Neuspel kruh v podolgovatem modelu

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

tema odprta - 18. jul 2006 7:48 | ogledi: 1.555 | odgovori: 3

Kdo bi vedel, zakaj ima moj kruh pečen v podolgovatem modelu obloženim s peki papirjem, obliko ribe Torej zgoraj je za videti OK, proti dnu ga pa nekaj stisne na dober cm, čisto spodaj pa je spet širine spodnje stranice modela....kot torej.

Zdaj se mi je to zgodilo že drugič in res ne vem, kje je štos.

Pečem sicer iz brezglutenske moke, ki se praktično z žlico prenese v model (ne naredim tako gosto kot z običajno moko), lepo vzhaja, ampak rezultat pa ni ravno...

Natassa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jul 2006 9:38

Probaj ne dat pekija, mogoče se testo ne more oprijet nanj, ko vzhaja, pa zato na sredi skup pade... ali pa malo manj vzhajaj ali pa naredi bolj trdno testo... Veri

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

19. jul 2006 11:46

Veri, naslednjič bom res poskusila brez pekija. Sicer pa delam po navodilih z vrečke... Hvala. Natassa

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

19. jul 2006 12:38

nikoli še nisem pekla z brezglutensko moko, tako da se bom morda zmotila. Ampak - kruh iz normalne moke bi bil tak če bi bil preveč vzhajan, če bi bilo testo pretežko in če bi bila ob tem začetna temperatura zelo visoka. Peki pa po moje ni kriv. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti