Murter

krizanka22  

član od: 1.10.2005

sporočila: 86

tema odprta - 17. jul 2006 23:05 | ogledi: 4.773 | odgovori: 9

Zanimajo me vaše izkušnje, če ste bili kdaj na Murterju. Ali je kaj nočne zabave in kako je poskrbljeno za otroško zabavo?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2006 10:11

Na Murterju so glavne fešte v avgustu in sicer takrat, ko so cerkveni prazniki - ena procesija na 5. avgust - potem je enkrat okrog 12. avgusta neka ljudska fešta v Betini (mislim, da se reče Betinska noć) - in potem je velefešta na Velu Gospu (Marijno vnebovzetje). Pod fešto se razume to, da se zberejo vsi krajani, potem nekaj zapoje lokalna klapa in potem še kakšen dalmošlagerist tipa Jole ali pa Dražen Zečić (s tem, da so zadnjemu v zadnjem letu v hrvaških medijih našli nezakonskega otroka in tip ga ni hotel priznati, potem ga pa je...in takšno obnašanje pri organizatorjih, ki so bolj desničarsko usmerjeni plus zlatni lančić oko vrata plus pol kile težek križ plus še kakšna svetinjica na obesku....ni najbolj sedlo, tako da Zečić letos verjetno ne bo prepeval...) Potem je na Murterju tudi nekaj hotelov in tam imajo terase in na terasah zvečer bendi zabavajo občinstvo. Letovati na Murterju se izzide ob izpolnitvi enega od naslednjih pogojev: - če je turist bolj nezahteven - če ima turist čoln in se z njim vozi na Kornate Ups, da ne bom pozabila, je nekaj dobrih konob v Murterju in Jezerima Zabava za otroke: nisem opazila, tudi nisem pretirano iskala. Namreč, hoteli in organizirana zabava za turiste...to ravno ni moj cup of tea. Murter je v bistvu izhodišče za robinzonske počitnice na Kornatih in na Murter se gre v bistvu zato, da se pride na Kornate. Če hočeš pa žurati na vse možne načine, se pelji v Vodice (20 km stran) Vendelina jr.

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

18. jul 2006 14:56

Mi smo bili večkrat na Murterju, v avtokampu Lovišče ( na začetku otoka desno). Mislim, da je Murter precej miren otok (vsaj po mojih izkušnjah), s tem mislim to, da se je dalo v kampu fajn in dolgo spati. Imeli so animacijo za otroke, za odrasle je nisem opazila in tudi ne iskala. V samem mestu Murter je zelo živahno, srečaš veliko Slovencev... Meni je Murter zelo všeč zaradi lepega morja, plaž in miru. Je pa precej poln. Ne vem, kakšen tip človeka si in kaj iščeš, upam da sem ti kaj pomagala, da se boš lažje odločila. Mislim pa, da mora biti avgusta tam prava "štala", ko navalijo še Italijani... jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. jul 2006 10:33

Vendelian jr., če bo kje okoli Kornatov, Telaščice, pa med Pašmanom in Ugljanom taval nek čolniček z dvema personama (ena ima črno ali rdečo ruto okoli glave, da mu betice ne zažge, in ta tudi vozi čoln, druga persona pa sedi nekje zadaj in uživa), je to morti Mamamia s svojo močnejšo (in boljšo, jasno...) polovico...morda na poti proti jugu...Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. jul 2006 10:53

Mamamia, če bo ta čolniček do 5. avgusta slučajno zataval k Dugemu otoku, vaju v Luki počakam z mrzlim kozorogom (če bo na dveh nogah, je moj koruznik, če bo tekoče, je pa oni iz Laškega :)) ) Ognjič

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jul 2006 11:35

Mamamia, to je pa skoraj opis kot da bi bili Pirati s Karibov (podnevi, jasno)....). BTW, a si snela link od zdravnika? Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. jul 2006 11:59

Vendelina jr,mož je res podoben piratu, sploh s tisto črno ruto na glavi...pa tudi glede načina počitnikovanja bi lahko bili tam nekje....gremo tja, kamor nas pot zanese, spimo, kjer se pač ustavimo, skratka kakor nanese...Pa pokličemo koga, ki je tam nekje na dopustu, pa gremo na obisk... Ja, hvala, link sem snela, nekaj že gledala. Ker se mi bliža dopust, bom jeseni stopila v stik, da vidim, kaj in kako. Hvala ti! Ognjič, če ne bo kakšnih nepredvidenih dogodkov, in če bo vreme služilo, bomo prve dni avgusta res pluli tam naokoli. Mi boš na zasebno pošto poslala mobitel? Če bomo tam naokoli, pokličem, ti pa čakaj z zlatorogom - za mojega s tistim tekočim, zame pa z onim drugim, pa bomo vsi imelai kaj od tega... Mamamia mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

19. jul 2006 12:05

zmenjeno, morda vaju pričaka kar 2/3 KK članov KUL SLO. Ognjič

marille  

član od: 3.10.2005

sporočila: 12

23. jul 2006 20:57

Oi! Jst sm lih dobr prišla iz Murterja (2 dni nazaj). Lahka ti povem, da za zabavo ni nic poskrbljeno. Vse kar je zvecer v mestu so stanti, sladoled, krofi in pena. Kar pa se tiče cen pijače pa imajo tako navite... Fasiranega mesa (polpetov, čevapčičev in podobno) v mesnici ne kupujte, ker se na olju zmanjašajo za več kot polovico. Morje pa je res lepo... Ce bo kdo hodil se kopat v Slanico ne plačujte parkirnine!! Ker je ni treba samo mal naprej se peljes pa je... marille

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

24. jul 2006 10:26

Murter je idealnem za odpravo na izlet za Kornate. Deset let nazaj smo se iz Vodic vozili na plažo Slanica na Murterju. Lahko rečem, da je takrat bilo zelo lepo in brez prevelike gneče ter ostalih dogajanj na plaži in okrog nje (samo en kafič in dve restavraciji). Sedaj je plaža Slanica 100% izkoriščena za razno razne zanimacije za otroke in ta stare. Mislim, da je Murter in kampi na njem za dopust v miru in dober spanec ter pravi odklop od dogajanj v mestu iz katerega prideš. Cene so nabite, domačini pa kot pred 30-leti. Radi bi "šolde" in nič drugega. Za dogajanja je slabo poskrbljeno razen domačih fešt pred kakšnim državnim ali cerkvenim praznikom. Pozdrav, Zvončica! Zvončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti