Morje-kosilo

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

23. jul 2006 10:58

res hvala vsem za te ideje, zagotovo bomo kaj od tega upoštevali, če ne že vsega. lep dan vsem skupaj brkn83

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

23. jul 2006 11:32

Mi smo kuhali tudi kitajsko jed: piščanec v sladkokisli omaki + riž. Piščanca narežem na tanke trakove, povaljam v moki in ocvrem v olju, nato jih položim na toplo, medtem se mi kuha riž, nato pa samo omakco od Uncle Bensa prevrem in zmešam skup. Vse skup je kuhano v času, kot se kuha riž (seveda, če imaš 2 gorilnika ali plošči). Drugače pa smo pekli brancina, za zraven pa skuhali blitvo s krompirjem. Pekli smo tudi svinjske kotlete, ki smo jih posuli kar s čevapom, pa seveda tudi čevapčiče. Kakšni tortelinčki z gorgonzolino omako.... Taia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. jul 2006 12:28

Naš glavni obrok na morju je zvečer. Dober zajtrk (obvezno tudi savor), vmes kar komu prileti v roke, čez dan kvečjemu kake ribice na bližnjem otoku, zvečer pa potem kaj od tistega, kar sem naštela v prvi pošti (vsekakor pa prevlada rib in morskih sadežev). Ali pa gremo lepo ven - tam naokoli je kup dobrih gostiln in treba je ocenit jedilnike... Babici smo na morju prepovedali pripravljat vse vrste pečenk (vključno s pečenim piščancem), pražen in pire krompir (morda enkrat v mesecu dovoljena polnjena paprika), zrezke v omaki in kar je podobne celinske hrane. Tako da onadva z dedijem jesta razen zajtrka še kosilo (okoli 14. ure) in potem še zvečer kaj lahkega, mi si pa zadevščine s poudarkom na ribah in morskih sadežih in belem mesu pripravimo zvečer. No, tu in tam "pade" kak roštilj, ampak bolj ribe, lignji, rostbif... Je pa res, da otroci zunaj včasih pojedo pico, od "težkih" jedi pa pride v poštev le morska rižota. Je pa verejtno sreča, da otroci obožujejo ribe, sicer bi tudi mi bili obsojeni na "babičin" stil kuhanja. Mamamia mamamia

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

24. jul 2006 17:15

Prosim ne vzet za slabo kar bom napisala..Ampak res težko razumem vse kompliciranje okoli krane na morju. Eno je, če imaš majhne otroke, ki ne jejo skoraj nič in se jim moraš prilagajat, drugo pa je da odrasli komplicirajo. Na morje se gre, da se ima lepo, se uživa, ne pa da se cel dan skrbi kaj se bo skuhalo in kaj ne... Tudi ko sem bila majhna in smo s starši hodili pretežno v kamp/apartma, nismo nikoli neki komplicirali. Vedno smo imeli s sabo Nutello, pa obilno zalogo Rio mare, pa seveda kakšne testenine, riž za na hitro, vmes pa je padla še kakšna pica, ribe in sadje za sproti.. In smo bili vsi veseli in zadovoljni. Da pa bi kuhali razne golaže, pečenke in ne vem kaj še - ne hvala, smo na dopusu. Razumem tudi, da je komu lahko ravno kuhanje dopust, ampak jaz sem na dopustu "na off" in ne me tikat. teya84

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. jul 2006 18:00

Ja, naša mama (oziroma moja tašča) je ravno včeraj pripomnila, kako smo otroke od zajtrka do štirih popoldan pustili brez obroka. Pa sem rekla, da če sta 21 in 18 let stara otroka ob polnem hladilniku, ostrem jeziku in dveh rokah ter nogah lačna, potem naj tudi bosta. Še nečak in nečakinja, ki sta stara 12 in 14 let, nista bila lačna, ob šestih so vsi šli na roštilj in so bili vsi zadovoljni. Samo babica je bila nesrečna, ker ni imela komu za "podtaknit" pečenega piščanca....pa tooliikoooo je skuhala, za vse bi bilo dovolj.... Mi smo pa sedeli v vasi in klepetali ob pijači... Kolikor rada kuham, ampak na dopustu samo toliko, kolikor mi res paše, raje malo manj kot malo več. Razen, ko imamo fešto, pa se ta začne že zjutraj na tržnici z nakupovanjem...Da bi pa se matrala, ker se spodobi kosilo okoli dveh ali treh, aa, hvala lepa.... Tako da, teya84,, Mamamia mamamia

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

24. jul 2006 20:36

BRAVO TEYA! Tudi meni je to že od začetka ležalo na jeziku. Dopust je zato, da se uživa. Lep dan in veliko se smejte

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

25. jul 2006 9:14

Tudi mi na dopustu nič ne kompliciramo. Pa smo imeli tudi majhne otroke, pa tudi takrat nisem kuhala po tri, štiri obroke. Mi jemo zajtrk in večerjo. Pod večerjo je mišljeno v glavnem roštilj in sač (ribe in meso, ter veliko zelenjave). V celem dopustu mogoče skuham en ali dva obroka v kuhinji. Čez dan pa veliko sadja, pa kakšen sendvič. Za zajtrk so pa raznorazni namazi. Isto je bilo, ko sta bila otroka majhna. Sta med dopustom pojedla malo več sadja, pa piškotkov, raznih kupljenih kašic (kar se drugače ni zgodilo). Pa smo vsi živi in zdravi, tamala dva sta pa tudi zrasla . Zame je dopust DOPUST. Čeprav drugače rada kuham, mi enkrat na leto paše, da me deset dni pedenajo drugi. Aja, čez tri dni se začne moja uživancija. lp Alenka

Speranza  

član od: 4.1.2005

sporočila: 11

25. jul 2006 12:42

Bom rekla sto ljudi sto čudi. Meni pa ravno na dopustu paše, da kaj dobrega skuham, tisto kar želim in takrat ko želim. Ker se drugače prehranjujem po gostilnah - hodim na malice, ker mi delovni čas ne dopušča drugače, in mi je super, da na dopustu kuham kolikor želim. Pa tudi na plaži ne zdržim dolgo, tako da grem raje za štedilnik, tam najdem svoj mir. Speranza

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 12:59

Vsak po svoje. Ker jaz celo leto kuham vsak dan, me na dopustu mine kuhanje. Tudi mi smo imeli dva majhna otroka, ki sta zrasla gor ob dopustniški hrani, nič kompliciranega, zajtrk OK, večerja kaj na expres in vmes kekse, sadje, pašteto na kruhu, oziroma tisto, česar doma sigurno ni. Marmelado na kruhu za kosilo. To si je moj sin vedno želel jesti za kosilo in na morju je dobil. Zakaj pa ne? sedaj je že najstnik, ki se tistih časov zelo rad spominja, pa je zdrav in vesel, kljub čudni dopustniški hrani. Tudi otroški dopust je potrebno upoštevati in njihove želje. Če bi jedli jajčko na oko, zakaj pa ne. Ampak to je bilo samo na dopustu, doma pa je bila in še vedno je, klasika. Tudi jaz se pridružujem razmišljanju Teye84, zakaj komplicirati za dopust in se s tem obremenjevati? Rajši uživajte in se lepo imejte. Kyara

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. jul 2006 13:27

Jaz pa tako rada kuham, da sem na vikendu za v kuhinjo izborila pečico. Prej je ni bilo. Letos sem vsaka 2 dni pekla kruh, pa razne pice, biskvit, krompir... Skratka dela v redu, tako zelo sem jo preizkusila, srečna do konca. Brez pečice mi živeti ni... Jaz tudi na dopustu rada kuham, ker imam več časa, kot čez teden. Kdaj pa kdaj pač jemo kaj instant, ali pa hladno ala sendviči... In dopust je zato, da se malce sprostimo od vsakdanjega ritma... Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 25. jul 2006 13:29:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti