Nadzemna koleraba

zelvica  

član od: 2.12.2005

sporočila: 60

tema odprta - 16. jul 2006 10:31 | ogledi: 7.458 | odgovori: 2

Ali jo za zamrzovanje blanširam ali ne? Lani sem je nekaj blanširala nekaj pa zamrznila kar surove. Razlike v okusu ni bilo, ne vem pa, kako je z ohranjanjem vitaminov.

Hvala za nasvete!

zelvica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jul 2006 10:33

Jaz vedno surovo narežem na obliki,ki jo bom rabila, najpogostejše so kockice, in nato surovo shranim v zamrzovalnik. Tako delam že dosti let in mislim, da tako ostanejo še največ vitamini noter, ker se ne obdeluje dvakrat toplotno. Kyara

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

17. jul 2006 22:28

Razlike v okusu skoraj ni, je pa manj gumijasta, če jo prej blaširaš. Tako kot korenje. Ma ja, če imam čas, jo blaširam. Drugače pa jo zrežem na kockice ali pa rezine, če jo nameravam ocvreti. Zanima me, če ste letos videle kje seme za kolerabo sorte Goliat. Na našem koncu je bila samo dunajska bela in modra. Goliat pa zelo dolgo ne oleseni in ni tako občutljiv na vreme, naredi pa res velike gomolje. LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti