! alexis Da ne pozabim. Gajuska tudi jaz ti želim najlepšo poroko in karkoli že boš izbrala. Poročaj o uspehu!!!! Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 26. jul 2006 14:08:58

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jul 2006 17:50

Mi smo imeli pred kratkim zlato poroko tašče in tasta. Povabljena je bila mešana družba, od otrok in mladostnikkov pa do zlatoporočencev, se pravi seniorjev in njihovih prijateljev. Če boš tudi ti imela tako pisano po letih, mislim, druščino, ti priporočam, da jedilnik malo kombiniraš. S tem mislim nekaj tradicije in nekaj modernega, tako se bo našlo za vsakega nekaj.Lahko dodate tudi kakšno kulinarično presenečenje, pa bo uspeh popoln. Predvsem pa ti želim lepo praznovanje in vse najboljše v zakonu, pa dosti pridnih in ješčih otročkov. Binca, kakšen krompir nam ti tu ponujaš? Vsaj slovensko napiši, da te bomo vsi razumeli. S tabo pa se očitno niti na forumu ne da pogovarjat, ker imaš ti "kao" vedno prav? Zakaj pa potem sploh pišeš, če si tako samovšečna in samo tvoja kaj velja? Nismo vsi tako bogati in nevem kaj, da bi samo kakšne uvožene jedi in izbrana vina pili. Vmes smo tudi preprosti ljudje. Sicer pa sem sigurna, da tega niti ne bereš, ker te drugo mnenje ne zanima. Pa vsem, ki so moje prebrali, želim lep in ne preveč soparen dan. Gajiška, poročaj nam po poroki, kako je bilo in uživaj. Kyara

ines  

član od: 30.11.2004

sporočila: 91

26. jul 2006 20:59

Moram reči, da se se kar strinjam z binco2. Obredla sem že kar nekaj kmečkih turizmov po primorskem koncu in (morda je drugod po Sloveniji drugače) razen nekaterih, ki so prav znani po posebni ponudbi, s sezonsko menjavo hrane ali pa meniji, ki ponujajo nekaj v stilu "stare briške kuhinje" ali česa podobnega, imajo večinoma precej klasično ponudbo. Mislim da je le v primeru, če greste v kakega od takih, bolj inovativnih, kmečkih mogoče, da bo ponudba malce bolj posebna. Pozanimaj se, kateri je tak v vaši okolici. Malce namreč dvomim, da boste uspeli orto tradicionalno kmečko gospodinjo prepričati, da NE BI prate in cvrtega mesa z, v najboljsem primeru ocvrtki, če ze ne prazenim krompirjem. Sicer pa je to vajina poroka in vajini gostje in vidva vesta, kaj si želita vidva in kaj si želijo vajini gostje. Sama bi, vsaj za ohcet, dal prednost sebi in šele nato gostom, čeprav prav ignorirala tudi njih ne bi. Konec koncev pa je lahko za nekoga, ki na take ohceti ne hodi, tudi izkušnja, da je enkrat samkrat na slow foodu ali pa na poroki s stoječim hladnim bifejem. ines

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. jul 2006 22:10

Da nehamo s tem strinjanjem in NESTRINJANJEM s binco in ostalimi predlagam, da se posvetimo gajuski in ji kaj pametnega predlagamo oz. predlagate tisti, ki ste že poročeni oz. ste bili na kakšni poroki več kot jaz. No dajmo s koristnimi predlogi na plano.... alexis

mateja11  

član od: 8.3.2006

sporočila: 35

26. jul 2006 22:20

Zame pohani zrezki, mesne plošče, pražen krompir, kuhano korenje ... niso kmečka hrana. Doma imamo kmetijo pa imamo tudi rukolo za lastne potrebe (res ne vem, zakaj naj bi bila rukola fensi) in dosti zelenjave, zato mi grejo takšni klišeji in nepoznavanje zelo na živce. Gajuska že priloga iz ajdove kaše, polente, zdroba itd. bo takoj popestrila jedilnik. Mogoče meso, pečenka v drugačni omaki ali z nenavadnim nadevom. Zraven pa domač kruh, pecivo in sadje ter dobro vino pa bo super. LP Mateja mateja11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti