Morje-kosilo

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

tema odprta - 21. jul 2006 11:51 | ogledi: 6.940 | odgovori: 26

Pozdravljeni.

Ker se naslednjo soboto odpravljamo na morje, in to v kamp, me zanima kaj ponavadi vi skuhate za kosilo (sabo bom imela le električni žar ter električni štedilnik). Mislim predvsem nekaj lahkega in okusnega ter ka hitro pripravljeno. Ker ne moreš jesti sam jedi iz žara ter mogoče špagetov se obračam na vas, da bi mi dali kakšno idejo kaj še naj naredim.

Lep poletni in vroč pozdrav vsem skupaj.

brkn83

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jul 2006 11:56

Na morju pri nas vedno prevladujejo ribe in morski sadeži na naačine, pa veliko lahke hrane - če že meso, potem perutnina ali teletina, praviloma v kombinaciji z zelenjavo, brez kakšnih prilog, sploh pa se izogibam omakam...Tudi testenine delam le s kakšno drobno zrezano zelenjavo, samo malce opečeno na olivnem olju... Pa veliko različnih mešanih solat - kuhana riba, korenje, sveže bučke, nekaj listov zelene solate, radiča, rukole....tržnice so na morju ja polne zelenjave, ideje že na tržnici privrejo na dan....Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. jul 2006 12:12

Pa rižotek in riž na sto možnih načinov. Z veliko zelenjave...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2006 12:34

v vročini paše tudi kaka ala "mehiška" solata: zelena solata, paprika, lahko tudi kumare, paradižnik, vse polito s polivko, gor pa bučke v omaki, opečene kocke kruha in popečeni koščki piščanca. je kar njami, res! pa lahka, ravno za poleti, meso lahko spečeš na žaru, tudi kruh lahko tam popečeš, pa ga potem narežeš na kocke, recimo,... ostalo je pa samo solata in zelenjava za očistit in zrezat... Veri

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

21. jul 2006 12:50

Mmm, Veri, spomnila si me na tisto božansko mehiško solato z arašidovim prelivom (sestavine v solati pa točno tiste, ki si jih navedla). Mogoče veš, kaj je v prelivu (arašidi gotovo, pa smetana najbrž ...)? Hvala in lp lunacka

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

21. jul 2006 13:05

Mi pripravljamo t.i. pražen paradižnik z jajci (sataraš), testenine s paradižnikovo omako, omlete z zelenjavo ( mož jih peče kar zunaj na žar plošči), školjke v česnovi omaki, ribe na vse možne načine, rižoto z morskimi sadeži na beli in rdeči način, čevapčiči, ražnjiči + narezana zelenjava, razne solate s prelivi, velikokrat jemo kar pečen krompir in solato. Pekarica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2006 13:12

an žaru lahko spečeš (ali pa samo popečeš kupljene) tortilje, ki jih nadevaš s surovo zelenjavo (ali pa jo narediš v omaki) in mesom z žara ali čilijem z mesom (chili con carne). posuješ z naribanim sirom in njami:) Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. jul 2006 13:28

Na morju pri nas vedno prevladujejo ribe in morski sadeži na naačine, pa veliko lahke hrane - če že meso, potem perutnina ali teletina, praviloma v kombinaciji z zelenjavo, brez kakšnih prilog, sploh pa se izogibam omakam...Tudi testenine delam le s kakšno drobno zrezano zelenjavo, samo malce opečeno na olivnem olju... Pa veliko različnih mešanih solat - kuhana riba, korenje, sveže bučke, nekaj listov zelene solate, radiča, rukole....tržnice so na morju ja polne zelenjave, ideje že na tržnici privrejo na dan....Mamamia mamamia

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

21. jul 2006 14:59

Moja dva otroka imata rada na morju samo klasiko. Njima skuham vsaj dvakrat testenine s polivko, enkrat imata pečenega piščanca in enkrat pohanega kot priloga pa je pražen krompir na maslu ali pa pire, enkrat je filana paprika, enkrat rižota, enkrat zrezki, vmes tudi grilimo. Midva z možem pa uživama v ribah in morskih sadežih. Kosilo morata imeti najkasneje ob enih če ne umirata od lakote. Obvezna je tudi juha iz vrečke (doma je nimata preveč rada, na morju pa ne moreta biti brez nje). O kakšnih lahki hrani niti čut nočeta ker sta baje na morju vedno ful lačna. Lp! AK

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

21. jul 2006 20:28

Jaz tudi vsako poletje v kamp prikolici kuham in najrajši naredim popečene bučke (na olju prepražiš čebulo in česen, dodaš nakockane ali naribane bučke, soliš, popraš in podušiš do mehkega; dodaš peteršilj po želji in preliješ z ražvkljanimi in malo osoljenimi jaci ter zapečeš) - lahko in dobro. Druga najbolj prilubljena jed med kampiranjem pa je sataraš (prepražiš čebulo, nanjo daš na majhne kocke narezano papriko in očiščen paradižnik, soliš ter kuhaš tako dolgo da paradižnikov sok izpari - na koncu po želji dodajaš baziliko ali kislo smetano ali umešaš v jed jajčko). Aja, pa če v kraju kjer kampiraš uspeš dobiti melancane ti priporočam da jih pripraviš ocvrte ter jih postrežeš z poljubno solato. Lahko in primerno za vroče poletje med borovci. Klea

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. jul 2006 16:28

Kot otroci smo mi lahko na morju dan za dnem jedli golaž s stročjim fižolom in krompirjem v kosih. Čudno, da nam mama ni dala odpovedi. S pripombo, da teg doma nismo nikoli in tudi danes nikoli ne jemo. Drugače je bil pa zakon ekonom lonec, v njem se je skuhalo vse - od golažev do riža. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti