Dvostanovanjska hiša-problem

olii  

član od: 11.1.2005

sporočila: 6

20. jul 2006 9:56

Mi na srečo nimamo teh problemov. Če pa bi jih imel bi si sigurno omislil svoje ogrevanje ( še hujše bo ko bodo starejši). Mislim da imaš tri možnosti na izbiro in sicer. 1 Lastno centralna na plin ali kurilno olje (jaz imam centralno na kurilno olje in sicer ecoflam instant super zadeva velikosti kuhinjske omarice ne rabi niti dimnika samo izpuh skozi zid, lahko jo montiraš kar v kopalnici ali v podobnem prostoru) Iz tvojega pisma pa sem razbral, da si boš mogla svojo centralno postaviti skoraj na novo (stroški so skoraj kot za celotno centralno) 2 Marmornati radijatorji na elektriko s tem da imaš lastni števec ali odštevalnega (Zagonski stroški so tu zelo nizki vendar pa je cena elektrike kasneje visoka) 3 Klima ki tudi greje (danes se dobi že zelo kvalitetne in učinkovite zadeve spet na lastni električni števec) Kamin ni prava rešitev ker ti brez drugega ogrevanja ne bo zadosti grel. Jaz ga imam in ti lahko povem da zmanjša stroške kurilnega na polovico, kar pa se tiče požarnevarnosti se lahko vse uredi če se hoče. Preden se odločiš za kako ogrevanje se mogoče pozanimaj in obišči kakšnega energetskega svetovalca v njihovih pisarnah so brezplačni ( http://www.gi-zrmk.si/ensvet.htm ) mogoče majo še kaj bolšega. lp olii

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

20. jul 2006 10:38

Pozdravljena Teka! Si se mi kar zasmilila, ker je pri nas situacija dokaj podobna. Sicer živimo v ločenih hišah, vendar stara mama še vedno pride v kontrolo v hišo svojega sina (torej mojega očeta). Pa pogleda, če so rože zalite, pa če so rolete spuščene oz. dvignjene, pa si enkrat pride sposodit margarino, drugič marmelado (nazaj seveda ne prideta) in tako naprej. Moja mami se pa zelo sekira in živcira, tako da je posledično postala zelo bolna na živcih. Te čisto razumem in sočustvujem s tabo. No, kar se tiče kurjave, imamo pa pri nas olje. Poleg tega pa imamo tudi kamin, ki nam greje glavne prostore jeseni in spomladi. Imamo pa na kamin ogrevana tudi 2 radiatorja. Mogoče bi ta varianta prišla v poštev tudi pri vama. Povezava kamina in radiatorjev se pri nas zelo obnese. To je moj predlog oz. ideja, če se pa še česa spomnim, pa javim. Uspešno rešitev problema in mir v hiši vam želim! tamara

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

20. jul 2006 11:24

Zdravo Teka! Saj ti ne bom nič novega povedala. Samo toliko, da boš vedela, da nas je veliko v podobni situaciji. vendar sem sedaj jaz že v fazi, ko se mi po 24. letih (jutri bo dan D) kratko malo j....Tašče ne bom mogla spremenit in edino kar je, se umaknem. Ona plača le naročnino na časopis in grob. Vse ostalo je naše - olje, priprava drv (v njeni hosti, česar ne pozabi povdarit), elektrika..Tudi našim otrokom ne da nič, subvencije za kmetijstvo ne vidimo, čeprav delamo mi.. Kosilo pa ji kuham jaz. Včasih se razkurim, ker je najin edino vrt, saj nam noče prepisati niti nadstropja. Pa kaj. Upam le, da sama ne bom taka. Sem že sedaj sinova opozorila, naj mi kar povesta, ko bom v tej fazi - pomagalo tako ne bo nič - he,he Ma sem čisto "zglajzala" s teme. Glede kurjave - mi imamo dve peči za centralno - na olje in drva ter še krušno peč. Če imaš priklop za dimnik je dobra varianta tudi štedilnik na drva, ki je osnova za etažno centralno. Mirne živce in možgane na off (Upam, da vsaj mož trdi s teboj) Tina

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

20. jul 2006 11:59

Hoj, sama sicer nimam teh problemov, ker sem jih rešila, še preden so se začeli: kupila sem si stanovanje. Vedela sem, da bi pod isto streho znali biti problemi in jaz gledam na to malo drugače: če te nekdo sprejme pod svojo streho in ti zato prihrani ogromno stroškov si potem pri NJEMU in ne pri sebi in težko uveljavljaš neke "pravice" ki jih pravzaprav nimaš, saj domovanje ni tvoje. Zdaj, ko sem na svojem, vidim kako težko je kaj spraviti skupaj in to malo bolj cenim in razumem "tastare". "Tamlade" pa tudi in zato sem se potrudila, da sem sam svoj gospodar . Moje mnenje je, da si mora biti vsak odrasel (če seveda ni bolan) sposoben sam ustvariti osnove za preživetje z nastanitvijo vred. Pa sem ne štejem nobenih pomoči "domačega gnezda". Kar se gretja tiče pa vem za pozimi lepo ogreto stanovanje z radiatorji na elektriko - položnica za elektriko sploh ne znese zelo veliko. Morda, če plin res ne pride v poštev, bi bilo dobro to možnost preveriti prav za vaše stanovanje? Veliko sreče! lunacka

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

20. jul 2006 14:26

Lunacka Naj vam povem - z možem nisva dobila pomoči od nikoder (še ducat jajc ne), kvečjem sva midva pomagala. Nama ni otrok nihče čuval niti 5 minut (razen vrtca). Sam svoj gospodar... in sedaj, da mi nekdo kali moj mir, moje navade, moje mišljenje, moja pravila... Skratka, ne želim se prilagajat, še manj pa želim, da se kdo meni prilagaja. Na tak način se bomo imeli neizmerno radi. Pozdravček!

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

20. jul 2006 14:53

PozdravljenI. Ja , falila sva že na samem začetku, ker si nisva ustvarila na svoje. Dragička in lunačka, najbolje je tako in nikoli ti ne mora nihče nič očitat. Naj pa povem da sva se z možem sinoči usedla k pogovoru in se odločila, da zaenkrat kupiva električne radiatorje in montirava bojler. Ob prvi priložnosti pa kupiva stanovanje in res ob PRVI PRILOŽNOSTI! Dovolj nama je, da nikoli ne narediva nič prav in se do naju obnašajo kot bi še bila otroka. Dokaj mlada sva še (30 in 34),še imava čas da se osamosvojiva in zaživiva v miru kot družina.In tudi najina otroka bosta bolj v miru živela, ker sedaj ne smeta ne tega ne onega. LP Teka

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

20. jul 2006 15:00

Kako lepo je slišati, da bo zgodba imela srečen konec, pa čeprav ne jutri- enkrat pa le! Čestitam k pogumu in energiji, ter vse dobro, dokler se ne izselite!! tamara

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. jul 2006 15:01

Vse bo še dobro, ker ti, kot v mojem primeru, mož stoji ob strani. Glavo pokonci in zmagi naproti. lp Dolores

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

20. jul 2006 15:04

O, super, Teka! Kar pogumno. Na začetku je vedno težko (največ strahov je itak v glavi) potem pa skočiš in plavaš ... čedalje bolje in kmalu ni več pomembno kako je bilo na začetku. Mlada sta pa res in še kar nekaj časa bosta . Pa dobro zrihtajta radiatorčke ali pa če naročita tole vreme še za naslednjih 12 mesecev pa bomo vsi rabili nekaj, da nas zmrazi Lep pozdrav lunacka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jul 2006 15:10

Tudi jaz držim pesti. Vse bo v redu, ko bosta na svojem, bo pa sploh... Take stvari je težko dojet, prežvečit, in dat pod streho. In to so veliki koraki v življenju. Vedno je malce straha, vedno tvegaš. Ampak na koncu se splača. Pogumno...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti