Poročni meni na kmečkem turizmu?

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

tema odprta - 25. jul 2006 7:53 | ogledi: 4.392 | odgovori: 34

Ali imate ideje, kakšen bi bil primeren poročni jedilnik na kmečkem turizmu? Večina menijev, ki sem jih našla so zelo neklasični in veliko jih je s posebnimi jedmi, jaz pa bi rada kaj bolj klasičnega in značilnega za takšno okolje. Kmečki turizem je v bližnini štajerske prestolnice. Z gostinci se bom tako dogovorila o ponudbi, zanimajo me še vaši predlogi. Hvala!

Gajuska

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. jul 2006 8:26

Jaz sem na svoji poroki imela pečenke, pohane zrezke, mleto pečenko, kanelone, zrezke z gobicami in sirom, puranji fileji... Priloge riž, pražen krompir, ocvrt kormpirček, ocvrtki. Dušena zelenjava, popečena zelenjava. Juhi goveja in gobova. Solate mešane. Mogoče je bilo še kaj, kar sem pozabila našteti. Jedli so lahko tudi tisti, ki ne jejo mesa. Odločila sem se za čisto klasičen jedilnik, katerega sem sestavila z lastnico gostilne. Na poroki je druščina ljudi zelo različna. Okusi različni. Meni se je zdelo najboljše ubrati klasiko, pa bojo vsi jedli in bojo siti. Na posebne jedi grem sama ali s tistimi, za katere vem, da jim je to všeč.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 9:01

Saj si napisala, da se boš z gostinci zmenila. Ampak če bo poroka na kmečkem turizmu, potem vsesplošni meni itak ne pride v poštev, ker oni lahko samo svoje doma pridelane izdelke tržijo, svoje sokove in svojo zelenjavo. Boš videla, kaj ti bodo ponudili in takrat se boš najlažje odločila. Mi smo bili na eni taki poroki, bilo je super, vse domače, edino gazirane pijače so kupili naročniki poroke, lastnik kmečkega turizma pa jih je postregel v njegovih vrčih, ker baje so zakoni tako strogi, da plastičnih steklenic niti v zaprti družbi ne sme dati na mizo.Pa kavo so tudi s sabo prinesli, da so jo tam postregli, ker tudi to ni domač proizvod. Mislim, da so zakoni včasih res malo preveč rigorozni in čudni, ampak to je že druga tema. Ti se vse zmeni z lastnikom, pa boš potem najlažje videla, kako in kaj.Pa poročaj nam, kako je uspelo. Kyara

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

25. jul 2006 9:54

Kyara je napisal/a:
Mislim, da so zakoni včasih res malo preveč rigorozni in čudni, ampak to je že druga tema. Kyara
Off topic: zakoni niso rogorozni niti čudni, ampak so tako napisani da se omogoči enakopravnost, ker če nekdo nima registrirane gostinske dejavnosti potem od tega ne odvaja potrebnih dajatev in ima seveda večjo korist od prodaje izdelkov, kot pa gostinec, ki mora za njih voditi knjige, odvajati davke ipd. Samo toliko, nočem smetit teme. lp, Marija

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 14:51

Saj tudi na kmečkem turizmu vodijo knjige od vsakega zrna, ki ga kokoš poje pa do zadnjega korenčka, ki ga daš v kurjo juho, na primer. Pa ne moreš v veletrgovini kupiti, ko ti je toča uničila pridelek pšenice in ne moreš kruha spečti. To je samo nekaj primerov. Kyara

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

25. jul 2006 16:45

Za mene je ohcet nekaj posebnega in jaz na ohceti ne bi jedla neke kmečke pojedine.Vse kmečke jedi so v glavnem mastne itd... Na ohceti organiziraj hrano, po kateri se je boš še dolgo spominjala, pa tudi svatje bodo rekli-TO PA JE BILO NEKAJ POSEBNEGA. Ampak žal na kmečkih turizmih kaj posebnega v glavnem ne znajo nardit. To je samo moje mnenje seveda. binca2

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

26. jul 2006 8:56

Binca, tukaj se pa ne bova mogli strinjati. Sem bila že na nekaj kmečkih turizmih, kjer znajo naredit zelo posebne jedi in okusne. Pa tudi v "fancy" restavracijah, kjer si bili"nekaj posebnega", pa sop me zelo razočarali. Gajuska

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jul 2006 9:43

No, lahko ti povem samo to, kako so stare mame, tete, strici... razočarnai nad fensi hrano. Jaz kar naprej poslušam, to je bilo kar nekaj, eni rakci na krožniku, pa neko surovo meso, pa rukola, ki je mnogi sploh ne poznajo, marajo pa še manj. In potem tarnajo, kako so bili lačni, hrana zanič... Moja sodelavka je bila lani na abraham zabavi, prišla lepo oblečena, v kikli in petah... Ker je dobila lepo vabilo in vse. Na koncu so praznovali na travi s slow foodom... Njej je bilo čisto adijo, jedli so v stoje, pili so v stoje. Starejši ljudje se niso iemli kam dati. Jedi niso poznali. Sodelavka je prišla krepko jezna domov, na vabilu je pisalo: Dobimo se pri hotelu tem in tem... Nobeden ni pomislil, da bojo bili pri hotelu na travi. Gostiteljema pa je bilo krasno, in sploh super zabava. A ni potem boljše, da se ubere klasično pot? Malce posebnosti se že kam vtakne, ampak... Ne vem, to so moji predlogi, ki jih lahko mirno spregledaš...

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

26. jul 2006 9:48

Oj! Moram priznati, da se močno strinjam z Gajuško . Tudi sama imam enake izkušnje: na nekaj kmečkih turizmih oz. kmetihaj odprtih vrat smo jedli vrhunsko hrano, v nekaj menda vrhunskih restavracijah pa sem dobila povprečno ali celo res "nikakvo" ponudbo. Težko je potegniti neko splošno "politiko", največkrat je potrebno pobrskati po ocenah (s tem se sedaj veselo ukvarja marsikateri slovenski dnevnik/tednik ...) ali pa iti in poskusiti (kak vikend v dvoje, ne mislim kar na slepo peljati tja 50 ljudi ). Torej, Gajuška, izberi po svojem okusu a z mislijo tudi na druge (recimo ne jedo vsi mesa, rib, veliko ljudi ima raje lažje jedi ali pa več jedi pa majhne porcije) In seveda SREČNO!! Neži Nežinka

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

26. jul 2006 10:13

Sory,ampak ljudje niso prehrambeno zdravo vzgojeni in mi svoje otroke vzgajamo naprej v smeri tenstanga krompirja,pečenke in nekih mešanih PLAT (malo pohanga,malo pečenga,mal pomfrija in mal zmrznene zelenjave....) ja, to je danes na mizi pri večini slovenskih družin.Ja pa na PIZZE sem pozabila. Jaz se pač ne bom prilagajala temu povprečju in me prav nič ne briga kdo je rukolo in kdo ne, kdo je šel lačen domov (kljub temu da je bilo hrane dovolj) zato, ker je samo plate, tenstan krompir,pohane šnicle.....Pri meni tega pač ne bodo jedli-to sem jaz in pika.Sicer pa se pri nas še ni zgodilo, da bi kdo jamral in tarnal, vedno so vsi vse jedli, vse pokusili in sploh.Predvsem pa mi je čisto mimo to, da se na takšnih ohcetih toči neko navadno vino po 200.- sit ki teče v potokih, namesto da bi se pilo VRHUNSKA vina, prijetno ohlajena v kozarcih kot je treba, saj imajo ponavadi gostje do takega vina še poseben rešpekt in si ga ne zlivajo v usta-treba pa je povabljenim ta vina predstaviti in povedati filozofijo vinarja itd. Mi smo imeli ohcet v zelo prijetni restavraciji, kjer imajo hišnega sommelierja, ki se spozna na vino in hrano (zna poročit vino in hrano-da se lepo ujema) in so nam poleg vsake hrane postregli z drugim vinom.Vina pa niso puščali na mizi, temveč so ga prinašali in točili-diskretno poleg vsake jedi drugo vino z razlago.Bilo je enkratno, povabljenci so zelo lepo prisluhnili razlagi in se med drugim tudi marsikaj naučili.Nihče ni bil pijan, pa smo popili približno buteljko na odraslo osebo. Poročiš se samo enkrat in to mora biti posebno-moraš si ta dan zapomniti po posebnostih , ki si jih-jih boš doživela in med te posebnosti spada tudi kulturno in posebno uživanje hrane, dobrega vrhunskega vina in še marsikaj. Najlažje je nabutat na mizo pečenke pa krompir, pa ostruženo zamrznjeno korenje, pa litrce z vinom, pa hopla po jedači in pijači.....no ja, kakor kdo želi, ohcet je tvoja-vaša...jaz sem dala samo primer, kako je lahko tudi drugače, lepo-predvsem pa na kulturnem nivoju. In še to, odgovarjam izključno samo Gajuški, ki sprašuje za ideje in prosim ne polimizirajte ostale z menoj da se z menoj ne strinjate in da je boljši tenstan krompir in pečenka, ker me to ne zanima in imejte spoštovanje do Gajuške ki samo zbira ideje.Če bo mojo, ali Vašo idejo uporabila, je pa tudi samo in edino stvar Gajuške. In Gajuška, želim ti lepo poroko in veliko sreče v zakonu, pa zdrave otroke in seveda vse-vse najlepše!!! binca2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jul 2006 10:27

binca2, tudi tebi bi malo spoštovanja do drugih ne škodilo. Nimaš ti vsega prav, ostali pa nič. In - forumi so nameneni temu, da VSAK lahko napiše menje, na kulturen način seveda. Če pa želiš odgovarjati LE Gajuški, ji piši na zasebno pošto. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti