Aparat za peko kruha

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

29. nov 2001 19:17

Tako, kot sem obljubila. Aparat je od Severina. Na nalepki piše: Art.:3980-3982, Peka kruha BM. Kupila sem ga v Merkurju v BTC-ju, kjer sem prodajalca tudi vprašala in mi ga je pokazal, ker jaz niti približno nisem vedela kako tudi zgleda. V aparatu lahko spečeš kruh do 1kg, se pravi tudi manj. Imaš 8 programov (osnova, hitro,..., pecivo, testo-pizza,...) in 3 stopnje zapečenosti. Zraven dobiš še knjižico z nekaj recepti. Moram priznati jaz sem z nakupom zelo zadovoljna. Kaja, recept za kruh: 3-4 dL vode 3 žlice olja 410g Mix C 90 g koruzne moke 30g kvasa Program Schnell In sredna zapečenost. Še dodatek, če spečem iz Celiaks moke, je kruh bolj trd (kompakten), če pa spečem iz Mix C pa je takšen kot kupljen. Ampka sem vseeno zadovoljna z Celiaks. Kar nekaj časa traja, pa ugotoviš, kateri recept je dober. Upam, da je moj odgovor pripomogel k odločitvi nakupa. Lp, Andreja Sporočilo je spremenil(a) hana dne 29. nov 2001 19:19:18

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

30. nov 2001 8:12

Tudi jaz imam znamko Severin isti model in moram priznati, da sem več kakor zadovoljna. Uporabljam navadno moko, ali pa mešam rženo ali pa ajdovo, kupila sem v Avstriji popolnoma črno, tako da se lahko igram. Res je da morate dobiti občutek kaka mešanica je prava. Držim se enega recepta, ki sem ga dobila zraven in po njem raqzdelim moko.Ponavadi delam ena tretina ržene, tej dodam zmleto kumino ostalo je bela moka. Ko kupujete strojček morate paziti da je jeziček ki meša testo večji in ne premajhen. Ta stroj ima ravno pravega. Imam pa doma še enega z znano firmo Sanyo pa je popolnoma zanič. Ni dovolj velika tačka in ne zmeša pravilno testa. Torej glejte na velikost tačke. Marinka Marinka Pečjak

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

30. nov 2001 8:23

Gospa Marinka, HVALA lepa za nasvet! Ker se nikoli nisem delala s tem aparato, res ne bi vedela, na kaj moram biti pozorna....na, pa bi lahko kupila nekaj, kar skorajda ne bi bilo uporabno! Se enkrat-hvala! Marta

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

30. nov 2001 9:17

Hvala Hana,hvala Ga.Marinka! Bolj ali manj ste me prepričali v nakup. Vse je samo še vprašanje časa in financ. Marta! Ko bom aparat nabavila vam sporočim znamko. Verjetno pa bom tudi jaz iskala Severina, ker ga je Hana pohvalila in ker imam že nekaj aparatov od te znamke in sem z vsemi zadovoljna. Se oglasim! lp Kaja

neznan uporabnik

30. nov 2001 18:22

Pozdravljeni! Tudi jaz imam aparat za peko kruha. Kruh, ki ga pečemo doma, je ponavadi bolj "težak" zaradi moke (grobo mleta, ajdova, koruzna) in dodatkov, ki naredijo kruh še bolj dober (semena in podobno). Zato priporočam vsem, da si nabavijo aparat, ki ima dva kavlja za mešanje testa in dovolj moči za gnetenje težkega testa. Moj aparat je od podjetja Unold electro, kapacitete 1000 - 1300 gramov, ima moč 700 W. Kupljen je na žalost v Nemčiji in je stal približno 25.000,00 Sit. Pred kratkim sem na televiziji zasledila poročilo o večih požarih, ki so jih povzročili aparati za peko kruha. Seveda ni nič lepšega, če te zjutraj pozdravi vonj po sveže pečenem kruhu, če pa pri tem zgori hiša, je zadeva že manj prijetna. Zelo sem si oddahnila, ker mojega aparata ni bilo na spisku. Severina tudi ni bilo.Če se prav spomnim, so bili na črnem seznamu meni neznane firme s čudnimi imeni. Lep pozdrav, Helena Sporočilo je spremenil(a) HG dne 30. nov 2001 18:22:54

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

30. nov 2001 18:42

Ob debati JERTNEJA IN KRALJA se mi je utrnila ena misel.Lepo bi bilo spoznati našega urednika JERNEJA ,pa tudi FORUMCI bi se lahko kdaj srečali,če ne prej v poletnih mesecih na kakšnem pikniku . JERNEJ malo razmislite o tem Ne hecam se resno mislim! POZDRAV! Marta Vidovič

Marinka  

član od: 3.9.2001

sporočila: 123

30. nov 2001 19:17

Pozabila sem napisati da sem moj pekač za kruh kupila v Emona diskontu za 20.000 Sit.Ker je bil tako poceni in ker me je poslovodja prepričeval da je dober, ker ga sam uporablja ,če ne ga lahko nazaj prinesem zato sem ga kupila. Ni mi žal. Kupila sem 2 komada še za prijateljico, ta pa se ga boji in ga neuporablja. Zelo mi je žal. Marinka Pečjak Sporočilo je spremenil(a) Marinka dne 30. nov 2001 19:21:36

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. nov 2001 23:33

Prekmurka: Ja, lahko bi se kdaj srečali, saj smo že zelo domači Prava stvar bi bil piknik, ker smo kulinariki. Samo... Jaz ne bi pekel PS - Pa zdajjjllleee je premmraaazzz.... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 9:14

Lep pozdrav vsem skupaj! Moram vam povedati, da sem v soboto, ceprav sem to mislila izvesti sele po novem letu, nenadoma kupila aparat za peko kruha. Je Severinov, model 3983 BM, moc ima 450 W, speces lahko do 1 kg kruha. Takega je uvozil Merkur, tam stane malo vec kot 29.000 Sit, prav tega pa je te dni LeClerc dal v akcijo, tako da je tam 10.000 Sit cenejsi in stane malo manj kot 19.000 Sit-to je bil vzrok, da sem se za aparat, ki sem ga itako mislila kupiti, odlocila 1 mesec prej...Ce torej se kdo namerava kupiti ta Severinov aparat, se zdaj res izplaca. Aparat nima dveh propelerjev za mesanje, vendar jaz zaupam gospe Marinki. Cez noc pa verjetno tako ali tako ne bi upala puscati aparta delovati, saj to ni pametno pri nobenem stroju. Kakorkoli ze, aparata se nisem imela casa preizkusiti, bi bila pa zelo vesela, ce bi mi gospa Marinka lahko zaupala kak recept, zdaj, ko aparat za kruh koncno imam. Lepo prosim, gospa Marinka!!! Lep pozdrav Marta Marta Sporočilo je spremenil(a) marta dne 03. dec 2001 09:18:34

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

3. dec 2001 9:24

Se nekaj sem pozabila napisati: Model 3983 je ocitno novi Severinov model. Le-ta imam moc 450W. Prejsnji Severinov model 3982 sem videla v Intersparu-stane 25.000 Sit. Gospa Marinka, mislite, da ima novi model premajhno moc? To me je pa zdajle res zacelo malo skrbeti....Ampak zakaj bi sel Severin na slabse modele? Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti