Aparat za peko kruha

Korens  

član od: 14.4.2012

sporočila: 1

14. apr 2012 14:30

zamina me če bi mi upali poslati navodila za peko kruha za aparat ciatronic bba 2605 ker sem jih izgubil 

Korens

Jabolk  

član od: 9.4.2012

sporočila: 29

15. apr 2012 13:29

smak je napisal/a:
Priporočam Panasonic SD-255.Uporabljam ga tri leta, praktično vsak dan,
niti enkrat še nisem imel neuspelega izdelka.

Po treh letih je tudi mehansko v odličnem stanju.

Je eden najdražjih, enkrat sem zasledil cenejši model Panasonica, ki je
praktično enak opisanemu, le da ne vsebuje posode za automatsko dodajanje
semen,kar bo marsikdo zlahka pogrešal.

smak

 

Jaz imam precej dobre izkušnje s Philipsom HD9020.http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_873_el8710.

 

Zelo zadovoljen, sploh v primerjavi s starim Bomann-om (ohišje se je precej grelo).

Jabolk

vodarka  

član od: 7.8.2012

sporočila: 5

7. avg 2012 15:23

Pozdravleni,

nujno bi potrebovala pomoč glede Moulinex-ovega aparata za peko kruha tipa OW 6000. Z njim imam namreč same probleme :S.

Kruha pride namreč dokaj trd, skorja preveč zapečena, in ne glede na to kateri recept sem uporabila, sem morala dati manjšo količino vode, ker je bila masa pocasta. Aparat je bil tudi že na servisu (pred servisom je bil kruh tako zapečen, da se ga praktično ni dalo zrezati), kjer so rekli, da je bil problem v elektroniki. Težavo naj bi odpravili. Od takrat je zadeva nekoliko boljša.

Na vikendu imamo starejšo in osnovnejšo verzijo moulineksovega aparata za kruh in tam pride kruh iz pripravljene mešanice moke vrhunski, zdrži tudi po več dni, je mehak in sočen. Pri temu avtomatu, pri enaki mešanici moke (OW6000), pa kot že rečeno veliko bolj suh, zdrži pa komaj dva dni :S. Razlika je še ta, da ima aparat na vikendu eno mešalo metljico in je za peko kruha od 500-1000g, OW 6000 pa dve metljici in je za peko 750-1500g. V obeh pa pečemo kruhe s cca 500g moke.

Tudi pri preverjenih receptih, ki sem jih našla tu na forumu je zadeva podobna. 

Kašni nasveti? Je imel kdo podobne probleme?

Naj ga ponovno peljem na servis dokler je še v garanciji (star je 9. mesecev)?

vodarka

jezek_teka  

član od: 7.10.2012

sporočila: 2

7. okt 2012 23:46

Pozdravljeni!

 

Najprej sem opazil kar 147 strani o kruhomatih, pa sem potem ugotovil, da je vse skupaj precej staro.

 

Zanima me kakšne izkušnje imate s kruhomati?

 

Namreč pri nas kruh pečemo vsak dan, in nam je zdaj crknil že drugi kruhomat v 6ih letih, s tem, da je biu umes ene dvakrat na servisu. Odločili smo se, da tokrat kupimo malce dražjega, in sicer tega:

 

http://www.gorenje.si/gospodinjski_aparati/mali_gos

 

 

Ima kdo doma dražji kruhomat, je cena upravičena? Ima kdo doma morda Gorenjov kruhomat, izkušnje?

Premišljevali smo tudi o Panasonicu, vendar sta odtehtali dve gnetilki pri Gorenju.

 

Najlepša hvala in lep pozdrav! :)



jezek_teka



Sporočilo je spremenil(a) jezek_teka dne 07.okt 2012 23:48

Sporočilo je spremenil(a) jezek_teka dne 07.okt 2012 23:49

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

7. okt 2012 23:59

Jezek-teka, če imaš možnost dobiti okrobrsko revijo Zveze potrošnikov Slovenije - tokrat so objavili test različnih aparatov za peko kruha, morda ti bo kaj pomagalo pri odločitvi :)

Mojca

jezek_teka  

član od: 7.10.2012

sporočila: 2

8. okt 2012 0:36

Sem naročnik te revije in na podlagi tega testa vzel aparat od Gorenja, ki je po oceni na drugem mestu. Sicer je ta model malo drugačen, vendar sem poizvedoval in izvedel, da ga izdelujejo v isti tovarni, kot tistega iz VIPovega testa. V testu so bli žal samo modeli z eno gnetilko, zato sem poiskal zelo podoben model, samo da ima dve gnetilki.

jezek_teka

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

22. feb 2013 22:04

Vceraj je nas 4. kruhomat crknil, zato kupujemo novega. Imeli smo ze en Perfect, dva Severina (ali nekaj podobnega), en Mulinex. Sedaj izbiram med enim Gorenjem (tistim, ki omogoca peko dveh vrst kruha istocasno) in enim Mulinexom, ki omogoca peko struck. Je se kaj zanimivega na trziscu? Kaj mi svetujete? Za kateri kruhomat naj se tokrat odlocim?

Hvala za informacije.

 

ribica

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

22. feb 2013 22:19

Ribica, ti jaz prodam mojega Moulinexa za peko štručk. Imamo doma celiakijo, in tisti kruhek ima čisto svoje finte. Tako mi komaj parkrat rabljen strojček počiva...

 

robida

malaga  

član od: 1.6.2011

sporočila: 806

25. feb 2013 9:59

Imam že drugega Clatronika, kruh pečem vsak dan, če je kakšna žurka tudi po trikrat na dan, v njem mesim tudi testo za potico, pizzo, pečem kvašeni šarkelj, skratka veliko je v uporabi; s paličnim mešalnikom najbolj uporabljen aparat v kuhinji.

malaga

silver12  

član od: 1.7.2013

sporočila: 51

1. jul 2013 15:11

Kupili smo avtomat Moulinex UNO, predvsem za peko brezglutenskega kruha. Probali 4 načine, pa nikoli ni ratal tako kot mora biti, Uporabljamo Scharovo moko mix-b. Program smo uporabljali za brezglutensko peko, enkrat tudi hitro peko...Do sedaj smo se najbolj približali temu receptu ki je napisan na sami moki:

500g moke

500ml vode

15g kvasa (v zadnje smo ga dali 20g in je kar preveč vshajalo in padlo skupaj...tako da bomo sedaj dali 15g - sveži kvas)

2 žličke sladkorja

1 žlička soli

2 žlici olivnega olja

 

Torej probali smo z manj vode, vendar je kruh preveč zbit in lepljiv (premalo tudi vshajalo...). Smo probali več načinov dodajanja sestavin, tako da sedaj delamo tako: najprej voda, olje, sladkor, v vodo zdrobimo sveži kvas, moka in nanjo sol...Pred leti smo imeli že avtomat druge znamke, tam nam je ratal zmeraj...tukaj pa sami problemi, ali pade skupaj, preveč zbit in lepljiv...Prosim za nasvete, sploh če ima kdo isto znamko oz. tip avtomata...

 

LP!

 

silver12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti