Kuhan krompir v skrinjo-da ali ne?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. jul 2006 7:46

Jaz mislim, da je to predsodek. Že moja mama mi je govorila, da bom moža zastrupila... Šinača je res bolj škodljiva, prav tako rabarbara, če je pogreta. Pa še zaradi tega ne bo noben umrl, razen če je ne bo jedel v neomenjenih količinah. Krompir jaz zamrznem, če se le da, pa jed naredim tako, da ga ni notri. Tako ali tako nismo krompirjevci.

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

24. jul 2006 10:18

Krompirjevega golaža sicer še nisem zmrzovala, vedno pa skuham več jote, ričeta, pa svaljke, cmoke in povsod tu je krompir. Smo pa še vsi lepo živi in zdravi. Tako, da... lp Alenka

buxy76  

član od: 24.3.2006

sporočila: 18

24. jul 2006 10:56

Tudi jaz vse mineštrice zamrznem in nisem še imela "problemov" po pogrevanju... Če se prav spomnim, nekatere moti to, da je krompir potem presladek... včasih je res ... malo se dosoli, doda malo začimbic (majaron, česen... kar pač uporabljate) in je spet vse ok lp Nina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jul 2006 11:54

Glede postanega kuhanega krompirja -ja kaj pa krompirjeva solata, ki jo jemo tudi tri dni (če je seveda kaj osatne), pa krompirjevo testo, ki ga priprvaljamo iz hladnega kuanega krompirja? Tako da logika o škodljivosti posatnega krompirja hitro zbledi...In tudi glede zamrzovanja - mi smo ga že veselo zamrzovali v različnih oblikah, pa še vedno tlačimo zemljico.. Sicer pa je rimljanka že povedala vse. Mamamia mamamia

tejc  

član od: 6.4.2004

sporočila: 65

24. jul 2006 15:19

Tudi gostilne ki imajo na menu-jih bograč,pa joto ipd.dvomim,da posebej kuhajo krompir ampak enostavno odmrznejo porcijo in ti jo lepo servirajo v kotličku nad gorilnikom.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. jul 2006 15:40

buxy76 je napisal/a:
Tudi jaz vse mineštrice zamrznem in nisem še imela "problemov" po pogrevanju... Če se prav spomnim, nekatere moti to, da je krompir potem presladek... včasih je res ... malo se dosoli, doda malo začimbic (majaron, česen... kar pač uporabljate) in je spet vse ok lp Nina
Prav se spomniš, jaz sem to izjavila, enkrat, samo enkrat sem dala zmrznit mineštro, pa je šla direkt v kanto, meni in mojim je neužitna. Lahko dosoliš, začiniš, ne vem kaj, ampak je ni čez sveže, oziroma naslednji dan je še boljša. lp

buxy76  

član od: 24.3.2006

sporočila: 18

24. jul 2006 16:29

Ja, anamarija1, sem šla potem pogledat in res si bila ti Se pa strinjam s tabo, da je naslednji dan še boljša! Nina

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

25. jul 2006 6:22

krompir],, "..... tako so mi že mamca djali", je ena narodna pesem. Rimljanka, Mamamia, in še kdo,..Naslov teme je :KUHAN KROMPIR V SKRINJO- DA ALI NE. Samo svoje mnenje sem napisala. Na koncu mi je res vseeno, če bo kdo za ozimnico krompir najprej skuhal in ga dal v skrinjo zamrznit. Odločitev , vsakega posameznika. Lp, Varia

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

25. jul 2006 8:20

Vedno skuham preveč krompirjevega golaža, pa preveč zelenjavnega in to roma v skrinjo. Tudi ko delam njoke ali cmoke iz krompirjevega testa jih vedno naredim toliko, da jih dam še zamrznit. Torej kuhan krompir DA v skrinjo. Lp moja

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

25. jul 2006 8:28

Nikoli mi ne bi padlo na pamet, da grem zamrznit kuhan krompir! Drugo je seveda krompir v cmokih, svaljkih..... lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti