Kvas v biskvitnem testu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

tema odprta - 15. jul 2006 22:53 | ogledi: 4.201 | odgovori: 14

Človek se res uči, dokler je živ. V eni knjigi sem naletela na recept za biskvitno testo, med sestavinami pa je tudi - suh kvas. Cela vrečka na 170 g moke. Sem mislila, da je pomota, pa sem to videla pri več receptih za biskvitno testo. Sem naredila, bom poročala o izidu.

Me pa zanima, ali imate mojstrice peke tudi kakšne izkušnje z dodajanjem kvasa (poleg jedilnega škroba) sestavinam za biskvitno testo?

Priznam, meni je bil opisan recept precejšnje presenečenje. Kaj pa vam? Mamamia

mamamia

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

16. jul 2006 0:42

Prvič slišim za tak recept! Me pa res zanima kaj nastane iz tega?! ivonja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 1:11

Jaz sem to že dostikrat videla in tudi delala - nič posebnega, mogoče se malo bolj dvigne... Suhi kvas dela takoj, tako da ni treba nekaga dolgega vzhajanja. Veri

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. jul 2006 7:05

Tudi jaz imam eno tako knjigo. Preiskusila sem in bila je katastrofa. Potem sem ugotovila, da je izgleda vsa knjiga narobe prevedena in je namesto pecilni prašek napisano suhi kvas. jade

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. jul 2006 7:09

Pomoje ima jade še najbolj prav- nepravilno šrevajanje je velikokrat prisotno. Čeprav pa sem začela dvomiti, ko sem prebrala Verin post. Nemogoče je očitno vendarla mogoče Lep dan in veliko se smejte

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. jul 2006 7:18

Ampak v tej knjigi so vsi recepti napisani s kvasom. Od tort, biskvitov, piškotov, rolad, vse. Jaz sem pekla eno pecivo, bilo je res dobesedno ogabno. Naj bi bilo biskvitno testo tisti kvas pa je vse skupaj naredil zelooooo zanič. Zdaj lepo dam povsod pecilni pa je super. jade

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

16. jul 2006 10:37

Knjigo sem prelistala in ugotovila da omenja več vrst kvasa (mislim da celo 3 ali 4), mogoče se pri njih dobi drugačne vrste kvas - bolj podoben pecilnemu. Mogoče! Recepti zgledajo super! LP gordana

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

16. jul 2006 10:38

mamamia, ti kar sprobaj in nam poročaj. Je pa to presno testo z dodatkom kvasa? Čudno, nisem še slišala. Kyara

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

16. jul 2006 13:19

Lievito di birra = naš navaden kvas v kocki oz. eventuelno instant kvas v prahu Lievito, oz lievito in polvere = pecilni prašek. Ta knjiga je preveč dobesedno prevedena iz italijanščine... Kjer vam pri biskvitih, piškotih ipd. piše kvas v prahu oz vrečka kvasa, je to pecilni prašek. Kjer piše pivski kvas, je to kvas. Pri lešnikovi torti sem zasledila tudi, da potrebujemo glukozo. Te glukoze pri nas nisem dobila. Sem iskala povsod, celo v lekarni, pa sem dobila le glukozni sladkor.. Glukozo se dobi v Italiji, v specializiranih trgovinah, v vazici (mislim da je 200g) in izgleda kot kaka želatina. Se pa uporablja tudi pri pripravi fondanta (fondente). Janja Mihalj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 13:26

Bi se strinjala z jade in jasno, da je verjetno narobe prevedeno, če je povsod tako napisano. Ta knjiga je bila ena redkih o sladicah, ki me pa res ni potegnila... (pa to se res redko zgodi:)... očitno intuicija, hehe Sama se te zadeve videla parkrat, kjer je bil v isti knjigi omenjen večinoma samo kvas (knjigce o kruhkih, pač:) in potem še kak kruh s sodo (recimo irish soda bread) in kak s kombinacijo. In obratno, v parih receptih sem videla, da v dokaj tekoče testo dajo tudi kvas, ravno zadnjič sem delala ene mafine na tak način. Res ni bilo nič posebnega... nobenega čudnega okusa, dvignilo se je lepo, to je pa tudi vse. Ni se mi zdelo, da bi imel kvas kako poglavitno vlogo... So tudi "ala biskviti" samo s kvasom, čeprav jaz potem temu rečem pač bolj tekoče kvašeno testo, tudi če ne dam posebej vzhajat. Saj tudi kruhov ne dam vedno vzhajat, včasih jih lepo butnem v pečico, pa kar sproti vzhaja. jah, če smo lačni, se pač mudi, a ne?;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti