Mrzel piščanec

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

tema odprta - 13. jul 2006 9:06 | ogledi: 17.308 | odgovori: 9

Lep pozdrav!

od včerajšnjega kosila mi je ostalo kar precej pečenega piščanca in me zanima kako ga porabiti za današnje kosilo.

Glede na to, da temu forumu ne sledim dolgo, odprtih pa je toliko tem, da bi jih lahko pregledovala en teden, vas prosim da mi pomagate.

bannanna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jul 2006 9:23

Odvisno, kateri deli so ti ostali: - če so ostale noge in krila, ovij vsak kos mesa v pršut, meso položi v ognjevarno posodo, polij s precej pesto omake, peci 20 minut na 140 stopinj in boš zelo presenečena - če je ostal trup in se ga da razrezati na kakšne trakove - oziroma nekaj, kar bo imelo obliko - naredi paello (dodaj še kakšne morske sadeže, grah, korenček, paradižnik, riž in žafran in vse skupaj prelij z juho/vodo/vinom..kar pač imaš in to isto peči kakih 20 minut - če se ne da narediti nič od tega, razreži meso na tanke koščke, kombiniraj s češnjevci, paprikami, mozzarello, limoninm sokom, balzamičnim kisom, oljčnim oljem in imaš solato Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. jul 2006 9:30

Nikoli ne pogrevam piščanca, ker ima drugačen okus kot če je sveže pečen. Mi ga pojemo mrzlega pa še skledo solate zraven in imamo kosilo. Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 13. jul 2006 09:31:23

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. jul 2006 10:02

Jaz vsemu, kar je Vendelina jr. napisla pod tretjo alineo, dodam še čičeriko... Lahko pa piščanca mariniraš: malce vina, olivnega olja, mešanica provansalskih zelišč, žlička dijonske gorčice, nekaj kapljic limoninega soka...pustiš čez noč v pokriti posodi in hladen obrok je tu... Mamamia mamamia

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. jul 2006 15:22

Koščke lahko podelaš tudi v vse vrste solat - zmešaj na kocke narezanega piščanca med kuhane metuljčke ali polžke, zraven še kako zelenjavo (paprika, bučke- lahko prej popečeš), grah, koruza, paradižnik, gobice - kisle ali iz konzerve. Preliv pa jogurtov z malo kečapa in žličko majoneze. Njamsi za kosilo, zraven rabiš samo še eno sladico, ali pa morda kake sojine polpete.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

13. jul 2006 17:55

Ali pa koščke piščanca zmešaj z malo masla, kisle ali sladke smetane, kakšno zelenjavo, začimbico, namaži na koščke kruha in zapeči v pečici. Hitro pripravljeno in paše v vročih dneh... Živa

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. jul 2006 18:19

pa še jaz: odvisno koliko je družinskih članov. Naredi solato ( takšno kot je imate radi ), nabavi svež kruh, vsedite se za mizo, daj ostanke piščanca na mizo ( naj bo mrzel , kot je svetovala anamarija1, mal ga nareži kot en narezek ) in ti začni jamrat, češ sploh nevem kaj bomo danes jedli. Piščanca bo zmanjkalo kot bi migni, vsi bojo siti in zadovoljni. PS. Na letalih Air Italia servirajo mrzlega piščanca s dinjo narezano na kocke, in listi zelene solate, pa še ( se mi zdi ) majoneza .l ežoj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. jul 2006 22:19

Hvala za recepte! sigurno mi bodo kdaj prišli prav, danes pa sem ga naredila v testeninskemu narastku po receptu moje sosede. Koščki piščanca+pisani makaroni+bešamel+nariban sir+čili = pečeno mljac bannanna

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

31. dec 2007 19:33

Super ste! Hvala za ideje. korosica

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

1. jan 2008 17:10

Tale recept lahko uporabiš, tuno nadomestiš s piščanjčjim mesom. Mrzlega odluščiš od kosti in zrežeš na kocke. Preizkušeno, potrjeno, pojedeno ... http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=2534

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti