Vložene kisle bučke

neznan uporabnik

tema odprta - 13. jul 2006 18:30 | ogledi: 6.659 | odgovori: 5

zoja1

neznan uporabnik

13. jul 2006 18:35

Dopolnjujem - prosim za recept za vlganje bučk v kisu, menda so zelo dobre in malo spominjajo na gobe. Hvala zoja1

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. jul 2006 20:06

Jaz jih isto vlagam kot kumarice:3 dcl kisa za vlaganje,7 dcl vode žlička soli in žlička sladkorja. Oprane in osušene zložim v kozarce ter zalijem z mešanico vode,kisa,soli in sladkorja. Zaprem z pokrovčki in zložim v lonec ,zalijem z vodo(do polovice kozarca ) kuham da spremenijo barvo,ugasnem in pustim ohladiti. / kakšne bučke pa pravzaprav nameravaš vlagati?/ LP val

neznan uporabnik

13. jul 2006 22:36

Najprej hvala za nasvet - vlagati pa nameravam te dolge, zelene buče. Ali so za vlaganje potrebne kakšne posebne buče? Če, prosim, če mi poveš katere. Lp Zoja zoja1

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

13. jul 2006 23:36

Pred leti sem vlagala,tiste male zvezdaste ,moram reči da so bile krasne ,pa še oblika je bla nekaj posebnega.Za te cukine pa nevem kok se obnesejo vloženi,jaz bi za probo napolnila samo en kozarec pa,pa bi jih čez kakšen dan poskusila ,potem pa bi se odločila za nadaljno vlaganje! Upam da ti bodo ratale super!! čao! val

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

14. jul 2006 8:59

Na hitro: Bučke zrežem na kocke in jih stresem v posodo, v kateri sem pripravil razredčen kis za vlaganje in nekaj žlic olja z začimbami. Zavrem in vroče zlijem v pogrete kozarce. Zaprem in ohladim. In to je to, za naš okus zelo dobro. Lep dan! Boris booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti