Pijana nevesta

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

tema odprta - 19. jul 2006 23:44 | ogledi: 9.373 | odgovori: 16

Ali je morda katera/i že delal pijano nevesto v obliki torte? Ati ima namreč jutri rojstni dan, njegova najljubša sladica pa je pijana nevesta. in ker je posebna priložnost, bi mu jo rada naredila v obliki torte. Če kdo ve, se priporočam

lp, tasyka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

19. jul 2006 23:49

vse skupaj bi prišlo preveč tekoče pomoje, jaz bi jo naredila tako da narediš biskvit za torto , ga namočiš malo manj kot da je pijana nevesta daš plast pudinga, spet biskvit ki ga namočiš, plast pudinga še zadjna plast biskvita ki ga zopet namočiš in vse skupaj premažeš z stepeno smetano , če hočeš pa še kaj sadja bi pa pomoje krasno pasale zraven borovnice ali jagode, borovnice lahko uporabiš zmrznjene sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 19. jul 2006 23:50:06

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. jul 2006 7:53

Jaz bi jo naredila v modelu za torte s snemljivim obodom, ko se ohladi daš obod stran pa se ni treba bati, da bo puding tekel okoli. Potem samo še okrasiš pa je. jade

monro  

član od: 14.4.2006

sporočila: 140

20. jul 2006 8:06

Jaz bi malo manj namočila biskvit, puding pa skuhala v malo manj mleka, da bi bil bolj čvrst. Pa veliko uspeha. monro

KatkaD  

član od: 15.8.2003

sporočila: 136

20. jul 2006 8:09

Tudi jaz bi jo delala na način kot ga je opisala jade. Da pa se "zazihraš", morda v puding daj kakšno kapljico mleka manj, da bo ja prišlo dovolj čvrsto. Ravno pred kratkim sem delala v obliki torte zagrebško in ti povem, da rata. Poskušala pa sem in v okrogli in v oglati obliki, oboje je bilo krasno (oglata res po vrhu ni imela testa, saj je šlo bolj za poročno torto, namenjeno obletnici poroke ). Vse se da, če je le volja. Lp. Katka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jul 2006 8:29

Ali pa čajno žličko Gustina v puding, da ne odvzemaš mleka... Da ne bo puding mase na koncu premalo...

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

20. jul 2006 8:44

Če pogledaš recept za torto z višnjami in pudingom (http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6906) je narejena ravno tako kot pijana nevesta. Jaz bi normalno naredila biskvit, ko se ohladi pa ga polij s pudingom (narejenim kot običajno), vendar ne pozabi prej namestiti snemljivega oboda pekača, da ti puding ne teče ven. Torto daj potem v hladilnik in ko se bo puding strdil odstrani obod in premaži s smetano. Ne bi smela imeti nobenih težav. lp alexis

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. jul 2006 13:37

Pijane neveste še nikoli nisem delala drugače kot v obliki torte. Edina stvar ki jo naredim po svoje je vanilijeva krema, ki je taka kot za kremne rezine. Okus pudinga ne maram. Namočim jo pa zelo, zelo in ponudim močno ohlajeno. Z dekoracijo pa se lahko igraš čisto po svoji domišljiji. lp Vesna

tasyka  

član od: 16.4.2005

sporočila: 120

20. jul 2006 17:33

No pa sem jo naredila. Recepta nisem spreminjala, le v puding sem, po nasvetu, dodala gustin. Strdila se je fain, ravnokar sem tortico prelila s čokoaldno glazuro, jutri pa jo bomo načeli. komaj čakam :) hvala za nasvete, Lp, tasyka

kuhnca  

član od: 30.5.2008

sporočila: 1

30. maj 2008 7:51

Pozdravljena! Po dooolgem času sem se spet zmigal in za naše sladkosnede pripravil "pijanko". Med brskanjem po teh straneh sem naletel tudi na tvoje vprašanje. Moj predlog, čeprav z tri letno zamudo :D je: vse naredi kot ponavadi, le biskvit peci v tortnem modelu srednje velikosti. Potem ko imaš "napojenega" z mešanico ruma, mleka in sladkorja, biskvit previdno preloži v večji tortni model (tako da je približno za prst ali več prostora okoli njega). Preloženega prelij s pudingom. Ko se puding shladi, ga postavi še v hladilnik, potem pa previdno odstrani obroč modela. Dobila boš najslajšo torto - znotraj sočen biskvit, zunaj pa "glazura" vanilijevega pudinga. Torte ti ni potrebno čez in čez premazati s smetano, lahko pa jo z njo okrasiš (kot pri klasičnih tortah). Stvar je preverjena in deluje, potrebno je samo nekoliko previdnosti. Veliko užitkov, pa Bog požegnaj! kuhnca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti