Napravica za penjenje mleka

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 13. jul 2006 14:22 | ogledi: 14.952 | odgovori: 54

Živjo

Že dlje časa razmišljam o nakupu naprave za penjenje mleka.

Cene le tega se gibljejo od cca. 1.000 - 4.000 sit.

http://www.bof.si/sl/product.cp2?guid=58C389D4-

Zanimajo me vaše izkušnje z njim?

Trenutno imam lonček za penjenje, kjer sicer nastane dobra pena, vendar me boli roka, ker je treba tako dolgo miksati.

Pozdravček

Janina

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

13. jul 2006 14:34

Zdravo. Še preden sem prebrala vprašanje do konca, sem želela priporočati lonček, v katerem mleko segreješ in ga z "nekaj udarci s pokrovom" (nekako tako) fino speniš. Imam namreč oboje, tudi tole metlico, pa moram reči, da ne bi lončka zamenjala za nič na svetu. Obožujem belo kavo, kapučino in kakav, brez fino spenjenega mleka pa to ni to. Da boli roka? Mene ni še nikoli pa ga imam že nekaj let. Omenjeno metlico sem podarila tudi nekaj prijateljicam in ni nobena preveč zadovoljna, tako da sama nakupa te ne priporočam. Morda pa ima kdo drugačne izkušnje?! En lep deževen pozdravček, Živa

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

13. jul 2006 14:51

Sama pa sem s temi metlicami zelo zadovoljna. Tako zelo, da sem jih že tudi podarjala drugim ljubiteljem kave. Sem edina pri hiši, ki pije kavo, tako da je bolj uporabna kot lonček - manj pacanja in mazanja. Tudi za kakav s penco je fajn. Lp, tjas

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

13. jul 2006 15:42

Sem imela dve taki metlici, pa z nobeno ni bilo kaj prida efekta. Najbrž odvisno od kvalitete - mogoče so med seboj različne?! Se je pa pisker s pokrovko-"tlačilko" fino obnesel. LP ivonja

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

13. jul 2006 16:24

ce se mleko fino pretrese se tudi speni

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

13. jul 2006 16:50

Jaz sem metlico zabrisala v smeti, ker ni naredila čisto nič pene. Mogoče zato, ker je bila reklamna in najbrž zelo poceni različica?! Nekje se mi valja tudi zaprašen lonček za penjenje mleka. Povejte mi, je pomembno, ali je mleko toplo, vroče ali hladno? jasna

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

13. jul 2006 16:54

Hmm, mene pa je lonček čisto razočaral! Kupila sem ga že pred par leti - pa ne tistega "ta poceni. Očitno ima napako, ker pri pokrovčku mleko uhaja ven (kot, da ne bi tesnil), pena pa v lončku sploh ne nastane?! Potem pa mi je teta podarila penilec, ki je ! Janina, definitivno ti priporočam tega na sliki. Naložba se definitivno obrestuje. Pa še par nasvetov glede penjenja: - mleko naliješ največ do tretjine lončka - ga segreješ, da je vroče (ne vrelo!) - najboljšo peno, da trajno mleko (domače kravje mleko je nula za peno - preverjeno!) Klea

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

13. jul 2006 17:47

Verjetno je odvisno tudi od tega, kakšno peno si želiš. V lončku segrejem mleko, ga po potrebi nekaj odlijem (če si delam belo kavo ali kakav) in če je prevroče (po občutku), malo počakam, nato pa nekajkrat fino potolčem, pustim kakšno minutko in nastane kompatna, gosta pena, ki si jo naložim z žlico na kavico. Uporabljam polnomastno mleko, ker je polnejšega okusa (včasih tudi trajno). Pozdravček

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jul 2006 18:24

Da nastane pena kompaktna, mora biti mleko vroče ali pa zelo hladno. Mleko nalijem do tretijne posode, nato stepam morda 5 krat, pa je pena gotova. Zelo hvaležna posoda, jo imam kar nekaj let, in je še kot nova. lp

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jul 2006 20:22

Jaz mam električno metlico za 890 sit in dela ko bog:) Lonček sem enkrat sprobala pri prijateljici, naredi peno, se pa tudi ti speniš pri tem:) (se kar namatraš:)... Meni tale metlica naredi peno iz hladnega ali toplega mleka vseh maščobnih stopenj (posneto, polposneto ali polnomastno)... Sicer obstaja še ena varianta, ki jo uporabljajo v barih, kjer mleko spenijo z vročo paro (nastavek zanjo je na kavnih avtomatih. Ta pena se meni zdi najbolj obstojna, tudi če čeznjo potreseš kakav, recimo... Pred novim letom sem v Lj. videla tudi tak strojček, ki sam peni, pa ni bil del kavnega avtomata (ker tega ne rabiva, ker ne pijeva kave, oz. zelo zelo redko). Nisem ga takoj kupila in mi je bilo seveda žal, ker so ga potem prodali in ga ni bilo več kje dobit. Zdaj sem ga dobila v Italiji - ne gre se mi za penjenje mleka ampak predvsem zato, da lahko narediš gosto vročo čokolado direkt v skodelici in ti ni treba cele posode mazat za eno ali dve čokoladi:) No, zdaj jo mam in dela:) Veri

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

13. jul 2006 23:06

Naj še jaz pristavim moj lonček... Že dolgo imam lonček za peno... Mleko nalijem malo manj kot polovico, dam na peč, segrejem toliko, da ko poskušam s prstom, me malo zapeče, potem dam pokrovček - z levo roko držim pokrovčem z desno pa stepam. Mučkam približno 10 x, pustim minutko, da odstoji, da se pena zgosti in potem vlijem na kavico. Iz hladnega mleka ne delam, ker nihče ne mara. Kupila sem tudi ta stepalnik na baterije... Ja, naj povem, da sem ga uporabljala nekaj mesecev, sedaj sem se spet vrnila na lonček za peno, ker mi se le zdi, da je bolj gosta in kompaktna pena v lončku. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti