Nizek pritisk

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

13. jul 2006 14:03

Kar se kave in pritiska tiče, je pa takole! Pritisk najprej naraste, nato pa drastično pade, kar zadevo samo še poslabša. Se pa povsem strinjam z Vandelino jr. Spremeniti je potrebno predvsem način življena in mišljenja. Od kar sem pred enajstimi leti prešla pretežno na presno ali pa vsaj pravilno kombinirano prehrano (včasih se pregrešim tudi s kavico ali sladoledom - ni pa to pravilo) ter redno vadbo tibetanskih vaj( vse ponovitve nam vzamejo cca 15 min časa) nimam nobenih problemov s pritiskom, kostno maso, mišično maso, maščo v krvi.......Res, da tudi prej, razen z niskim pritiskom nisem imela težav a zato tudi ves čas skrbim. Od zelišč uravnava krvni pritisk bela omela in rožmarin, slednji tudi kot nožna kopel saj poskrbi za cerkulacijo krvi. Je pa smiselno piti inverjev čaj z malo limone in medu. Ima zelo veliko pozitivnih učinkov: skrbi za prekrvavitev, pomaga pri revmatičnih obolenjih, proti slabosti, prehladih in je ohlajen čudovit napitek v teh vročih dneh. Ingver v prahu namočen v sezamovo ali olivno olje uporabimo za masažo; dobro spanje in tople noge so slej ko prej neizbežne. Če hočemo, da nam vse te stvari pomagajo morajo postati del naše življenja in ne trenutnega navdiha. Tu ni garancije, da se pozdravimo, a če nam vsaj malo olajša tergobe vsakdanja tudi nekaj velja V avtu naj nikoli ne manjkajo žvečilke ali pepermint bonboni - najhitrejša prva pomoč( ! )predno pričnemo kinkati. Naredite si prijeten dan! kobra 1

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

13. jul 2006 14:12

Kako pa narediš ingverjev čaj? Se ga da kupiti? Lp Romanad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2006 14:34

Punce moje zlate, moj problem je v tem, da zaradi zdravja vsaj še leto dni ne smem spiti niti kaplje alkohola, torej rdeče vino odpade. Tudi s kakšno zaseko ali čem podobnim se ne smem hecat, isti razlog, moje zdravje torej. Hranim se pač po dieti, ki jo terja moje stanje, in imam določene omejitve (lani sem komaj preživela vnetje trebušne slinavke, oziroma njeno zgnitje, če smo čisto natančni). Zdravila za zvišanje pritiska so, sem jih pred leti jemala (effortil se jim je reklo, zdaj so verjetno že kakšna druga). Kavo si bom skušala skuhat z majaronom, morda bo pa šlo. Tudi vode veliko pijem (spet dieta!), gibam se redno (tudi to terja ta prekleta dieta - saj sem že večkrat rekla - zdravo življenje me bo še ugonobilo....). Draga moja Vendelina jr., zaradi tega, kar me je lani doletelo, sem tudi opravila velik obračun s tem, kaj je v življenju pomembno in kaj ne, kaj si zasluži malce premisleka in čez kaj je najbolj stopiti, kot da tega ni...Moji doma so mi v veliko pomoč, lahko celo rečem, da imajo mamo in ženo pa teto in svakinjo ter snaho (in hčer, jasno) zdaj morda celo raje, ko malce bolj gleda nase kot včasih...Saj veš, če si sam s sabo zadovoljen, imajo tudi drugi več od tebe. Tibetanske zadeve tudi poznamo in obvladamo, iz njihovih naukov smo se veliko naučili, tudi budizem nam je zelo, zelo blizu... Tako da sem nekaj rezerv že izčrpala. Je pa res, da čez dan pri meni še gre, razen če naredim kak nenaden obrat z glavo; v temenu sicer čutim nekakšen pritisk, a ni hujšega....Bi pa potem zvečer in zjutraj samo spala, spala, spala... Ampak, kopriva ne pozebe, kajne? Hvala vsem za predloge in en lep nizkotlačno pozdrav, Mamamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jul 2006 14:34

Tudi meni kava zniža pritiska. Zato ti priporočam, da si kupiš aparat za merjenje krvnega tlaka. Jaz sem s tem aparatom ugotovila, kaj smem in kaj ne. Svinjsko meso, klobase, pršut,mi zvišajo pritisk. Hoja, plavanje mi zniža. Moji otroci mi ga zvišajo Za zvišanje pritiska, pa je najbolj učinkovita, drugačna telovadba... statistično dokazano lp Anamarija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2006 14:38

Fresh, si napisala: Kot ze receno, rozmarin, veliko kardio vadbe, pij veliko vode in sploh cimvec poskusaj biti na svezem zraku. Lahko pa poskusis tudi z bolj alternativno metodo- nekaj casa se oblaci v rdeco barvo Sem prej pozabila dodati: rdeča je moja najljubša barva in redko kateri dan mine, da nimam vsaj nečesa rdečega na sebi....top, bluza, majica, obleka, perilo... Svež zrak - doma sem pod Pohorjem, vsak drug dan enourni sprehod po gozdni cesti, z rahlim vzponom...Mamamia mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2006 14:41

anamarija1, aparat že imamo, redno merjenje je ravno pokazalo, kaj in kako. Svinjskega, klobas, pršuta - ne smem niti povohat...Meni ga je sin zvišal v nedeljo, ko je razbil avto....Kaj vem, a mu dam morda še drugega, novejšega, naj naredi še eno totalko? Bo vsaj mati imela spodoben pritisk, hehe mamamia

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jul 2006 14:54

Leta nazaj sem imela obdobje pritiska med 90-100/ 50-65. Bila sem napol speča "cunja". Zelo kmalu sem ugotovila, da mi prava kava v večjih količinah pritisk celo zniža. Vino se mi ni zdelo preveč pametno zdravilo, sem pa poskusila vse ostalo, kar so mi svetovali. Na koncu je kot učinkovita rešitev izpadla malo bolj slana goveja juha (en velik krožnik), bebi palčke in potem vsa voda, ki je bila potrebna za pogasiti nastalo žejo. Po tem pa še en zelo hiter sprehod po trim stezi (a še obstajajo?) ali pol ure telovadbe doma. Prvo brez drugega ni imelo učinka. Tudi sedaj sem bolj pri "nizkih", ampak me zdravnik kar naprej hvali zaradi tega. K sreči pa tako velikih padcev ni več, tako da "omedlevam" le kadar na hitro vstanem. Truskanja avtomobilov pa res ne priporočam, Mamamia v tem primeru je pa boljše prespati celo popoldne. Lisa

renatana  

član od: 19.4.2003

sporočila: 250

13. jul 2006 14:56

mamamia, dobrodošla v klubu. Sama sem že imela dvakrat resen napad, ki ga povzroči nizek pritisk, pa pravijo, da ni zdravil, da to mine, moraš se pač takrat dol ulešt, z nogami navzgor in piti veliko vode; če te napade v stoječem stanju, kjer se nimaš možnosti ulešt ali usest, moraš stoje močno prekrižati noge. Ker ne pijem alkohola, ne kadim in ne jem mastno, nimam poleg kave res skoraj nobenih stimulansov za višji pritisk, res pa je, da se kar dovolj gibljem, dovolj prakticiram tudi tiste "drugačne telovadbe", o kateri govori anamarija1, ampak še vedno imam stalne vrtoglavice ob nenadnih dvigih ali zasukih. Pa se kar navadiš s tem živet, to je eden manjših problemov. Sem pa ravno tri dni nazaj slišala o tibetanskih vajah, danes še tukaj berem, tako da bom tudi resno pregledala tisto internetno stran, kjer sem našla opis teh vaj, in jih začela izvajati. Kaj veš, mogoče pa res pomaga. Ko boš poskusila rožmarinovo kavo, pa poročaj. Lp, renatana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jul 2006 14:57

Potem ti pa ostaneta še dve zadevi: - trebušni ples (to je nekaj, kar bi morala narediti vsaka ženska, praviš, da si imela težave s slinavko, kar v bistvu pomeni, da je treba organe v trebuhu spraviti v kondicijo, plus trebušni ples dela ženske zadovoljne in seksi, ne glede na to, koliko so stare in ne glede na to, koliko tehtajo) - konzultacija s kom, ki pozna tradicionalno in klasično medicino (eden z obema diplomama je v Zagrebu, veliko Slovencev pa hodi k enemu v Celovec in ne morejo prehvaliti - kliniko ima blizu založbe Wieser): namreč kitajska medicina ločuje organe po elementih (eni so vodeni, drugi leseni, ognjeni, kovinski...). Srce je, se mi zdi, "ognjeno", žile so kovinske...itd...in potem pogledajo, če so ti elementi v ravnovesju (npr: če je ogenj prevroč, ga je treba hladiti z zemljo in vodo - in gre odpravljat vzrok na ledvicah)...skratka, poišči koga, ki res ve, kaj dela. Vendelina jr.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

13. jul 2006 15:33

Nihče ni omenil črni čaj, ne vem pa, ali ga smeš. Tudi sicer so zeleni, črni in rdeči čaji zdravi, ker imajo poleg drugih dobrih lastnosti tudi veliko antioksidantov. Od teh dviga pritisk samo črni čaj. pravi , indijski, črni čaj P.s. v moji skodelici je pa zeleni, sem imela težave z visokim pritiskom. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti