Morje-kosilo

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

25. jul 2006 13:42

Meni se zdi povsem uredu če kaj skuhaš. Sej ni nujno, da je to ful komplicirano, lahko je tudi hitrega in enostavnega. Vsak pač rad po svoje preživlja dopust in meni napreimer ko gremo kampirat je povsem ok če skuham kosilo, seveda pa se ne držim nobene ure, ko se mi zahoče ali pa ko je kdo lačen potem pač grem in nekaj skuham, seveda nič kaj posebnega. brkn83

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

10. feb 2007 9:08

Sin se z družbo odpravlja prihodnji teden za 14 dni v Španijo. Običajno jim za tak izlet (trening) pripravim samo "pohane" zrezke za na pot, pa kakšno škatlo peciva. Hrano za sabo si nabavijo tu, in sicer makarone, paradižnikove polivke, konzerve tune. To za glavni obrok seveda, ki mora biti proti večeru po celodnevnem treningu, kuhan na hitro na gorilniku, pa fajn se morajo najesti. Zdaj pa pravi, da se mu ne ljubi spet jesti 14 dni samo makarone (pa mogoče včasih te zamenjajo za riž). Recimo včeraj pri kosilu je ugotovil, da bi piščanca z ananasom lahko tudi sami pripravili. To, da bi že pripravljene stvari vozili s sabo odpade, ker je ravno to fino, da za vse poskrbijo sami. Nisem niti prepričana, ali bodo hladilnik imeli na voljo ali ne. Vesela bom vsake vaše ideje. Zajtrki niso problem. Pač nutela, mussliji... Sadje si pa kupujejo sproti, zelenjave pa žal pojedo bolj malo. Nena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2007 10:24

Ne vem, ampak ko vse skupaj sešteješ - nakupi tukaj itd, a ne bi bilo ceneje in predvsem lažje, da si tam ne bi kuhali, ampak se hranili zunaj? Ali pa tam sproti kupovali in kuhali? Saj veš - greš v trgovino in se sproti odločiš, kaj bi... Tudi sama sem bila športnica in smo hodili na prirpave in tekmovanja, pa nismo nikdar sami kuhali...Razen če so planinci oziroma alipinisti, to je pa druga zgodba. Ne vem, za kakšne športnike gre, ampak en sam tak obrok na dan, po celodnevnem treningu... Ampak vseeno: - daj jim zraven kus kus. Tega samo prelijejo z vrelo vodo (ker imajo gorilnik, to sploh ni problem), vmešajo vanj žlico olja, solijo, dodajo zrezano zelenjavo in na kocke zrezano šunko ali pečeno meso in obrok je pripravljen v nekaj minutah - naj vzamejo zraven vakumsko pakirane hrenovke, te se obdržijo nekaj dni tudi brez hladilnika oziroma jih pojejo prve dni. Če imajo dva gorilnika, v drugem pripravijo krompirjevo omako (po hitrem postopku: na kocke zrezan krompir kuhajo, ko je skoraj mehek, dodajo začimbe in vse skupaj malo pomečkajo, dodajo smetano ali jogurt in to je to) - daj jim zraven instant polento, gotova je en dva tri, pa ajdovo kašo - to samo kuhajo, dodajo zelenjavo (saj lahko zarven vzamejo konzervirano zelenjavo, če na poti ne bodo kupovali sveže ) in še en obrok je gotov - riž; rižota se na gorilniku in v eni posodi naredi z levo roko,malo zelenjave in mesa pa se vedno najde, da se doda - konzerve leče naj vzame s sabo; pa konzervo fižola - skuha na primer polžke (na 3/4), odlije večino vode, potem pa polžke doda fižolu, ki so ga prej segreli na maščobi, doda še kakšno zelenjavo ali narezano salamo, kečap (ali kakšno mešanico za paštašuto iz vrečke), skuhajo do konca in hitra varianta fižola s testeninami je nared Ker sem bolj mesojedec, mi zdaj počasi zmanjkuje idej. Ampak za nekaj dni sem pa skušala pomagati. Mamamia mamamia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

10. feb 2007 14:48

mamamia, hvala lepa, saj se že naprej ve, od koga bo sigurno kakšen nasvet. Tista moja pripomba na koncu, da pojedo premalo zelenjave pomeni, da je kaj prida ne marajo, so krepko mesojedi. Ampak, dokler zelenjavo nadomeščajo s sadjem, me to niti pretirano ne moti. Gre pa res za nekaj podobnega kot so planinci ali alpinisti, namreč za športne plezalce, kar pomeni, da ni nujno, da so kje tako, da bi kar naprej letali v trgovino. Tokrat gredo sicer s kombijem, tako, da bodo vsaj takrat, ko bodo imeli pavzo, v trgovino lahko šli. Bom pa vse ideje dala samo za prebrat, ker je vse od organizacije, nabave naprej njihova lastna režija, kar se mene tiče poskrbim samo za malico za na pot. Tako hodijo okrog že kar precej let, samo tokrat je bila pač prvič izražena želja, da bi jedli še kaj drugega ne samo makarone s tuno in paradižnikom. Kadar pa hodijo na tekme, imajo pa seveda poskrbljeno za prehrano. Nena

piciga  

član od: 14.9.2006

sporočila: 11

10. feb 2007 15:54

No tako, sicer iz tvojega pisma ni razvidno ali imajo na razpolago trgovino ( mesnico). V primeru da jo imajo in da tvoj sin ne mara zelenjave ter da bo potreboval veliko energije mu priporočam na olivnem olju si popeče mleto meso ( goveje / tako kot za ragu),le tega soli in malo popopra ter ne preveč zapeče, meso se mora dušit.Na to strese beljake od jajca. Rumenjake pa doda šele ko jed odstavi iz ognja oziroma čisto na koncu da se preveč ne zakrkne. Toje "super bomba".Zelo je okusno in nasitno. Zdraven kos kruha in kozarec vinčka. Lep pozdrav. piciga

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. feb 2007 16:25

nb, sem se potem spomnila še na čičeriko, dobi se že kuhana, v konzervi. Zraven naj vzamejo že kuhano ali pečeno vakumsko pakirano meso, ga na kocke zrezanega dodajajo leči, čičeriki, fožolu, testenima, pa bo jedilnik kar pisan. Pa ribana kaša je praktična . Dajo jo kuhat skupaj z zelenjavo ali kakšnim mesom iz konzerve, pa je še en obrok zraven. In če grejo s kombijem, bo nekaj prostora tudi za konzerve. Po moje bodo fantje kakšno idejo dobili tudi sami, le nekaj časa naj si vzamejo za ogled, kaj vse ponujajo police. In tudi kakšna varianta "pogrej in pojej" za take prilike prav pride. Pozdrav, mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti