Napravica za penjenje mleka

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

13. jul 2006 23:42

jaz mam mini kavomat iz nekermana in tud dela peno, samo za mrzu kapočino dam verndo mleko v šejker ga premešam skupaj z sladkorjem kocko leda in žličko instant kave , pride pa krasna pena sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 13. jul 2006 23:42:51

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. jul 2006 0:14

No, Veri, kje si zdaj nakupila vse te mašince? Ravioli, pa špageti, pa sladoled, pa za penjenje... Ej, ni mi jasno, tako mlada, pa tako obvlada... In poleg tega še suha... jasna

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. jul 2006 8:33

dragička je napisal/a:
Naj še jaz pristavim moj lonček... Že dolgo imam lonček za peno... Mleko nalijem malo manj kot polovico, dam na peč, segrejem toliko, da ko poskušam s prstom, me malo zapeče, potem dam pokrovček - z levo roko držim pokrovčem z desno pa stepam. Mučkam približno 10 x, pustim minutko, da odstoji, da se pena zgosti in potem vlijem na kavico. Iz hladnega mleka ne delam, ker nihče ne mara. Kupila sem tudi ta stepalnik na baterije... Ja, naj povem, da sem ga uporabljala nekaj mesecev, sedaj sem se spet vrnila na lonček za peno, ker mi se le zdi, da je bolj gosta in kompaktna pena v lončku. Pozdravček!
Dragička, mrzlo peno uporabljam, če ostanem brez smetane. Moji otroci mi ne jedo sadja, če ni smetane. Ugotovili smo, da je mrzla pena dobro nadomestilo. lp

kano  

član od: 28.5.2002

sporočila: 55

14. jul 2006 9:07

Najboljšo peno dela posodica, ki se nabavi v Ikei za cca 10 eurov. Mleko zagreješ, speniš, pustiš par minut in s to peno okrasiš kavo. potem malo potreseš s kakavom v prahu, pa ponovno žlica pene, da se naredi lep venček in to je to. Podobne sem videla tudi v naših trgovinah, vendar so mislim da, dražje. lp

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. jul 2006 9:20

Jaz imam pa penilnik mleka od tupperware-ja, ki ga očitno ne znam uporabljati, saj so mi druge dejale, da se odlično obnese. Jaz sem poskusilia z vsemi možnimi variantami: hladno mleko, vroče mleko, mleko z nizko vsebnostjo maščobe, polnomastno mleko,... pa mi ni uspelo, sicer se je malce spenilo, vendar pena ni obstala in se je kar stopila. Mi zna kdo pomagati? Lp katjushka

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

14. jul 2006 17:51

Mogoče pa je že slab baterijski vložek? riba-ribica

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

14. jul 2006 21:17

tudi jaz ima tupperware magic milk, kot se mu reče. Delam iz domačega vročega mleka (mleko zavrem) pa sem zelo zadovoljna. Prej sem imela inox lonček (kupila v merkurju za 8 tisočakov), ki mi je pošprical zraven še cel kvadraten meter pulta, edino kar je prednost tega lončka je, da lahko mleko zavreš že v njem. S hladnim mlekom še nisem ekspirimentirala, ker imam rada vročo kavo, pa bi se potem prehitro shladila. Sem pa poiskusila tudi s trajnim mlekom in efekt je bil enak kot z domačim mlekom. Na peno potem s sladkim grehom narišem kakšno rožico ali pa na šablono posujem kakava, pena ostane čvrsta. Tupperware magic milk je bila zame vsekakor dobra naložba (5500 sit). cbelca

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. jul 2006 8:44

Cbelca...torej polnomastno, skoraj vrelo mleko...bom poskusila in sporočim rezultat. Lp katjushka

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

15. jul 2006 16:02

no, držim pesti, potem pa pridem na kavo z mlekom :) seveda spenjenim! lp cbelca

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

16. jul 2006 0:40

Najprej sem imela lonček, steklen, tako da sem mleko lahko pogrela v mikrovalovki, nato sem penila mleko na avtomatu za kavo, sedaj pa že tri ali štiri leta uporabljam samo metlico, ker se mi zdi najbolj enostavno. Dela super, naredi kompaktno peno.samo baterije menjam, ko se spraznijo. Uporabljam pa samo mlleko z manj maščobe (1,3 ali 1,6). Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti