Nacho sir

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

tema odprta - 20. jul 2006 11:46 | ogledi: 41.656 | odgovori: 43

Ima slučajno kdo izkušnje ali idejo kje kupi NACHO SIR. Pa ne mislim tiste omake v kozarčku, v katero se pomaka čips.

Klea

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

20. jul 2006 12:14

Jah, jaz sem tudi to spletno stran našla, ampak 3 kile nacho sira, pa je res preveč za eno večerjo ali kosilo s fantom. Mislila sem, če se da dobit to v kakšni trgovini. Aja, pa še poštnino krepko plačam za dostano, ne. Klea Sporočilo je spremenil(a) Klea dne 20. jul 2006 12:21:32

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2006 13:28

kaj tisti, ki ga dobiš pri sosedu ti ni všeč? meni je dober, je pa isto konzerva kot tole tu... Veri

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

20. jul 2006 14:05

Včeraj sem "prevozila" ves Interspar v Mariboru, pa je bil samo tisti v obliki omakice. OK, Veri bom probala še pri sosedu. Brat ga je pred pol leta kupil v ERI, ampak jo je pri nas prevzel Mercator - mogoče pa imajo še kakšne prejšnje zaloge. Klea

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. jul 2006 15:03

v lj. majo to skoraj vsi merkoti, tudi manjši... pri nama v bližini je en tak, samopostrežni sicer, ampak ne pretirano velik, majo eno malo poličko z eksotiko in ej tudi to gor. Taka pločevinka velikosti pločevinke rdečega fižola recimo, not je kake 400 gramov, se mi zdi, tam nekje. papir na pločevinki je rumeno-rjav, mislim ti dve barvi sta gor, nisem še čisto razvozlala, kaj predstavljata:) V hipermarkteih je pa vedno, razen če ga ravno ne pokupijo... Fajn je, ker se ta količina lepo porabi, pa še konzerva kot konzerva dolgo zdrži... A, sem poiskala, sem bila blizu: 425 g je not:) http://www.mercator.si/trgovina/izdelek.asp Piše sicer res sirova omaka, ampak je notri pravi nacho:) Vsaj tak kot ga poznam od drugod... Probaj 1x, mogoče ti bo pa všeč... Veri

Strelca  

član od: 20.11.2004

sporočila: 114

17. feb 2008 11:25

Mene zanima, če ima kdo recept kako naredit nacho sirovo omako doma??? Strelca

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. feb 2008 11:33

Klea, saj nacho sir je le v obliki omakce, v katero se pomakajo čipsi, to je pač nacho sir. Res pa je, da imaš varianto v kozarcu, ki meni ni dobra (o tej verjetno govoriš) in pa varianto v konzervi od firme Jubilee, ki jo želiš in ki je tudi meni super. Dobi se na policah z eksotiko, ampak ne vedno, enkrat mi je bilo tudi rečeno, da je ne dobavljajo več. Ampak potem sem jo spet videla. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

17. feb 2008 13:12

1 sesekljana čebula, še bolje šalotka 2-3 stroki česna polovico narezane zelene paprike sladka smetana ali mleko zelen poper ali čili sir čader sol olivno olje To so sestavine. Postopek pa šisto običajen, da na olju uveneš čebulo, dodaš strt česen in papriko, malo, pustiš da česen zadiši in dodaš ostale sestavine. Količina smetane ali mleka je odvisne od količine sira. Pokuhaj do željene gostote. lp Vesna

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

17. feb 2008 14:08

No, saj zdaj smo v našem kraju pridobili na založenosti trgovin in ga lahko kupim pri sosedu ali pa Intersparu. Samo cena mi ni tak všeč kot sam proizvod. Bom poskusila raje tvoj recept Reca. Hvala! Klea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti