Kuhan krompir v skrinjo-da ali ne?

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 8:45

Prav imaš Nena, sam kuhan krompir še nisem zamrznila, v različnih jedeh pa ga zamrznem. Kyara

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

25. jul 2006 15:51

Tud meni se zdi kuhan krompir nesmiselno in nezdravo dajat v skrinjo. Odločitev posameznika pač, ne zdi se mi pa uredu neko napadanje na forumu. Zelo sumljiva mi je tudi tista zamrznena zelenjava s krompirjem za francozko solato pa še katera taka zadeva. katti

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jul 2006 16:22

Krompir vsekakor lahko zamrznemo, nikakor se ne bomo zaradi tega zastrupili... se pa strinjam, no, vsaj za moj okus, pogret krompir ni tako okusen kot svez - ce bi bilo po moje, bi ga pri nas pojedli precej manj, skoraj nic, ker res nisem ljubiteljica krompirja. Mislim, da nase stare mame in mame niso pogrevale krompirja zgolj zaradi okusa! Drugace pa je s spinaco, gobami, pa najbrz se s cim! Pri pogrevanju teh sestavin se lahko (povdarjam: LAHKO) tvorijo toksini, ki so zdravju skodljivi. Seveda imamo lahko sreco in nam ni nic, ce jemo npr. pogreto pizzo, lahko pa se zgodi tako kot se je meni nekaj mesecev nazaj, ko sem bila zaradi teh pogretih sampinjonov zelo bolna! Pa sem pogreto pizzo jedla ze velikokrat!!! Lp, Ana Ana Češnovar

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. jul 2006 19:50

Tudi če ostane kuhan krompir v oblicah, ga večkrat zamrznemo in potem pogrejemo, npr. popražimo. Še nikoli ni bilo s tem nič narobe . Okusi so pa seveda različni. Menda pa je skuhan in ohlajen krompir res težje prebavljiv in zato ni za bolj občutljive želodčke. Gre za neke spremembe v obliki škroba, ki po ohlajanju postane rezistenten - "odporen" na prebavne sokove. Bolj občutljive ljudi zato lahko napenja (kot velikokrat po gostilniški hrani...), škodljiv pa ni - pravzaprav deluje kot tako zaželena "vlaknina". JasnaV

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

25. jul 2006 22:03

Mogoče posledice niso vidne takoj, lahko čez par let useka nazaj. Pa seveda to ne velja samo za ta krompir. Vse pa tud ne mormo vase strpat. katti

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

25. jul 2006 22:45

Kaj vem, kaj bi rekla o zmrzovanju in pogrevanju krompirja. Ko sem bila mlajša, sem lahko vsesorte pogrevala. Leta pa prinesejo tudi občutljivost želodca. Vsekakor pireja in drugih jedi iz krompirja ne zmrzujem. Sveže je najboljšega okusa, sploh svaljki in cmoki. Takrat ko nimam časa za kuho, raje pojemo kos polnozrnatega kruha in nič ne moti, če je star kak dan. Lp, mamka mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti