Otroško varčevanje

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

tema odprta - 14. jul 2006 19:18 | ogledi: 3.088 | odgovori: 19

Pozdravljeni!

Pred kratkim smo prekinili varčevanje za otroka na banki, ker ni dobil skoraj nobenih obresti več. Sedaj pa smo v dilemi, kakšno varčevanje naj mu odpremo. Položili bi mu ves prihranjen denar in do njegovega 20-ega leta odprli varčevanje. To pa je še dobrih 17 let. Razmišljamo o fond polici, pa me zanima kakšne oblike varčevanja imate odprte za otroke.

Pa lep pozdrav!

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. jul 2006 19:26

Po moje bi bilo pametno, če bi se odpravil do kakšnega finančnega svetovalca. Glede na to, da nameravaš varčevati zelo dolgoročno, bi bilo gotovo pametno izbrati vzajemni sklad in tudi fond polica ni slaba izbira. Se pa moraš zavedati, da je to "paketna" ponudba, ki ti že v osnovi zožuje izbiro (točno določeno zavarovanje, točno določeni vzajemni skladi). Vendar - če nimaš ustreznih znanj ali časa, da bi se ukvarjal s tem - pojdi na razgovor, vprašaj čimveč, razmisli - in laže se boš odločil. Lisa

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

14. jul 2006 21:09

Moja sestra je bančnica, pa po službi tudi zavarovalniška posrednica, tako, da ti lahko razloži vse o raznih variantah varčevanja. Na ZS ti bom poslala njeno telefonsko številko in njen e-mail, pa ji lahko pišeš ali pa jo pokličeš ter vprašaš vse, kar te zanima. LP Nena

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

14. jul 2006 23:10

po moje je najboljša izbira za tako naložbo mešani sklad, nisem pa strokovnjak za finance Drejček

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

15. jul 2006 21:59

Če se odločiš za sklade, je bolje, da je denar naložen na tvoje ime. So menda velike komplikacije, če hočeš dvigniti denar, pa otrok še ni polnoleten. Nikoli pa ne veš, če ne bo "zaškripalo" prej... LP, Stanka

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

25. jul 2006 19:53

Ko sem rodila, sem takoj naslednji mesec za hčerko odprla devizno knjigo kamor ji mesečno nakazujem določeno vsoto denarja.Tako,da ko bo stara 18 let me ne bo bolela glava, kaj ji kupit za roj.dan.Pa še obrestna mera je zadovoljiva. Lp balu balu

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. jul 2006 20:13

balu, pa si pogledala kakšna je? V 18 letih razlika v donosu prinese rezultate, ki so za vriskat, ali pa za zjokat. Ne bi bilo slabo, če bi se napotila h kakšnemu svetovalcu, ali pa poglej malo na internet, na stran vzajemci.com. Morda se boš premislila. Lisa

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 21:06

Tudi mi smo pred 17 leti odprli sinu en devizni račun in na njem je že kar nekaj denarja, pa se bo še nabiral, da ga dobi, ko bo na svojem. Mislim, da denar vedno prav pride, tem skladom pa nič več ne zaupam, sem že enkrat nasankala in več ne nameravam. Kyara

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

25. jul 2006 21:14

Lisa sklenjeno imam preko Sparkasse v tujini in tako vsak mesec nakazujem.Imela pa je kolegica denar v enem skladu in je vse izgubila,tako ,da se mi zdi ta pogodba z banko še najboljša pa še vsak čas lahko varščevanje prekinem in če ga v 18 letih ne,potem dobiš še dodatne obresti.Pri prekinitvi pa tudi ne izgubiš nič ampak dobiš ven kolko si vložil plus obresti. Imaš pa tudi možnost življenskega zavarovanja in to že za dobo 12 let in ne 30 ali 35 kot delajo nekatere zavarovalnice. Lp balu balu

sissi  

član od: 30.7.2004

sporočila: 184

26. jul 2006 8:28

Na med.over.net je moderiran forum "financiranje" in tam lahko postaviš vprašanje strokovnjaku. Pa ko se boš odločila, bi bilo fino, da sporočiš. Se bodo druge lažje odločale (jaz nimam otrok). sissi

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jul 2006 9:48

sama nisem svetovalka, oz. se ne ukvarjam s tem - da ne bi kdo mislil, da delam kakšno reklamo. Sem pa iz gole radovednosti prebrala nekaj knjig s področja financiranja, tudi zelo strokovnih (sicer sem od pravega "foha"). Ko te stvari naštudiraš, ugotoviš, da pri dolgoročnih varčevanjih pravzaprav denar "delajo" obresti. Če banka da 4%, ob tem pa vemo, da bo vsa leta nekaj odvzela še inflacija, potem ti je jasno od kod bankam ves marmor. Pa še davek na obresti upoštevajmo zraven - in bomo veseli, če bomo dobili nazaj tisto kar smo vložili. Tisti skladi izpred 20 let so lahko propadli, ker so bili bolj "denarne igre". Medtem se je spremenila zakonodaja in oblike skladov, tako da to ni več mogoče - vsaj ne tako kot takrat. S pametnim vlaganjem so nekateri zadnjih 10 let svoj denar pošteno oplemenitili. Na boljšem kot pri bankah so celo tisti, ki so vlagali v najbolj varne, obvezniške sklade. Posebno ko varčujemo za otroke, na 10, ali celo 18 let, se je pametno posvetovati kako in kaj. Razlika med varčevanji je lahko tudi šokantno velika. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti