Kaj kupiti maturantki?

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

21. jul 2006 13:45

Ne se šalit, zlate ribice v okrasni posodi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????? Kdo bo pa skrbel zanje???????? Pa okrogla posoda, skregano z vsakim odnosom do živali in njenimi potrebami. Živih bitij pač ne moremo podarjati brez privoljenja bodočega lastnika!!!!!! Po mojem mnenju je lahko darilo dvodelno, nekaj za spomin, pa morda tudi nekaj denarja. Kakšna rožica za zraven pa se razume sama po sebi. rimljanka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

21. jul 2006 14:04

Sama sem še v teh letih, ko dobivam darila od staršev in sorodnikov, tudi za šolske uspehe. Jaz osebno sem najbolj vesela denarja. V življenju sem dobila že nakaj zlatnine, ur,... ampak enostavno teh stvari ne nosim. Tudi oblačil ne. Prijateljice mi to lahko kupijo, ker bolje poznajo moj stil. Tete vedno falijo in je to stran vržen denar. Kakšno drago nalivno pero mi tudi ne bi pomenilo nič. Enostavno nisem tak tip. In kaj potem naredim s tem denarjem. Še nikoli si nisem z njim kupila nič kaj konkretnega. Da bi rekla poglej teta to uro sem si kupila s tvojim denarjem. Ampak ga vseeno koristno porabim, vsaj po mojem mnenju. Z njim si potem privoščim dopust, enodnevne izletke,pa toplice, koncerte... pa tudi "neumne" malenkosti, ki pa meni nekaj pomenijo. Skratka z njim si polepšam življenje... Ne morem pa nikoli točno povedat, kam je ta denar šel. Lahko bi rekla, da ga zafrčkam ampak za stvari, ki mene osrečujejo in ki mi polnijo življenje. To pa so predvsem stvari, ki jih ni videt ampak ostanejo v mojem srčku in so bolj trajne, kot materialne stvari, dolgoročno gledano seveda. Lp magnolija

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

21. jul 2006 14:11

Magnolija to si pa zelo zelo lepo napisala! Bravo Lep dan in veliko se smejte

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

21. jul 2006 14:16

Po mojem je tudi najboljša varianta nekaj denarja, nekaj malega pa za spomin... Jaz sem bila najbolj vesela darila moje tete, ki mi je za 18. rojstni dan podarila knjigo Vzhodno od raja, noter pa mi je napisala res lepo posvetilo. Knjigo, ki je v dveh delih, sem prebrala že 2x in jo bom še kdaj. Večkrat pa jo vzamem s police samo za to, da preberem posvetilo... Se pa strinjam z magnolijo. Denar bo vsak sigurno porabil za stvari, ki ga osrečujejo... Lp, Silva

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

21. jul 2006 14:21

Ja, jaz danes ponoči ravno tudi s pomočjo tega denarja s starim kufrom, še starejšim mobitelom, brez ure in zlatih uhanov odrinem s fantom in prijatelji z avtodomom v Provanso. Jupi..... Uživajte Ps. Varjanta nekaj za spomin in pa denar se meni zdi najboljša. magnolija

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

21. jul 2006 14:35

Jaz pa mislim, da je vsak tako individualna oseba... je težko kar takole posploševat, kaj je primerno kupiti komu. Če jaz komu podarjam, se pač malce poglobim in ugotovim, kaj je tej osebi všeč. Če mi je dovolj blizu, vprašam, če bi bilo to in to v redu. In nekomu kak tolar veliko pomeni, da gre na koncert ali kam na izlet. Nekdo ima grozno rad nakit. Nekdo bi vse dal z knjige... Ker vsakega osrečujejo drugačne stvari... (Mojo sestro sem zadnjič vlekla s sabo v lončarski atelje, da je sama povedala, kaj bi imela. Pa še njen fant je bil zdraven, tako da smo ven odnesli zajeten kup stvari. Ker se ravno seli v svoje stanovanje.)

antonija8  

član od: 13.12.2005

sporočila: 325

21. jul 2006 14:40

Po bontonu da´ lahko denar (kot darilo) edinole babica - vnuku. Seveda pa je pomembno kaj je maturantka vam ali hči, vnukinja, soseda, prtijateljica inp.Predlagam knjigo. Knjiga je v vseh primerih zelo lepo darilo in primerno za vse prilike. Pozdrav, antonija

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

21. jul 2006 14:59

Kot maturantka, razen darila od mame, nisem dobila nič. Kot diplomantka pa sem priredila malo fešto in povabila razne prijatelje in sorodnike. Poleg vseh raznih vaz, slik, peres,... (in ostale krame) sem bila najbolj zadovoljna s knjigo, seveda kuharsko , z zelo lepim posvetilom. Dobila sem še nekaj šopkov rož, kaka teta pa mi je še stisnila kakega 5 tisočaka poleg, ki sem ga zapravila za tiste male sladkosti, ki polepšajo življenje, kot je bilo že zgoraj rečeno. Tako, da podpiram idejo o neki malenkosti s posvetilom (knjiga je ravno pravšnja za take reči) in nekaj denarja + rožice. Ana

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jul 2006 15:01

Jaz sem za denar - sama mature še nisem imela (zadnja generacija), pa sem na koncu dobila malce žepnine, s katero sem se šla potepat po Španiji. Brat in mama pa sta mi plačala vsak po 10 ur vožnje v avtošoli. Vse skupaj je bilo tako darilo za rojstni dan kot za odličen uspeh. Za diplomo pa sem dobila fotoaparat (na lastno željo, denar je dala mami), stara mama pa mi je plačala kasko in obvezno zavarovanje za moj prvi avto. Ne bom nikoli pozabila, pa še kartico ABC za cestnine za povrh. Nalivno pero sem tudi dobila, da bom z njim lahko napisala magistrsko nalogo. Seveda ga imam, uporabljam ga tudi, samo magisterija se mi še ne da vpisati. Ni treba, da so verižice, ure, da bi si človek zapomnil. Vsakokrat ko se usedem v avto, se spomnim na staro mamo. Španije pa tudi nikoli ne bom pozabila. Loni Makaroni

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

21. jul 2006 20:18

Ella, glede nakita ti priporačam, da vzameš maturantko s sabo v zlatarno in naj si sama izbere (boljši) kos nakita, ki njej najbolj odgovarja (belo zlato in srebro itak nista ne vem kako draga). Moja teta je to naredila za moj 18 rojstni dan in ji bom večno hvaležna, kajti za "svoj" denar si ne bi nikoli kupila prstana za 8.000 SIT - pa še večen spomin je. Če pa nakit ne bo preveč drag, ji še vedno lahko primakneš kakšen tolar v bonbonjero. Druga varianta pa je kakšno potovanje, da si malo oddahne od učenja. Doživetje tam in slike iz počitnic ji bodo vedno v spomin na tvoje (vajino) darilo. Javi, kako je bila kaj zadovoljna s podarjenim... Klea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti