Aparat za peko kruha

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

17. feb 2010 11:06

Dolgo let imela Clatronic. Prima. Edino poganjač gnetilke se je zlomil, pa bi bilo popravilo predrago in sem šla v nabavo novega. Ker istega pri nas nisem našla, sem kupila Biva na dve gnetilki v Merkurju. Po istem receptu čisto zanič kruh. Prvo vzhajanje je predolgo in kruh že dol pade, predno ga prvič pregnete. Začetnega ogrevanja sestavin ni. Zato je program za prirpavo testa krajši - to je prednost. Program za peko je pa daljši, kljub temu, da odpade prvih 15 minut, ker ni ogrevanja. Ročica za odstranjevanje gnetilk iz kruha ni ustrezna, predolg jeziček ima. lartep

zlatko83  

član od: 28.11.2009

sporočila: 2

3. jan 2011 22:10

Imamo majhen problemček, to je prevelik kruh:) Kupili smo aparat Moulinex za peko kruha. Piše, da lahko pečemo 700g in 900g hlebček. Pri 700g gre vse ok, dobro zmesi, dobro speče, kruh dober. Pri 900g pa nam testo vedno "pobegne". Kruh se enostavno zalepi na pokrov in na tem mestu sploh ni pečen. Enkrat nam je testo celo ušlo preko posode in se žgalo na grelcu. Nimam pojma, kaj počnemo narobe? Sem večkje prebral, da morajo sestavine biti točno odmerjene. Probali smo z peipravljenimi mešanicami moke, po navodilu, pa tudi s svojo mešanico moke, kvasa, vode,...točno po predpisanih količinah. Pri izbiri 900g se testo vedno dvigne do pokrova in med peko zalepi za pokrov. Nimam pojma, zakaj, sem tudi že pomislil na pokvarjeno tehnico (žal ne morem preverit, ker je aparat na vikendu). Je za našo težavo lahko še kak drug vzrok, kot nepravilne količine sestavin? zlatko83

pasatus  

član od: 11.9.2007

sporočila: 6

4. jan 2011 12:52

Zelo preprosto. Zmanjšaj količino moke. pasatus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

4. jan 2011 14:01

Če daš 900 g moke, je to preveč. Toliko naj bi tehtal hlebec, ko je pečen, ne da daš toliko moke v kruhomat.

Jaz sem enkrat delala kvašeno testo za potico iz enega kg moke, idiot babji. Je bilo testo po celem kruhomatu, če ne bi pokrov dobro tesnil bi mi prišlo naproti ...

 

Za običajne kruhomate, torej z eno gnetilko, je morda 600 g moke največ, kar lahko daš v posodo, da testo ne kipne preko.

Mamamia

mamamia

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

4. jan 2011 14:17

Zlatko38 Tudi pri nas smo mesec nazaj kupili aparat Moulinex za peko kruha in po tolikem času sem ugotovila, da je potrebno recepte v knjižici, ki je priložena kar malo spremeniti.Jaz pri vsakem receptu dodam več kvasa, ker se mi drugače kruh sploh ni dovolj dvignil. Je pa 900g moke res kar veliko. Jaz iz 600g spečem približno kilski hlebček. Imamo pa aparat za peko do 1.5kg kruha. Upam, da boste stuhtali tehniko in va bo peka kruha šla dobro od rok lučica

puma91  

član od: 2.1.2011

sporočila: 6

4. jan 2011 14:41

Mi uporabljamo že pripravljeno mešanico moke(moka kvas in ostalo). Dobi se v Hoferju(se mi zdi da tudi drugod). Na voljo je več vrs od polnozrnatega do ajdovega... in je res najenostavnje in točno. Zgolj pravo razmerje vode in zmesi je treba odmeriti(recept je na vrečki). Lp Puma puma91

zlatko83  

član od: 28.11.2009

sporočila: 2

4. jan 2011 16:45

Morda smo se narobe razumeli, 700g in 900g sta na pekaču programa za težo pečenega hlebčka. Sestavine, ki jih dodajam, stehtam po receptih iz priloženih navodil (ne dam 700g ali 900g moke, ampak po receptu, ne vem točno koliko, ker navodil nimam pri sebi). Iz pripravljene mešanice dam nekoliko manj, ker je notri že kvas, nekako ocenim razmerje voda/moka. Če pa sam pripravim mešanico, pa se striktno držim recepta. Ampak pri peki 900g hlebčka kruh pobegne. Če sem prav razumel, bo potrebno malce zmanjšat količino sestavin? Bom poiskusil, hvala za nasvete, zakaj bi sam odkrival toplo vodo? Sicer pa, jaz pečem, žena pa pomiva za menoj :) Pa pravi, da dolgo ne bo več:(

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

4. jan 2011 17:32

Ni nujno, da imaš preveč sestavin! Možno je, da ti preveč vzhaja. To pa lahko samo zaradi preveč kvasovk. Torej jih daš preveč (preveč kvasa) ali pa se preveč namnožijo (preveč optimalna temperatura in (ali) predolg čas vzhajanja). Naredi test z recimo samo polovično dozo. Naslednja možnost je, da daš občutno preveč vode in s tem povečaš volunem preko kapacitete. Vendar to dvomim, ker praviš, da se držiš recepta.  Sicer samo ugibam, ker kruh od nekdaj pečem klasično v pečici.

Sergej

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

5. jan 2011 9:36

Ima mogoče kdo aparat za peko kruha ,ki je trenutno v akciji v Mercatorju in ali je z njim zadovoljen?

mrmi  

član od: 25.1.2005

sporočila: 17

5. jan 2011 9:55

Mene pa zanima tisti aparat, ki je sedaj naprodaj v Hoferju (cena 44,99€). Kakršnekoli kritike oz. informacije o tem kruhomatu bodo več kot dobrodošle. LP mrmi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti