Kuhan krompir v skrinjo-da ali ne?

tej@  

član od: 24.6.2005

sporočila: 33

tema odprta - 23. jul 2006 13:49 | ogledi: 12.522 | odgovori: 26

Zanima me,če pripravite recimo krompirjev golaž ali kakšno drugo čorbo ki smo ji dodali krompir, če jo date zamrznit. Krompirja naj se ne bi pogrevalo...to so nas že babice poučile, ampak ne vem zakaj ne. ali morda kdo ve.

tej@

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

23. jul 2006 14:24

Jaz dam v hladilnik ali pa zamrzovalnik tako bograč, kot golaž in ostale jedi, v katerih je krompir. Ko se vse skupaj pogreje, se niti ne opazi, da je tudi krompir notri od prejšnjič. Ne vem, zakaj tega ne bi smeli početi, saj nismo tako bogati, da bi še dobro hrano vstran metali, rajši jo zamrznemo. Pride zelo prav študentu, da ni treba kuhati ali pa za kako malico, katero dva pri hiši s sabo nosiva. Če pa je tega več, pa zamrznem po porcijah in tako lahko porabiš naenkrat koliko rabiš. Kyara

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. jul 2006 16:17

Točno tako kot Kyara delam že od nekdaj, prav tako moja mami, pa smo še vsi živi. Lepo ali grdo- tudi naše babice niso mogle vsega vedeti. Kako pa, če pa niso imele interneta Lep dan in veliko se smejte

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. jul 2006 17:20

Vedno skuham toliko krompirjevega golaža, da bi lahko jedlo še enih pet ljudi,seveda ga ne vržem proč. Vse skupaj lepo zamrznem in, ko se odtaja in dobro pregreje je takšen kot prej, ali mogoče za odtenek boljši. Vedno ga vsi pohvalijo. To je moja izkušnja. Lepo se imejte. fakin712

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

23. jul 2006 17:36

Kuhan krompir nikoli ne bi spravila v skrinjo. Tudi pripravljene jedi s kuh. krompirjem, ne bi zamrznila . Tako, kakor pravijo, da že skuhana špinača ni dobra še enkrat pregreta, tako tudi kuhan krompir ni zdravju prijazen, če ga zamrznemo in ponovno uporabimo. Je že res, da naše babice in mame niso imele interneta, samo mogoče je pa vseeno nekaj na tem, da sem si zapomnila, kako kuhanega krompirja ne shranjujem, ker je takšen za želodec zelo škodljiv. Bilo bi res zanimivo prebrati kaj več o krompirju in najti odgovor, na to temo. Do takrat, jaz ne " šparam" kuhanega krompirja. Lp, Varia

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

23. jul 2006 18:13

Če bi se dalo šparati samo krompir, bi še nekako šlo. Tu pa so še ostale sestavine in če je jed odlična in če si po možnosti brez službe, si prisiljen "šparati" tudi krompir.Meni se ne zdi nič slabši kot tisti, ki ga ješ takoj kuhanega. Sicer pa je to mnenje vsakega posameznika kajne? Moji doma so čisto zadovoljni s tem. Pa brez zamere. fakin712

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

23. jul 2006 18:36

Varia a potem nikoli ne ješ zamrznjenih cmokov, njokov in podobnega iz krompirjevega testa? Jaz vem, da mi škoduje sam tisto, za kar imam v glavi, da je "kao škodljivo". Pri nas nima nihče problemov, pa večkrat jemo odtajane stvari, ki vsebujejo krompir. In zakaj potem v trgovinah prodajajo zamrznjeno zelenjavo (npr. za francosko, kjer je tudi krompir), če ja pa to tako strašno škodljivo? Lep dan in veliko se smejte

Otilija  

član od: 30.11.2003

sporočila: 83

23. jul 2006 18:53

V jedeh s krompirjem, večje kose krompirja poskušam v kar največji meri pobrati iz jedi, ostalo pa zamrznem. Ko jed naslednjič uporabim, medtem, ko jo odmrzujem, skuham na drobne kose narezan krompir ter ga primešam k jedi. Odmrznjeni večji kosi krompirja se mi zdijo preveč mokasti in neokusni, podobno kot odmrznjene kuhane testenine . V hladilniku pa krompirjeve jedi shranim kakšen dan brez pomislekov Otilija

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

23. jul 2006 20:06

zakaj pa ne, v golažu se tako ali tako ne pozna dosti, pa tudi če rata mokasto in bolj pocasto... osebno mam še raje bolj pocast krompir v golažu... LP Drejček

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

23. jul 2006 20:53

Krompir se lahko zamrzne (ali da v hladilnik) kuhan, ne pa svež. Svež seveda "zamrzne" in je potem sladkast, kuhan pa je čisto OK. Tudi jedi s kuhanim krompirjem se lahko brez težav zamrznejo in se krompirju prav nič ne pozna. Osebno menim, da tak krompir ni prav nič zdravju škodljiv. Lahko vam npr. povem izkušnjo glede "šparanja" krompirja iz časov, ko sem bila v Angliji kot au-pair (sicer že kar nekaj let nazaj). Pri naši družini (ki se je sicer po premoženju uvrščala med "visoko klaso"- on je bil lordov sin) nismo kuhanega krompirja, ki je ostal pri kosilu, nikoli vrgli stran. Dali smo ga v hladilnik in ga naslednji dan ali spekli ali ocvrli ali uporabili kot dodatek zelenjavnim prilogam. Tudi moje tete so povedale, da so si včasih, ko še ni bilo mikrovalovk in so delale v izmenah in še niso bile v penziji, skuhale krompir za celi teden naprej in ga dale v hladilnik. Tako so si pri pripravi kosila čez teden prišparale dosti časa. Anja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

23. jul 2006 21:20

Le zakaj bi bil krompir, ki je bil zamrznjen, zdravju škodljiv?????? A pomfri, ki ga na debelo prodajajo po trgovinah, predpečenega, pa zamrznjenega, je potem tudi neužiten? No, po mojem mnenju je ta zanesljivo bolj škodljiv kot tisti iz zamrznjenega golaža. Naše babice morda res niso pogrevale krompirjevih jedi, jaz sem Štajerka, kolegica, Primorka, pa je, v času študija, prvič slišala, da naj bi bil pogret krompir škodljiv. Ja, če pustimo krompirjevo jed nekje na toplem, za čez noč, na primer, bo res škodljiva, saj se bodo v njej živahno razmnožile bakterije. Ampak bi se tudi v zrezku v omaki, če bi ga pustili na istem mestu. Pa o škodljivosti pogretih zrezkov ni nič slišati. S špinačo je malo drugače, ampak o tem je enkrat že tekla beseda na enem forumu. Jaz pa še kar živim, čeprav sem pojedla kar nekaj pogrete špinače, pa tudi krompirja. rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti